Бугенвіллея

Рід Бугенвіллея включає в себе близько 40 видів чагарників і ліан. Колючі гілки бугенвиллеи покриті листям насиченого зеленого кольору. Декоративну привабливість рослині надають приквітки суцвіть, пофарбовані, в залежності від сорту, білий, рожевий або червоний кольори. В основному, бугенвиллею використовують для декоративного оформлення стін, балконів і т. д.

Вирощування

При вирощуванні бугенвиллеи слід враховувати, що рослині потрібен м'який клімат, тільки в цьому випадку її можна культивувати в відкритому грунті. В домашніх умовах бугенвиллею вирощують в сонячному, теплому приміщенні. Щоб в закритому приміщенні домогтися повторного цвітіння рослину необхідно після закінчення періоду цвітіння помістити на балкон.

Бугенвіллея-

© Giovanni Dall'Orto

Освітлення

Бугенвиллия – світлолюбна рослина, тому вирощувати її необхідно на яскраво освітленому сонцем місці.

Температура

Бугенвіллея не переносить падіння температури нижче 7 градусів. Влітку оптимальна температура повинна бути 20-22 градуси, максимальна межа 32 градуси.

Полив

Влітку бугенвиллеи потрібно частий, рясний полив. У зимовий період полив скорочується. Рослина добре реагує на підвищений вміст солей кальцію і магнію, тому поливати її можна і жорсткою водою.

Бугенвіллея-

© Magalhães

Пересадка

Горшкові екземпляри рослини потрібно щорічно пересаджувати в ємність більшу за розміром, однак при цьому, слід враховувати, що порівняно з надземної частиною, горщик повинен бути не надто великим.

Грунт

Грунт для рослини повинна бути м'якою і родючою. Необхідно забезпечити хороший дренаж, який не буде допускати застою зайвої вологи.

Підтримка зовнішнього вигляду

Квітки у бугенвиллеи з'являються на торішніх пагонах. Необхідно проводити постійну обрізку сухих гілок і бічних пагонів, скорочуючи їх на 2/3 довжини. Горшкові екземпляри обрізають більш інтенсивно.

Розмноження

Розмножують бугенвиллею верхівковими живцями. Влітку від молодих гілок беруть пагони довжиною близько 7см, і поміщають їх для вкорінення в добре дренування ї почвогрунт при температурі 22-24 градуси. Здерев'янілі живці беруться в січні, їх довжина повинна бути приблизно 15см. Температура вкорінення в цьому випадку близько 18 градусів.

Бугенвіллея-

© Anierc