Будуємо лазню своїми руками

Будуємо лазню своїми руками-

Лазня – це місце, де відбувається очищення не тільки фізичного тіла, а й душі та розуму. Візит в баню тягне за собою крім відмінного відпочинку від міської суєти і повсякденних турбот, ще і зміцнення імунної системи, омолодження, оздоровлення організму, тому потрібно поставитися до будівництва лазні з усією серйозністю і обізнаністю.

Якщо для лазні зводиться будова з дерева в один поверх, то воно не створює високе навантаження на землю, що має непоганий дренаж і низьку величину грунтових вод, тоді відмінно підійде пісок для фундаменту. Виконане з піску підставу будівлі – це найменший обсяг земельних робіт та відсутність потреби у дорогих будівельних матеріалах.

Спочатку риють траншею під фундамент, за допомогою відсипання створюють його нижню частину піском в декілька шарів, товщина шару 150-200 мм Кожен шар утрамбовують і заливають водою. Верхній шар фундаменту складається з щебеню, гравію, цегляного бою і цементного розчину. Стіни звичайної російської лазні, безумовно, з дерева.

Баня з бруса і колод виглядає дуже солідно, але вартість її висока. Набагато доступніше буде лазня, виконана по панельно-каркасної технології. Деталі скелета з дерева встановлюють на фундамент і обшивають дошками і прокладають утеплювач між обшивками. Зовнішню сторону стін покривають оліфою і фарбують.

Щоб захистити каркас від зайвого зволоження, приміщення оснащують пароізоляцією. Для паростійкого матеріалу найчастіше використовують фольгу з алюмінію або плівки з полімеру. Для оздоблення парної застосовують дерев'яну вагонку: березу, осику, липу, кедр, сосна. В елітних саунах нерідко застосовують червоне дерево.

Підлога і стеля лазні оббивається обов'язково плінтусом, причому плінтус у підлоги повинен бути не менше 100 мм по висоті і водонепроникним. Підлога в лазні, як правило, укладають плиткою з кераміки, причому з ухилом у бік отвору для зливу.

Щоб знизити тепловтрати, вікна ставлять глухі і невеликого розміру. У великих лазнях ставлять склопакети.

Підвівши підсумок даної статті, відкрию вам секрет. Коли мені хтось каже, що він абсолютно байдужий до лазні, я запрошую цієї людини у свою лазню в селі, яка завжди насичена приємним димком. Відвідавши її, він відчує всі принади і радості відпочинку у вологому і теплому повітрі.

після цього, як правило, як тільки приходять вихідні, він, забувши про все, поспішає знову опинитися в гарячих обіймах російських звичаїв, які протягом багатьох століть тішать не тільки слов'ян, а й інші народи всього світу.

Ось таку силу має російська лазня. Вдалого Вам будівництва!!!

Дата публикации: 13.09.18