Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору

Будь-професійний будівельник вам скаже, що будинок без хорошої теплоізоляції – це гроші на вітер. Подібні заходи просто необхідні для мінімізації тепловтрат і, що важливо, зниження витрат на опалення. Вибір на користь того чи іншого утеплювача для стін будинку безпосередньо залежить від типу фасаду, конструкції системи теплоізоляції та фінішної обробки.

Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору-

Для того щоб вам було простіше зорієнтуватися у великому асортименті теплоізолюючих матеріалів, сьогодні ми поговоримо про основні критерії вибору, переваги та сфери застосування різних типів утеплювача.

Утеплення стін будинку: зовні або зсередини?

Роботи по теплоізоляції стін, а вони можуть бути внутрішніми і зовнішніми, проводять, як на стадії будівництва, так і в будинках старої споруди. Треба сказати, що зовнішнє утеплення з точки зору зниження тепловтрат найбільш ефективно, і ми пояснимо чому.

До витрат внутрішніх робіт по теплоізоляції стін належить:

— «з'їдання» корисного простору приміщень;

— «точка роси», тобто утворенню конденсату при значній різниці вуличного і кімнатного температур зміщується всередину приміщення, як наслідок – сирість стін і утворення грибка;

— облаштування системи вентиляції щоб уникнути запотівання зовнішніх стін;

— зниження терміну експлуатації утеплювача;

Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору-

Зміст додаткової внутрішньої теплоізоляції має місце лише при достатньому утеплення зовнішніх фасадів, інакше – це просто викинуті гроші.

Гідності зовнішнього утеплення стін більш ніж очевидні:

— «точка роси» виноситься за межі зовнішнього фасаду, в результаті мікроклімат всередині приміщень не страждає від підвищеної вологості;

— взимку — тепло, влітку – прохолодно;

— не впливає на корисну площу приміщень;

— створює ефективну звукоізоляцію;

— довговічність;

Різновиди утеплювача

Критерії вибору утеплювача для стін залежать не стільки від їх робочих характеристик, скільки від передбачуваної системи теплоізоляції. Це може бути:

— «мокрий фасад» (під штукатурку)

— вентильований фасад (під сайдинг)

— сендвіч система (термо панелі)

Пінопласт

Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору-

найпопулярніший і доступний за ціною утеплювач, який використовується для теплоізоляції зовнішніх стін будинку по технології «мокрий фасад».

Крім економічності у пінопласту є ще маса переваг:

— низький коефіцієнт теплопровідності (0,036-0,041 Вт/м °С)

— інертність до хімічного й біологічного впливу

— вологостійкість (2-3%)

— хороша паропроникність (0, 23Мг/( м·год·Па)

— екологічність

— легкість (не навантажує конструкції)

— володіє достатньою міцністю на стиск (80-160 кПа) при мінімальній щільності (від 15 до 37 кг/м3) залежно від марки

До недоліків пінопласту можна віднести крихкість матеріалу і середній клас горючості (Г3), тобто він не пожежобезпечний.

Екструдований пінополістирол

Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору-

Найближчий родич пінопласту, який шляхом структурування втратив один з його істотних недоліків – крихкість.

Так само, як і пінопласт, він безпечний, легкий, інертний по відношенню до хімічних сполук, довговічний і володіє поліпшеними характеристиками:

— високої щільності (38-45 кг/м3)

— теплопровідності (0,03 Вт/м °С)

— підвищеної вологостійкості (0,3 %)

Екструдований пінополістирол ідеально підходить для теплоізоляції цоколя і стін по системі «мокрий фасад». У зв'язку з більш низькою, ніж у звичайного пінопласту паропроникністю (0,013 Мг/(м·год·Па) при утепленні стін потрібні додаткові заходи з облаштування вентиляції. Ще один істотний недолік цього матеріалу – високий клас горючості (Г4).

Мінеральна вата

Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору-

Цей теплоізоляційний матеріал успішно застосовується в системах утеплення штукатурного типу та облаштуванні вентильованих фасадів.

За типом вихідної сировини, використовуваного для виробництва мінвати, вона класифікується на:

— скловату

— шлаковату

— кам'яну вату

В залежності від марок і щільності мінеральної вати її значення теплопровідності знаходиться в інтервалі 0,034 – 0,047 Вт/м °С. Володіє хорошою паропроникністю (0,6 Мг/(м·год·Па) і достатньої вологостійкістю (5%). Відноситься до негорючих матеріалів.

Недоліки:

  • вважається матеріалом, небезпечним для здоров'я, тому його рекомендується застосовувати тільки для зовнішнього утеплення фасадів;
  • робота з усіма видами мінеральної вати вимагає дотримання правил техніки безпеки (респіратор, щільний одяг, рукавички)

Матеріал випускається в рулонах, а так само у вигляді матів і сендвіч панелей різної товщини. У вентильованих фасадах поверх теплоізолятора укладають шар паропроницаемой плівки (дифузійна мембрана), яка охороняє мінеральну вату від вивітрювання і зайвої вологи.

Поліефірний утеплювач

Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору-

Якщо ви шукайте екологічну альтернативу мінеральній ваті при збереженні всіх необхідних робочих параметрів — це саме те, що вам треба. Поліефірний утеплювач – стовідсоткова органіка, абсолютно безпечна для здоров'я.

Довговічний і негигроскопичный матеріал, паропроникний і гіпоалергенний. При укладанні не вимагає дотримання таких заходів безпеки, як в роботі з мінеральною ватою. Володіє низькою теплопровідністю (0,029 - 0,031 Вт/м °С), але разом з тим відноситься до горючих матеріалів. При утепленні фасадів поліефірним утеплювачем так само застосовують паропроніцаємую мембрану.

Ековата

Види утеплювача для стін будинку: критерії вибору-

Ековатою прийнято називати продукт вторинної переробки паперової макулатури. Вона на 80% відсотків складається з целюлози, на 7% бури (антипірен) і 12% складають солі борної кислоти (антисептик). У зв'язку з цим ековата успішно протистоїть відкритого вогню (ступінь горючості Г2), довговічна і не схильна до впливу грибка.

За ступенем теплопровідності не поступається плит мінеральної вати (0,034 — 0,042 Вт/м °С), володіє відмінними характеристиками паропроникності (0,3 Мг/(мг/(м·год·Па). Волокна целюлози завдяки своїй порожнистої структурі не затримують вологу усередині утеплювача.

Утеплення стін з допомогою ековати являє собою процес задування (з допомогою компресора) пухкої целюлозної маси в простір між внутрішньою і зовнішньою конструкцією фасаду. Такий безшовний метод укладання утеплювача дозволяє заповнити всі щілини і важкодоступні місця, не залишаючи містків холоду.

Замислюючись про утеплення стін будинку, не слід підходити до цього питання за залишковим принципом. Порадьтеся з фахівцями, складіть точну семету витрат, адже тепло і мікроклімат у власному будинку – це перш за все ваш особистий комфорт і здоров'я.

Дата публикации: 12.09.18