Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі

Будь-який садівник знає, що картопля обов'язково потребує підгортанні. Але за цим слідує інше питання - яка правильна техніка виконання? У цій статті будуть детально описані хитрощі та правила підгортання картоплі.

Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -

Найкращий час для початку підгортання картоплі

Існує безліч думок на цей рахунок, і вибрати один - досить проблематично. Але у всіх джерелах орієнтир дається на висоту пагонів: від 13 до 20 сантиметрів.

Кращий варіант - починати підгортання швидше. За курс краще взяти не поради з «сантиметрам», а сигнали своєї інтуїції. Рано чи пізно, але кожен садівник зможе лише подивитися на рослину і сказати - пора підгортати, чи ні.

Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -

Плюси підгортання картоплі

Підгортання містить у собі два незамінних дії у догляді - прополка і розпушування ґрунту. У середній смузі Росії з її кліматом, це служить ще і бар'єром від поворотних заморозків. Зазвичай картоплю садять до початку травня, а в середині цього ж місяця може бути різке зниження температури. Але паростки за великим шаром грунту зможуть пережити таке похолодання.

Багато садівники зауважують: після підгортання картопля росте значно швидше. Якщо до цього додати хороші і сприятливі погодні умови, кущі піднімаються і міцніють, як на дріжджах. З-за цього чинника не варто лінуватися пройти мотикою вздовж посадок, прорыхлив грунт і приваливши її до гребенів - це зайвим точно не буде.

Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -

Яка кількість разів проводити підгортання?

Стандартом вважається 2 підгортання: після першого, через 2,5 - 3 тижні, як картопля почне цвісти, проводиться друге. Але якщо підгортання було розпочато досить рано, двох не вистачить. Щоб цього не сталося, не варто слідувати певним нормам, а дивитися за станом рослин.

Якщо вже підросли кущі картоплі розвалюються, гніздо росте вздовж гребеня, а поперек і з землі видно бульби - необхідно негайно провести підгортання.

Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -

У середньому, звичайним садівникам доводиться проводити цю процедуру цілих 3-4 рази за один сезон, але це менш енерго затратно, ніж щоденні прополки. А так, варто лише пройтися по грядках з сапкою - виходить пухка земля, ні бур'янистих рослин, а кущі картоплі рівні і радують око.

В який час краще підгортати картоплю?

Коли приходить час підгортання, часто знаходяться садівники, роблять це в спекотний літній день. Але треба зрозуміти - це не принесе користі ні здоров'ю садівника, ні рослині. При підгортанні рослина тривожиться - йому зачіпають пагони, а іноді і підземну частину. У спеку всі помилки загострюються - картопля може зав'янути. Але якщо це треба зробити, що краще всього зробити це рано вранці або пізно ввечері, коли спека спаде.

Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -

Найкращим моментом для підгортання вважається час після дощу. Це і вдвічі зручніше: просочена водою грунт не обсипається з гребеня, а подкопанный до основи стебел рослини вологий грунт спонукає до розвитку нових підземних пагонів, на яких формується бульби картоплі - столонів. А це означає, що в кінці сезону можна отримати ще більше врожаю.

Якщо прийшла пора підгортати картоплю, а дощу немає - зневірятися не варто. Треба тільки полити грунт перед заходом.

В усіх випадках застосовується підгортання?

Багато шукали альтернативні способи підгортання картоплі, і так з'явилися нові способи посадки, при якому така процедура не вимагається. Також було доведено, що разокучивание нічим не гірше підгортання.

Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -

Сенс в тому, що при підгортанні вирішуються кілька запитань - розпушування, надання додаткового обсягу ґрунті, в якій йде формування бульб картоплі, стимулювання рослини до створення нових столонів в нижній частині стебел, позбавлення від бур'янистих культур. Але є один метод, який дозволить вирішити все це абсолютно зворотним способом.

Разокучивание - спосіб, при якому зростаючу бадилля розстеляють по землі, замість того, щоб піднімати вгору. Тобто, насипається грунт зверху, а зовні залишаються тільки верхівки. З ростом рослини разокучивание роблять знову. Але при використанні цього методу, потрібно набагато більше території, ніж при класичному підгортанні.

Дякую за увагу, приділену статті. Сподіваюся, ця інформація виявилася корисною.

Хорошого врожаю!

Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -
Все, що потрібно знати про підгортанні картоплі -
Дата публикации: 7.12.18