Робимо фундамент для лазні своїми руками

Здрастуй, мій шановний читачу!

А у вас на дачі є парильня? Якщо ні, ви багато втратили, але врятувати ситуацію ще не пізно. Сьогодні я розповім вам, як правильно зробити фундамент для лазні. Іншими словами, навчу закладати фундамент для майбутньої здорової життя. Вашій і вашої родини.

Буквально днями у «фундаментальних» роботах довелося взяти участь особисто. А тому свіжі спогади і розібратися в ситуації можна по гарячих слідах.
Зміст:

  1. Вибір фундаменту
  2. Земляні роботи
  3. Опалубка і армування
  4. Бетонування

Вибір фундаменту

Перше з чим довелося зіткнутися так це з проблемою вибору. Погано, звичайно, коли існує тільки один варіант, але і коли рекламщики навперебій розхвалюють кожен свою технологію (не нехтуючи при цьому відвертою брехнею), теж веселого мало.

Вибирати вирішили методом виключення, за основу взявши той факт, що стіни у парильні будуть з газобетонних блоків, а підлога, стеля і дах дерев'яні.

Модні сьогодні гвинтові палі відкинули практично відразу.

  • По-перше, дуже важко знайти дійсно якісний товар.
  • По-друге, ВС гарні для зрубу, а нам довелося б монолитить на вазі важенний бетонний ростверк. Для схильного до розтріскування газобетону цей елемент обов'язковий.

Також не довелося сильно сумніватися і щодо монолітної плити. Сенс на нормальному, несучому грунті використовувати фундамент по вартості рівний всьому іншому будинку?

А от з виключенням зі списку класичної стрічки було далеко не все так однозначно. Так, це не найдешевший варіант, але і до монолітної плити йому далеко. В процесі виготовлення такого фундаменту потрібно виконати масу трудомістких земляних робіт, але в результаті підстава буде стояти на твердому непромерзаючому підмога.

Напевно так і зупинилися б на цьому надійному варіанті, якби вчасно не згадали про незначному вазі майбутньої будови.

І правда: дах дерев'яна, важких ЗБВ перекриттів немає, а сам газобетон сильно багато не потягне. Спробували все розрахувати – зажурилися. Виявилося, що ваги лазні просто недостатньо для того, щоб навантажити стрічку і побороти ті сили пученія, що будуть діяти на фундамент по дотичній.

Залишився тільки малозаглиблений стрічковий фундамент, який за своїми властивостями нагадує монолітну плиту, ніж тільки що розглянутий варіант, але значно від неї дешевше. Оскільки всі інші ідеї були повз, зупинилися саме на МЛФ.

Земляні роботи

Отже, час суперечок і сумнівів минув, пора вже братися за будівництво. Почали з розмітки. Для цього за допомогою кілочків і шпагату відбили спочатку одну стіну будівлі, а потім вже, як на уроці геометрії побудували і весь прямокутник.

Щоб надалі було простіше копати, відзначили розташування як внутрішньої, так і зовнішньої стінки траншеї. Звичайно, палиць і мотузок вийшло в два рази більше, але зате потім ніяких проблем.

Розміри траншеї повністю залежали від ширини газоблоку. До наявних тридцяти сантиметрах додали ще 10, ну щоб і внутрішній обробці було на що спертися. За глибину взяли 60 см – це з розрахунку, що для піщаної подушки теж потрібно викопати місце.

В результаті вийшла ось така картинка

Робимо фундамент для лазні своїми руками-

Тепер пару слів про вищезгаданої піщаній подушці. Ми її зробили комбіновану. Тобто для початку засипали окоп десятисантиметровим шаром піску, а потім додали скільки ж гравію. За всіма законами фізики від здуття повинно було допомогти.

Робимо фундамент для лазні своїми руками-

Опалубка і армування

Далі майстрували опалубку. Грошей було мало, так що будували без понтів. Просто підняли вище траншеї тридцатисантиметровые дерев'яні щити і збили їх між собою розпірками з бруса перерізом 250×500, хоча можна було і просто нарізати нешироких досочек.

Робимо фундамент для лазні своїми руками-

А от з армуванням довелося трохи повозитися. Якщо б будували звичайну стрічку, без неї, швидше за все, і зовсім би обійшлися, але з МЛФ так не вийде. А тому пов'язали з десятої арматури армокаркас.

Хто не зрозумів, не зварили інвертором, а саме зв'язали дротом! Радимо вам дотримуватися цей технологічний нюанс, розробники поганого не порадять.

Сказати по-чесному, напевно, це був самий тоскний процес. Для початку залізо необхідно було нарізати, потім зв'язати з нього рами (вони встановлюються з кроком в 60-70см), а вже до них підв'язувати арматурні стрижні. Окремий праця була потім опустити готові вироби між дощок опалубки. Щоб не заважали перемички довелося відривати, а потім прибивати заново.

Робимо фундамент для лазні своїми руками-

Поки не почалося бетонування, необхідно було подбати ще й про вентиляції підпільного простору. Цокольне перекриття планували зробити з колод, так що без провітрювання ніяк.

Тому я взяв чотири сорокасантиметровых шматка сотої каналізаційної труби і своїми руками запхав їх в опалубку як розпірки. Після заливки там повинні були вийти відмінні канали. Що і говори – дешево, але сердито.

Робимо фундамент для лазні своїми руками-

Бетонування

А далі — пісня. Бити руками цемент ніхто не хотів, а тому розорилися на міксер товарного бетону М350. Тільки й встигали що розправляти суміш лопатами і ущільнювати її виброрейки.

Впоралися за півтори години. Відпустили машину і вже зібралися запивати могорич, але ...

І на стару буває проруха. А адже це була не перша моя лазня, але про таку дрібничку, як основа під піч зовсім забув. Добре хоч до покрівельних робіт осінило. Довелося розмічати місце кам'янки, копати поглиблення, ставити опалубку, армувати і заливати платформу з бетону, ось тільки останній тепер довелося бити самим.

Рецепт простий:

На невелику мішалку сипали п'ять лопат цементу, вісім лопат піску і шістнадцять щебінки. Води ж, як завжди, в таких випадках додавали «до смаку», поки не виходила однорідна сметанообразная маса.

 

Втомилися моторошно. Через таку безглузду забудькуватості «свято» довелося скасувати. Але нічого, попереду ще кладка та покрівельні роботи.

Заходьте частіше на наш сайт, і ми обов'язково присвятимо вас у всі секрети дачного банестроения.

Василь Молька

Дата публикации: 13.09.18