5 кімнатних рослин з самими великими квітками

Великі квітки завжди привертають до себе захоплене увагу. Помітні, масивні, вони пропонують оцінити складність будови, красу деталей, нагадують величезні блюдця, то витончені грамофончики. І хоча в кімнатному асортименті рослин куди більше культур з великими суцвіттями, ніж з величезними квітками, такі культури ніколи не виходять з моди. Ефектність і яскравість – їх головні козирі. Поряд з ярколистными і обильноцветущими рослинами, вони є одними з найбільш потужних колірних акцентів.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

В нинішньому, практично неосяжному асортименті кімнатних рослин є чимало культур, які можуть похвалитися своїм ефектним цвітінням. У одних рослин квітки маленькі, але зате вкривають кущики суцільною хмарою. У інших – цвітіння непоказне, але ось яскраві приквітки і покривала бувають засліплююче прекрасні. У третіх абсолютно звичайні квітки зібрані в масивні або, навпаки, граціозні суцвіття різної форми. Є і культури, у яких самі квітки вражають своїм розміром. Такі великоквіткові рослини припасли чимало «козирів» за своїми характеристиками.

До рослин з самими великими квітками зазвичай зараховують культури, діаметр квіток яких перевищує 5-6 см, причому, у головних зірок він не зупиняється і на 10 див. Прості або махрові квітки у таких культур однаково помітні і масивні, вражають не тільки своїми гігантськими розмірами, але і красою будови, класичною формою, нюансами забарвлення. Великий розмір квіток дозволяє сповна помилуватися і на будову, і на деталі – тичинки, пильовики, візерунки.

На відміну від культур з великими суцвіттями, рослини з великими квітками рідко сприймаються як сучасні, зухвалі, екзотичні. Їх шарм – зовсім в іншому. Такі рослини – справжні романтики, які можна зустріти в переліку класичних оранжерейних видів. Вони сторіччя за сторіччям підкорювали серця квітникарів всього світу своєю незмінною і кілька суворою красою.

Багато рослини з великими квітками стали настільки звичними, що встигли у минулому столітті пережити період цього забуття, але сьогодні великоквіткові зірки знову повертаються в моду. Як і кращі культури із суворим силуетом, вони не знають собі рівних за впливом на навколишнє простір. Візуально розширюючи кімнати, підкреслюючи красу оформлення та використані матеріали, вони представляють собою аналог живої скульптури або архітектурних деталей, який вносить відчуття гармонії, спокою, продуманого дизайну.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Рослин з яскравими квітками чимало, але от дійсно з великими – не так вже й багато. Кожна така культура дійсно незамінна і неповторна. Є чимало великоквіткових зірок з числа кімнатних ліан і перебралися до кімнати садових фаворитів – жоржин, гербер, троянд. Але є й істинно кімнатні рослини, у яких десятисантиметрові або більші квітки справляють незабутнє враження.

Познайомимося ближче з п'ятіркою фаворитів серед кімнатних рослин з самими великими квітками.

1. Гарденія жасминовидна (Gardenia jasminoides)

Розкішна, цінна, не така вже й доступна – гарденія сьогодні вважається рослиною не для всіх. Раніше її називали головною конкуренткою – і сменщицей в модних переліках – прекрасних камелій. Але сьогодні гарденія сприймається як рослина виключно статусне і цілком самодостатнє. І частіше гарденію порівнюють вже не з камеліями, а з рододендронами – як щось особливе, класичне, яскраве та незабутнє. Вони схожі, але поки у рододендронів цвітіння нагадує ніжні хмари, гарденія випускає величезні одиночні квіти дивної краси.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Компактні, сільноветвящіеся вічнозелені чагарники, які іноді можуть розвиватися у вигляді присадкуватого деревця або формуватися в штамб – такі гарденії.

Висота рослин обмежена 60-150 см, причому максимальних розмірів гарденія досягає в значному віці. Блискучі листя рослини зразкові: шкірясті, щільні, насиченого темно-зелені, вони самі по собі здаються розкішними.

Квітки гарденій заворожують. У цієї красуні вони бувають тільки махровими, від 7 до 12 см в діаметрі. Шовково-атласна текстура пелюсток вважається унікальною, а форма самого квітки нагадує чимось троянди, але завдяки текстурі і відчуттю текстильности такі порівняння швидко зникають при близькому знайомстві. Сильний аромат лише підсилює красу цвітіння гарденій.

