Махровий оксамит эписций

У дощових тропічних лісах Південної та Центральної Америки під пологом дерев ростуть рослини, які цінуються квітникарями, перш за все,  за ошатні листя. Мова йде про эписциях (в перекладі з грецької -«затінені»).

У природних видів эписций (Episcia) листя великі (до 10 см), зморшкуваті, пухнаті, немов оксамит, або блискучі, оливково-зелені, мідно-коричневі, срібні з прожилками, зелені з мідним або срібним малюнком.

Махровий оксамит эписций-

© jaurtorq

Селекціонери створили безліч гібридних форм з дивовижними фарбами: шоколадно-коричневої, малиново-рожевого з сріблястою середньою жилкою; салатною з білим і кораловим; коричневої з рожево-перламутровими прожилками; неоново-рожевий з перламутровим сітчастим «килимовим» орнаментом.Пишність листя доповнюють красиві квіти. Забарвлення віночка природних видів біла, червона, жовта і золотисто-жовтий, рожево-лілова, сніжно-лавандова з точками на пелюстках або в зіві. У гібридів квітки можуть бути також яскраво-помаранчевими, лавандово-синіми, світло-кремовими з контрастними смужками і малюнком по пелюсткам.

Пагони эписций бувають двох типів: укорочені зі зближеними супротивним листям і довгі тонкі столони, несучі дочірні розетки. Поряд з формами стандартного розміру виведені також мініатюрні.

Махровий оксамит эписций-

© Ryan Brookes

Догляд за эписциями нескладний, але врахуйте, що вони люблять розсіяне світло, а влітку їх потрібно захищати від прямих сонячних променів. У той же час взимку на північних вікнах їм темнувато – цвісти не будуть, тому краще перенести рослини на східні або західні. Є й інший вихід: цілий рік тримати їх під люмінесцентними лампами по 12-14 годин в день.

Эписциям необхідна висока вологість повітря – не нижче 60%. Доведеться двічі в день розпорошувати воду поблизу рослин або посіяти тропічні красуні в Квіткових «вітринах», що примикають до вікна зовні або всередині приміщення. Нарешті, неоціненну допомогу зробить зволожений мох-сфагнум, розорений в широкі піддони. На нього ставлять горщики з рослинами. Крім того, потрібно ще тепло: температура взимку не повинна опускатися нижче 18°, інакше листя епісції перестануть рости, деформуються і рослина може загинути. Не люблять вони і протягів.

Махровий оксамит эписций-

© 126 Club

Поливають епісції теплою водою, не допускаючи пересихання земляної грудки. Взимку полив зменшують.

Розмножувати епісції краще навесні стебловими живцями і дітками (дочірніми розетками). В кюветах, заповнених тільки вологим мохом-сфагнумом або сумішшю листового перегною, моху з додаванням деревного вугілля, вони добре окореняются при температурі 25°. При досвечивании розмножувати епісції можна круглий рік.

Окорененные розетки висаджують по 1-3 штуки спочатку маленькі, потім більші (до 10-12 см в діаметрі) горщики або плошки. Земляний субстрат такий же, як і для сенполій, з трохи більшим вмістом поживного компонента (дернової, мулистим або городньої землі) і рН 5,5. Підгодовують з весни до пізнього літа двічі на місяць рідким добривом для кімнатних квітів (концентрація від чверті до половини вказаної в інструкції дози).

Махровий оксамит эписций-

© coati2007

Подальший догляд залежить від того, чи ставите ви метою виростити ампельна рослина в підвісному кашпо з безліччю красиво спадаючих повітряних розеток або, навпаки, акуратний кущик з однією-трьома верхушечками і рівномірно розташованими листям. В останньому випадку вуса з дітками слід видаляти, а верхівки рослин раз в 3-4 місяці зрізати, переокоренять і заново висаджувати в миску. Дуже нарядно виглядають в одному горщику кілька контрастних сортів.

Використовувані матеріали:

  • Н. Ширяєва
Дата публикации: 30.04.17