Як зробити своїми руками віконниці

Як зробити своїми руками віконниці-

Вікно – це найбільш слабо захищена частина будинку. У більшості випадків зловмисники проникають в будинок саме за допомогою вікон. Тому про їх захист варто подбати окремо. Найбільш надійний спосіб це зробити — встановити віконниці. Досить часто вікна на дачах і в приватних будинках встановлені не зовсім стандартної форми, тому віконниці для них треба робити під замовлення. Як правило, ціна виявляється досить високою. Але є спосіб здешевити захист будинку. А саме – зробити віконниці самостійно. Тому ця стаття покликана відповісти на питання — як зробити своїми руками віконниці.

Для цього Вам знадобляться: вагонка або дошка 2-3см, брус 40х60мм, лобзик, рулетка, олівець, лак або фарба, шліфувальна машинка або наждачний папір, клей по дереву, фурнітура.

1. Виміряйте вікна. Якщо Ви хочете, щоб ставні йшли внапуск, переконайтеся, що перешкоди для цього немає. Система віконниць внапуск вважається більш надійною.

2. З просушених брусків 40х60 зробіть раму, окремо для кожної стулки вікна. Наприклад, можна зробити так: 2 поперечні перекладини (низ і верх ставні), 2 вертикальні стійки (боки ставні), між ними по центру додаткова поперечна перекладина і за однією косою перекладині в кожен з отриманих квадратів.

3. Ретельно вымеряйте і перевіряйте всі кути і стежте, щоб все протилежні поперечини були паралельні. Склейте отриману конструкцію клеєм і закріпіть за допомогою шурупів.

4. Зовнішню сторону віконниць облицюйте вагонкою або іншим матеріалом. Слідкуйте, щоб в облицюванні було як можна менше щілин. Ідеальний варіант — використання матеріалів з передбаченим шипом або пазом (як в ламінаті).

5. Зачистите отриману поверхню наждачним папером, розкрийте лаком або пофарбуйте. Дуже красиво виглядають віконниці, розписані квітами та зеленню. Фантазуйте!

6. Покладіть обидві стулки на рівну поверхню і перевірте, симетрично вони лежать один відносно одного, намітьте місця кріплень петель і місце замку. Просвердлите необхідні отвори і встановіть замок і петлі.

7. Монтування одержані дерев'яних віконниць на вікно. Прикладіть їх до вікна і за допомогою рівня (схилу) перевірте правильність складання. Якщо все добре, прикріпіть віконниці до вікна. Перевірте легкість ходу віконниць і замків.

8. Віконниці на вікна готові. Насолоджуйтеся справою своїх рук!

Ось і все. Тепер Вам відомо, як зробити своїми руками віконниці. На це буде потрібно всього кілька днів, а результат дасть привід пишатися собою кожен раз, коли будете їх бачити.

Дата публикации: 12.09.18