Колірна палітра гарденії більш ніж обмежена. Це рослина може похвалитися тільки білими і кремовими забарвленнями, але вони змінюються на рослині по мірі розпускання квіток: білосніжні бутони та молоді квітки по мірі старіння стають спочатку кремовими, а потім – майже жовтими.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Період цвітіння гарденій охоплює не такий тривалий термін, але і декількох місяців цілком вистачає для того, щоб згадувати про красу цієї рослини весь рік. Триває цвітіння гарденії з липня до жовтня.

 • Умови в період активної вегетації: розсіяне світле освітлення або півтінь, кімнатні температури без спеки, захист від протягів, під час цвітіння – і від зміщення або повертання, влітку можна виставляти на відкрите повітря.
 • Умови для гарденії на стадії спокою: зменшена вологість субстрату, світле місце, прохолода – від 10 до 15 градусів.
 • Складність догляду: висока.
 • Полив і вологість повітря: гарденії потрібна висока вологість повітря, стабільна середня вологість ґрунту, поливи з контролем просихання верхнього шару субстрату і тільки м'якою водою.
 • Підживлення гарденії: спеціальними добривами для рододендронів або квітучих культур, з вересня до лютого – не проводять або проводять 1 раз на 1,5-2 місяці, в інший час – 1 раз в 2 тижні.
 • Шкідники і хвороби: попелиця і щитівка.
 • Поширені проблеми: скидання бутонів, квіток, плями на листі при будь-якому порушенні освітлення, температури, поливу, вологості повітря.
 • Терміни пересадки гарденії: тільки в момент початку росту пагонів ранньою весною.
 • Частота пересадки: по мірі необхідності, тільки коли ємність тісний.
 • Субстрат для гарденії: спеціальний для рододендронів, кислий, з грубою текстурою.
 • Розмноження гарденії: верхівковими живцями.

2. Камелія японська (Camellia japonica)

Легендарна красуня, стала невід'ємною частиною історії квітникарства, камелія не втрачає свого шарму і сьогодні. Зразково класичне і дуже дороге рослина вважається і в наші дні предметом розкоші. Романтична аура ніби огортає всю кімнату з цією красунею, а милуватися на невловимий шарм її начебто простакуватих квіток можна нескінченно. Камелія – рослина родом з іншої, галантної епохи, яка пропонує вам поринути в мрії.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

З часом ці дуже декоративні, витончені густоветвящиеся чагарники здатні досягти висоти від 1,5 м до майже 3-х метрів, хоча конкретні розміри камелій дуже легко контролювати обрізанням.

Глянцеві, дуже темні по забарвленню шкірясті листя класичної овальної форми із загостреним кінчиком здаються нецікавими і створюють скромний фон для цвітіння. На темно-зеленій кроні кожна квітка камелії здається сяючим баченням.

Квітки у камелії не тільки великі, але і неймовірно особливі. Махрові квітки здаються і досконалими, і неакуратними одночасно. Гарні жовті тичинки в пишному центрі квітки камелії видно тільки після розкриття, та й то не у всіх сортів. Пелюстки численні, біля основи зростаються, формують несиметричну і пишний квітка діаметром до 12 см, ніби символізує собою поняття про просте, романтичною, вінтажній красі. Ніжна і романтична камелія підкорює своєю недосконалою пасторальностью.

Колірна палітра камелій включає акварельні відтінки рожевого, фуксиевого, білого і червоного, часто з різними розмивами.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Період цвітіння камелій триває з грудня до квітня.

 • Умови в період активної вегетації: розсіяне світле місце або полутенистая локація, кімнатні або прохолодні температури, влітку можна виносити на відкрите повітря.
 • Умови на стадії спокою: яскраве, але розсіяне освітлення і температура повітря від 10 до 15 градусів.
 • Складність догляду за камелією: висока.
 • Полив і вологість повітря: рясний полив м'якою водою, але без вологи (взимку – скоротити до легкої вологості), висока вологість повітря.
 • Підживлення камелій: 1 раз в 2 тижні з березня і до серпня, в інший час – 1 раз в місяць – повними добривами.
 • Обрізка камелії: легке укорочення гілок після цвітіння (якщо в цьому є необхідність).
 • Шкідники і хвороби: щитівка, попелиці та трипси.
 • Поширені проблеми: опадання бутонів і нирок камелії при передвигании рослини на стадії бутонізації.
 • Терміни пересадки: після цвітіння.
 • Частота пересадки: тільки по мірі заповнення субстрату корінням.
 • Субстрат для камелії: спеціальний для рододендронів, кислий і легкий.
 • Розмноження камелії: живцювання.

