Монтаж санвузли на дачі своїми руками

Здрастуйте, дорогі друзі!

Сьогодні наш сайт про дачу розповість вам, як проводиться монтаж санвузла своїми руками. Це потребує певних навичок і краще вам обзавестися помічником. Не будемо говорити, що це легко, але і нездійсненним ця задача не є. Тому запасаємося терпінням і вперед на барикади.

Інструменти:

 • дриль,
 • рівень,
 • будівельний пістолет з патроном,
 • силикон,
 • рулетка,
 • напильник,
 • маркер,
 • фум-лента,
 • дюбеля,
 • шурупы,
 • армований шланг або гофри,
 • вентиль,
 • трійник на трубу (якщо старий вентиль демонтуватися не буде).

Душова кабінка

Монтаж санвузли на дачі своїми руками-

Перш ніж займатися установкою нової сантехніки, перевірте наскільки добре працює ваша каналізація, якщо труби старі і у них є затори, то краще витратьте ще якусь кількість грошей і часу і замінити каналізаційні труби.

Після того, як ви встановите душову кабіну і унітаз зробити це буде набагато важче :)

Для внутрішньої каналізації краще встановлювати труби ПВХ замість старовинних чавунних.

А тепер давайте розберемося, як встановлюється душова кабінка, і розпочнемо саме з неї. В першу чергу нам необхідно встановити піддон. Робиться це так:

1. В отворі піддону фіксуємо деталі зливу і ретельно їх затягуємо. При цьому прокладка повинна знаходитися знизу піддону.

2. Робимо монтаж каналізаційних труб таким чином, щоб при установці піддону розтруб каналізаційного отвору знаходився строго під зливом.

3. Тепер виставляємо піддон строго по горизонталі (або якщо потрібно, то зробіть ухил до водостоку) Це легко зробити, якщо є регулюються ніжки. Якщо ж таких ніжок немає, то доведеться робити стяжку на підлозі. У такому випадку вам потім необхідно буде просочити стяжку антигрипковым покриттям.

4. Залийте силіконом стик між піддоном і плиткою на стіні.

Тепер, коли встановлений піддон, переходимо до ширми або стінок.

 1. На край піддону вертикально встановлюємо стінний профіль. Щоб профіль не був завалений ні в одну із сторін, використовуйте рівень. Тепер олівцем відзначаємо місця свердління.
 2. Высверливаем отвори і встановлюємо в них дюбелі. Щоб уникнути псування і розтріскування плитки не користуйтеся ударною функцією дрилі, поки не просвердліть всю товщину плитки.
 3. Встановлюємо профіль на стіну і на душовій кабінці (якщо їх там немає)
 4. Встановлюємо нерухомі частини ширми. Перш ніж закріплювати ширму, монтуємо на неї дверцята. Тепер перевіряємо, щоб ущільнювач при закритих дверях щільно прилягав до ширми, і ніде не було зазорів.
 5. Всі стики краще промазати силіконовим герметиком, щоб усунути текти.

Установка компакт унітаз + бочок

Перекрийте воду і видаліть зі старого унітазу і зливного бачка всю воду.

Якщо є необхідність скорочувати каналізаційну трубу, то місце зрізу необхідно обробити напилком. Рекомендуємо скористатися гофрою (гнучким шлангом).

Місце, де в майбутньому буде стояти компакт необхідно перевірити рівнем і при необхідності зробити стяжку. Тепер встановіть на компакт його майбутнє місце і відзначте маркером місця кріплень. Потім відставте унітаз і висвердліть отвори в потрібних місцях.

Встановіть унітаз і з'єднайте його манжетом зі стоком. Після цього трохи затягніть болти – остаточно можна затягнути можна буде після того, як зробите підведення і відведення води. У всіх місцях з'єднання необхідно встановити манжети і обробити силіконом.

Тепер встановлюємо зливний бачок.

Якщо бачок буде кріпитися на стіні, то на ній необхідно зробити на відповідному рівні позначки маркером, щоб зробити отвори для кріплень. Перевірте рівнем, щоб майбутні отвори знаходилися на одному рівні.

У висвердлені отвори вставляємо дюбеля і прикручуємо скоби-кріплення. Між унітазом і бачком встановлюємо трубопровід для зливу. Важливо, щоб отвір для підведення води і кутовий вентиль відкриває подачу, були на одному рівні (і тим більше, щоб бачок не був вище цього вентиля).

Після того, як встановіть бачок, обріжте трубу підведення води до бачка до потрібного розміру, щоб вона не утворювала перегинів і витків. Встановіть прокладку на верхньому кінці конуса і накидною гайкою дотягніть насадку.

При установці нового кутового вентиля або трійника, різьблення потрібно обробити фум-стрічкою або клоччям для більш щільного контакту різьблення.

Порада:

 1. Всі прокладки ущільнювальні кільця повинні бути встановлені рівне, без перегинів і скосів
 2. При затягуванні кріплень на трубах зусилля повинні бути рівномірними, а обертання плавним. Інакше ви можете пошкодити різьбу або деталь.
 3. Замість гофрованих труб можна використовувати армовані шланги з накидною гайкою. Такі шланги кріпляться з невеликим запасом. Різьб, на яку накручується шланг, повинен бути обмотана фум-стрічкою.

Монтаж санвузла можна вважати практично завершеним. Залишилося тільки все перевірити. При пробному наборі ви можете відрегулювати рівень заповнення бачка, щоб вона і не переливалася, але і набиралася в достатній кількості.

Коли вода знову буде підключена, перевірте всі стики на текти і при необхідності або розберіть і зберіть стик заново, або обробіть силіконом (перший варіант більш надійний і практичний).

Всі роботи завершені (головне не забути прибрати за собою, щоб у подружжя не було серцевого нападу від ваших добрих справ)

Бажаю вам вдалих ремонтно-монтажних робіт!

Артем Шанаурин

Дата публикации: 13.09.18