Хижі рослини і дерева хижаки

Хижі рослини і дерева хижаки. Цікава тема для вивчення. У ботаніці зустрічаються документи про те , що такі існують. Але в сучасному світі ніхто і ніколи не зустрічав на своєму шляху хижих дерев, а значить, і ті записи теж вигадка(?). А ось рослини хижаки цілком реальні зустрічаються досить часто. Як говорять і пишуть, особливо багато їх на Мадагаскарі. Клімат і атмосфера ідеальне місце для їх зростання саме на Мадагаскарі.

Хижі рослини і дерева хижаки-

Але й у середній смузі зустрічаються так звані мухоеды. Ростуть, в основному, на болотистій місцевості, і якщо поспостерігати, можливо, пощастить побачити, як це рослина захоплює свою жертву. Листочки нагадують око з віями, а всередині цих листочків липка рідина. І ось як тільки комаха сідає на такий листок, то дві половинки міцно змикаються, а якщо видобуток занадто велика, то крім того бавовни, рослина загортає листок трубочкою, придушуючи тим самим комаха. І після того як зроблено ними чорну справу, листочки відкриваються назад і дивно, але там немає навіть і натяку на те, що там було комаха.

Хижі рослини і дерева хижаки-

© H. Zell

Так само на болоті часто зустрінеш і інше хиже рослина – це Жірянка, вона діє іншим методом. В середині листочка знаходиться травна суміш і мета рослини – заманити свою їжу саме туди. Після того як, наприклад, муха сідає на листочок, рослина починає плавно вібрувати і ворушитися, тим самим женучи муху до рідини. І якщо їй вдалося муху заманити туди, починається процес поїдання, комаха просто розчиняється в травній рідини і вже потрапляє в саму рослину. На відміну від першого рослини, цього необхідно докласти чимало зусиль для того, щоб пообідати і не завжди йому це вдається.

Хижі рослини і дерева хижаки-

© NoahElhardt

А рослина Роридула нагадує не тільки хиже, але і мисляча рослина. Вона на відміну від всіх видів, ніколи не вб'є павука, павуки необхідні їм для запилення. Але як може зрозуміти рослина, що це саме павук? Це логічному поясненню не піддається, але це так. Будь-яке інше комаха, це їжа , а павук друг.

Хижі рослини і дерева хижаки-

© Podzemnik

Перші комахоїдні рослини згадуються в літописах 16 століття, але описані вони по – іншому. Мухоедка, за їх даними, не так ловить, як зараз, раніше вона ловила мух на льоту. Можливо це і так, можливо рослини трохи мутували. Але те, що це цікаве у природі явище – ніхто заперечувати не стане. І те, що вони не небезпечні для людини дуже радує. Такі рослини ростуть по всьому світу, але улюблене місце на даний момент, це жаркі країни, мабуть, з-за великої кількості там їжі. Дійсно, як ніби розуміють, де їм буде краще.

Дата публикации: 30.04.17