3. Гібіскус китайський (Hibiscus rosa-sinensis)

Китайська троянда, або гібіскус колись вважався майже безнадійно застарілим і нудним рослиною. Але повернення гибискусов на пік своєї садової кар'єри призвело до зростання інтересу до кімнатним красеням. Тим більше, що величезні кущі з червоними квітками - граммофончиками старих гибискусов давно змінила нова хвиля сортів і гібридів, зусиллями селекціонерів наділених покращеними характеристиками.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Потужні кущі з гіллястими втечами і простими, але яскравими листям, гібіскуси у висоту можуть обмежитися і полуметром у скромних сортів, і вирости аж до 2-х м, перетворившись в цих підлогових велетнів.

Гібіскус – рослина масивне і помітне. Листя глянсове, темно-зелені, овальні, з зубчастим краєм.

Квітки гібіскуса воронкоподібні, граммофоновидные, прості, але такі прекрасні. Їх діаметр теж традиційно близький до 10 см, хоча рослини можуть випускати і більш великі квітки (у сучасних сортів діаметр коливається від 12 до 16 см). Хвилястий край ніжних пелюсток віночка додає гибискусам романтичності.

Колірна палітра сучасних сортів гибискусов не обмежується тільки червоним і білим. Серед гибискусов зустрічаються і однотонні, і двоколірні (точніше, з зівом іншого забарвлення) квітки жовтого, помаранчевого, рожевого, вишневого тонів. Дуже популярні бахромчаті, махрові і акварельно забарвлені форми.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Цвітіння гибискуса триває практично цілий рік, за винятком листопада-січня – періоду спокою.

 • Умови в період активної вегетації: яскраве сонячне або освітлене, але з захистом від прямих сонячних променів місце, температура повітря не нижче 15 градусів тепла.
 • Умови на стадії спокою: максимально яскраве освітлення, температура прохолодна, але не нижче 15 градусів.
 • Складність догляду за гібіскусом: середня.
 • Полив і вологість повітря: рослині потрібна висока вологість повітря, рясні поливи без пересихання земляної грудки навіть в середньої його частини з скороченням вологості з жовтня і до березня (посухи допускати не можна, і на стадії спокою).
 • Підживлення гибискуса: звичайні з березня і до жовтня і рідкісні або без підгодівлі в період спокою – комплексними добривами.
 • Обрізка гибискуса: навесні до половини гілок для загущення крони і стимулювання більш рясного цвітіння.
 • Шкідники і хвороби: попелиця, білокрилка, павутинний кліщ.
 • Поширені проблеми: опадання бутонів при перестановці, притінення, при недостатніх підгодівлі, неправильної температурі.
 • Терміни пересадки гибискуса: лютий.
 • Частота пересадки: тільки коли ємність стає тісною.
 • Субстрат для гибискуса: пухкий, легкий, універсальний.
 • Розмноження: верхівковими живцями.

4. Алламанда проносний (Allamanda cathartica)

Поки ще екзотичну для нас і досить рідко зустрічається в колекціях рослина не дарма завоювало красномовні прізвиська – дзвіночок джунглів і золота труба. Великі сонячні квіти на тлі темної зелені в струнких куртинах, алламанди ніби одним своїм виглядом переносять глядачів в атмосферу палких екзотичних країн. І хоча вирощувати алламанду не так легко, вона, тим не менш, незрівнянна в своїй яскравості.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Алламанда – дивовижні кучеряве багаторічники, висота яких безпосередньо залежить від формування і способу підв'язки і може досягати навіть 2-х – 3-х метрів. Але найчастіше алламанду обрізками формують у вигляді густого кущика з численних тонких і довгих пагонів, орнаментальність яким надають ланцетні, темно-зелені, глянцеві листя.

Густа подушка з чудово красивою зелені алламанди створює ідеальний фон для цвітіння цієї красуні.

Алламанда випускає на верхівках цветоносов дуже великі трубчасті квітки, діаметр яких буває традиційно 10 див. Здалеку квітки нагадують лілію, але зблизька добре видно відмінності – широко відкритий віночок і вузька трубка здаються класичними, але не округлі укорочені пелюстки. Віночок поділяється на 5 овальних пелюсток. Зів вузький, з яскравими темними прожилками.

У більшості алламанд колірна палітра обмежена лимонними і жовтими, сліпучими акриловими забарвленнями. Але зараз у продажу з'явилися сорти алламанд з помаранчевими і рожевими квітками.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Цвіте алламанда проносний з травня до листопада.

