Чому скриплять підлоги

Чому скриплять підлоги-

Красивий і міцний підлога – це чудово. Це і прикраса вашого будинку, і практичність у поєднанні з надійністю. Однак з підлогами іноді бувають певні труднощі. Так, найбільш часто зустрічається така «хвороба» статі, як скрип. З'явитися він може з різних причин, а значить, і способів усунення скрипу існує кілька.

Часто можна зустріти в будинках дерев'яну підлогу, в основі якого – лаги на бетонній основі. Повністю знімати підлогу і починати капітальний ремонт з-за скрипу не варто. Можна спробувати усунути скрип, застосувавши точкове лікування. Для цього спочатку необхідно зрозуміти, що саме стало причиною появи скрипу.

Причини скрипу підлоги

Якщо скрип з'явився з-за гуляють по бетону лад, то потрібно спробувати усунути з'явився люфт. Для цього скористайтесь дрилем: просвердліть у місці скрипу отвір і за допомогою дозатора залийте в нього цементний розчин. Можна замість цементу використовувати монтажну піну. Коли наповнювач висохне, скрип пропаде.

Якщо на підлозі покладена фанера або ДСП, і скрип виходить від них, потрібно просто додатково зафіксувати гуляють листи за допомогою звичайних шурупів.
У разі, якщо почав скрипіти дощана підлога, варто звернути увагу на зазори між скрипучими дошками. Щоб усунути їх, просто вбийте в щілини невеликі клини.

Але що робити, якщо заскрипіли нові підлоги? Найчастіше в таких випадках мова йде про порушення технології укладання підлоги. Усунути причину скрипу без глобального ремонту в такій ситуації вдається не завжди – це залежить від конкретного випадку.

Скрипить ламінат

Ламінат може заскрипіти з різних причин. Одна з них – нерівне підстава, на яке поклали матеріал. Якщо на поверхні підлоги були великі перепади, то доведеться класти ламінат заново, попередньо вирівнявши основу. Вирівнюють підлогу за допомогою спеціальних вирівнюючих сумішей. Якщо нерівність невелика, то може допомогти додатковий шар підкладки.

Буває і так, що підстава просто не очистили від різного сміття і піску, і відразу поклали ламінат. У підсумку підлоги починають скрипіти. Але це ще не всі проблеми, до яких може привести подібна помилка. Пісок здатний пошкодити ламінатна замок. В даному випадку доведеться повністю знімати ламінат, очищення підстави від сміття і після цього заново укладати підлогове покриття.

Ще одна причина скрипу ламінату – відсутність зазору між стіною і самим ламінатом. Такий зазор в 2 см передбачений технологією укладання ламінату і зазвичай ховається під плінтусом. Якщо при укладанні ламінату цей зазор залишити забули, доведеться розбирати частину підлоги біля стін, щоб виправити допущену помилку.

Скрипить паркет

Якщо у вас почав скрипіти паркет з-за труться між собою дощечок, спробуйте скористатися тальком або графітом – їх просто засипають у наявні між дощечками щілини, після чого паркет припиняє свою рипучу пісню.

Якщо ж паркет скрипить з-за його тертя об підставу, то тут вже доведеться потрудитися: знімається все покриття повністю, після чого на підставу укладається підкладка, а вже на неї – паркет.

Скрип підлоги усунути можна завжди, але все ж, як бачите, набагато простіше запобігти його появі.

Дата публикации: 12.09.18