Як зробити саман своїми руками

Саман залишається практичним будівельним матеріалом, не дивлячись на те, що існує багато інших більш міцних будівельних матеріалів, таких як шлакоблоки та піноблоки. Чому ж люди в наші дні, використовують для спорудження будівель, саман? – На це є дві основних причини:

  1. Дешево
  2. Тепло

Саман — будівельний матеріал з глинистого ґрунту з додаванням соломи, висушеного на відкритому повітрі.

Як зробити саман своїми руками- Саман,саманний цегла,своїми руками,дешевий будівельний матеріал,натуральний,глина,солома,

Глина – це природний матеріал, і тому її завжди можна знайти в надлишку. Ну і інший компонент самана – солома, теж природний матеріал, і її можна придбати в будь-якій кількості. Солома як раз і дає споруді теплоізоляцію. Ось і виходить – дешево і тепло.

Як і раніше, так і тепер саман можна купити. Але якщо є можливість виготовити самостійно, то для цього потрібно знати нехитру технологію.

Отже, як зробити саман своїми руками.

Для початку потрібно підготувати майданчик, на якій буде виготовлятися саман. Необхідно розчистити місце від сміття та каміння, вирівняти грубі нерівності (горби, ями).

Тепер необхідно на цю площадку призвести глину і розсипати її в шар 30-35 див. у формі кола. У центрі зробити заглибленість для того, щоб в неї лити воду.

Як зробити саман своїми руками- Саман,саманний цегла,своїми руками,дешевий будівельний матеріал,натуральний,глина,солома,

Коли цей процес буде завершено, глину слід замочити. Це робиться просто – звичайним поливальним шлангом. У процесі замочування головне стежити за тим, щоб вода не розмила краю замісу. Глина повинна просочитися досить добре, до самих країв насипу.

Коли цей процес завершено, необхідно місити глину. Невеликі заміси вимішують ногами, але якщо заміс на кілька тисяч саманів, то застосовують сторонню силу. Раніше великі заміси вимішували кіньми. В даний час трактором. Загалом, глина повинна бути промешана до стану густої сметани». Хто яким способом буде це робити – справа особиста.

Закінчивши цю роботу, тепер слід перейти до наступного кроку – підмішування в глину соломи. Солому розсипають тонким шаром по всьому замісу і перемішують. Цей процес необхідно проробляти кілька разів, то тих пір, поки суміш перестане прилипати до ніг. Необхідно також зазначити, що при кожному наступному додаванні соломи, її слід збризкувати водою, щоб заміс не ставав густіший. Густий заміс погано промешівается.

Як зробити саман своїми руками- Саман,саманний цегла,своїми руками,дешевий будівельний матеріал,натуральний,глина,солома,

Завершивши виготовлення суміші, тепер переходимо до виготовлення саману. Для виготовлення потрібні спеціальні форми. Зазвичай використовують дерев'яні. Форми можна замовити у тесляра або ж купити готові.

Виготовлення саману – трудомістка і важка. Але якщо саман робиться для себе, то це варто того. Якісним вважається той саман, в якому багато соломи. Такий саман буде легким, міцним, з хорошою тепловіддачею.

Для виготовлення самого саману поруч з замісом майданчик посипають соломою, на якій і буде викладатися саман. На землю ставляться форми в ряд (якщо їх декілька) і в них закладають суміш. Форми при цьому повинні бути вологі, щоб вони легко знімалися з готового саману і не корчили його.

Перед кожним новим закладанням суміші, форму усередині необхідно змочити. Це можна зробити вологою ганчіркою або губкою. Проклавши один ряд, переходимо на наступний, з таким розрахунком, щоб ручка форми була від готового ряду на відстані 5 см. Так як заміс буде спадати, то ряди слід прокладати в бік замісу. Не забувати попередньо на місце майбутнього ряду розсипати солому, щоб саман не прилипав до землі.

Як зробити саман своїми руками- Саман,саманний цегла,своїми руками,дешевий будівельний матеріал,натуральний,глина,солома,

Закладати суміш у форми можна звичайними вилами, але краще буде, якщо це будуть овочеві вила. В наповнену форму, суміш, необхідно добре утрамбувати, а розгладити поверхню врівень з краями. Всередині саману не повинно бути порожнечі. Саман з порожнечами буде неміцним.

Коли вся робота буде закінчена, треба звернути увагу на погоду. Якщо намічається дощ, то саман слід прикрити соломою, щоб його не розмило. При гарній сонячній погоді саман сохне до 10 днів. Після цього його можна використовувати у будівництві.

Дата публикации: 10.04.17