 • Умови в період активної вегетації: кімнатні стабільні температури від 18 до 21 градусів, сонячне або яскраве розсіяне освітлення.
 • Умови на стадії спокою: яскраве освітлення, можливо з досветкой, температура – 15-16 градусів тепла.
 • Складність догляду за алламандою: середня.
 • Полив і вологість повітря: алламанда вимагає стабільної вологості субстрату і високої вологості повітря, акуратних поливів, не допускають ні пересихання, ні перезволоження, використання м'якої води.
 • Підживлення алламанди: з березня по жовтень 1 раз в 2-3 тижні, універсальними добривами.
 • Обрізка алламанди: у лютому – для загущення і рясного цвітіння.
 • Шкідники і хвороби: павутинний кліщ, войлочник, щитівки.
 • Поширені проблеми: втрата листя при низькій вологості повітря і недостатньому освітленні.
 • Терміни пересадки алламанди: лютий-березень.
 • Частота пересадки: тільки при заповненні субстрату корінням.
 • Субстрат для алламанди: універсальний пухкий, водопроникний.
 • Розмноження алламанди: живцюванням.

5. Гіппеаструм (Hippeastrum)

найулюбленіше з кімнатних цибулинних, незмінна зірка зимових інтер'єрів – такі гіппеаструм для кожного квітникаря. Уявити собі колекцію рослин хоча б без одного гіганта майже неможливо. І адже квітки у гиппеаструмов дійсно величезні.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Зелень гиппеаструма невзрачна, але вона ідеально підходить для підкреслення краси величезних розкішних квіток. Лінійно-ременеподібні, довгі, плоскі, м'ясисті, листя гиппеаструма виростають попарно з великих цибулин і наче обіймають квітконіс, восени відмирають перед стадією спокою.

Цибулина, з якої розвивається це чудове рослина, досить велика і м'ясиста, а квітконосні стебла товсті і потужні. Максимальна висота квітконосів у гиппеаструма – 60 див.

Великі квітки гиппеаструмов, діаметр яких може досягати 25 мм, інакше ніж розкішними не назвеш. Чудові трубчасті квітки-грамофони з горизонтально розташованими тичинками розпускаються нагорі високих квітконосів в суцвіттях від 1 до 3 шт.

Сьогодні кількість сортів гиппеаструмов здатне задовольнити будь-яких примхливих квітникарів. Різна форма квіток і пелюсток, відмінності в будові віночка доповнюють можливості вибору і по візерунках, рюшам, хвилястості пелюсток. Білий, помаранчевий, рожевий, салатовий, зелений, червоний в самих різних відтінках або комбінаціях створюють вражаючі акварельні квітки гиппеаструмов з унікальними переходами відтінків.

5 кімнатних рослин з самими великими квітками- комнатные,растения,крупные,большие,цветки,цветы,цветущие,спислок,названия,Алламанда,Гардения,Гибискус,Гиппеаструм,Камелия,фото

Традиційно гіппеаструм зацвітають взимку і навесні, але час цвітіння можна контролювати за своїм розсудом, зрушуючи стадію спокою і строки посадки.

 • Умови в період активної вегетації: яскраве розсіяне світло і стабільна температура 20-22 градуси тепла на стадії до появи бутонів і після відцвітання і більш прохолодні умови на стадії цвітіння для його продовження.
 • Умови на стадії спокою: 6 тижнів в сухих умовах і прохолоді від 12 до 15 градусів тепла.
 • Складність догляду за гиппеаструмом: середня.
 • Полив і вологість повітря: лише з появою першого втечі і до в'янення листя, спочатку обережно, потім більш рясний, підтримує легку вологість грунту.
 • Підживлення гиппеаструмов: 1 раз в 2-3 тижні в період закінчення цвітіння і до серпня.
 • Шкідники і хвороби: іржа, попелиці та трипси.
 • Поширені проблеми: загнивання бульб при переливі, відсутність цвітіння з-за неправильної стадії спокою.
 • Терміни пересадки гиппеаструмов: в грудні або в залежності від бажаного часу цвітіння (за 8 тижнів до бажаних термінів).
 • Частота пересадки: щорічно.
 • Субстрат для гиппеаструмов: універсальний легкий або для цибулинних.
 • Розмноження гиппеаструмов: дітками (маленькі цибулини, які утворюються у великій кількості).
Дата публикации: 30.04.17