Кращі 10 сортів яблунь

Улюбленим фруктовим деревом скрізь, де клімат підходить для її вирощування є яблуня. Ранні, середні, пізні, солодкі, кислі, з розкидистою кроною і колоновидні, яблуні займають перше місце серед плодових культур.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Яблунь достатній помірні полив і клімат, без великої кількості яскравих сонячних днів. Вони невибагливі у догляді. В окультуреному вигляді плодоношення починають на 4-й – 10-й рік і формують врожаї до 40-50 річного віку. Яблука улюблені в кожній родині і необхідні протягом тривалого періоду. Як же відібрати кращі з кращих, на які особливості при виборі сортів звернути увагу?

Як вибрати яблуню для свого саду?

Щоб відібрати для свого саду яблуню, яка підійде за всіма параметрами, необхідно вивчити сорти, виведені для регіону/району і звернути увагу на наступні характерні ознаки.

Зимостійкість сорту

Здатність витримувати найсильніші морози, характерні для району, і успішно протистояти весняним поворотних заморозків, осінньому раптового зниження температури і інших погодних катаклізмів. Зимостійкість сорту у яблунь не виховується. Стійкість до холодів передається від батьків на генетичному рівні. Тому, незалежно від регіону, завжди потрібно купувати для посадки районовані сорти яблунь. Вони виведені для певних кліматичних умов, менше уражуються шкідниками і менше інфікуються хворобами.

Настання плодоношення і врожайність

Для дому краще купувати скороплідні сорти яблунь, що формують перший урожай на 2-й – 4-й рік. Среднеплодные формують урожай на 5-й – 8-й рік і позднеплодные – на 9-й – 10-й – 12-й рік.

Врожайність. Бажано підібрати сорти яблунь з щорічним плодоношенням.

Період дозрівання яблук

Для особистого ділянки необхідно підібрати сорти з раннім, середнім і пізнім дозріванням так, щоб літні сорти змінювалися осінніми, а ті – зимовими.

Урожай літніх сортів яблунь знімають в кінці липня-початку серпня в залежності від регіону. Вони до масового знімання плодів досягають біологічної стиглості, але їх необхідно відразу ж використовувати в їжу.

Урожай середньостиглих яблук прибирають в технічній стиглості у вересні. При підборі сортів необхідно звернути увагу на те, що деякі осінні сорти потребують дозріванні після прибирання, щоб придбати характерні для них смак і аромат.

Пізні яблука зазвичай знімають в кінці вересня – першій половині жовтня. Крім пізніх і середньопізніх, є пізньостиглі сорти, які прибирають в кінці жовтня або перед настанням морозів. Такі сорти відразу закладають на зберігання. Їх плоди досягають максимальної стиглості поступово.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Лежкість яблук

З сортів яблунь різного терміну дозрівання по каталогу сортів слід відібрати сорти з гарною лежкістю. При цьому звернути увагу, що літні сорти мають тривалість лежкості 1-3 тижні, але деякі втрачають якісні показники вже через 6 днів (темніють, гниють і т. д.). У осінніх сортів гарною лежкістю вважається 30-60 днів, а у зимових не менше 3-4 місяців. Кращі зимові сорти яблук можуть зберігатися (при створенні відповідних умов), зберігаючи всі якості, до кінця березня – травня і аж до наступного урожаю.

Стійкість яблунь до захворювань

Слід вибрати сорт яблунь з високою стійкістю до захворювань, особливо до грибкових (парші, гнилей та інших) і шкідників. Для «высокоимунных» сортів потрібно меншу кількість обробок, що зменшить витрати часу і засобів по догляду надалі і дозволить отримувати врожаї екологічно здорових фруктів.

Форма крони

Для особистого саду з малою площею практичніше обрати сорт яблунь з малим або середнім, компактним габітусом крони. Особливо виграють у цьому випадку колоноподібні сорти, які формують урожай на центральному стовбурі і не мають крони в загальноприйнятому розумінні. Розлога, пухка крона буде гарна в куточку відпочинку, де вона створює необхідну тінь для відпочиваючих, а в саду вона буде займати велику площу і пригнічувати інші культури.

Смак не на останньому місці

Обов'язково при виборі сорти яблунь зверніть увагу на якісні показники плодів: солодкі, кислі, соковиті, з щільною або пухкої м'якоттю. Солодкі сорти містять цукрів від 10% і більше.

наприклад: Старт і Болотовское 10,5%, Кандиль орловський 10,3%, а Різдвяне 11,1%. Плоди цих сортів містять до 0,4% вільної кислоти.

Зверніть увагу в характеристиці сортів на такий показник, як сахарокислотный коефіцієнт. При показнику від 25% і вище – яблука солодкі (кислотність не відчувається в послевкусии). При менших показниках (10-20%) – кислий смак плодів, як у лимона. Від 20 до 25% смак відчувається як кисло-солодкий, солодко-кислий з різним смаком.

Представляємо вам десять кращих сортів яблунь для середньої смуги.

1. Північний синап

Сорт яблуні Північний синап пізньозимовий, висока морозостійкість. Маса плодів не перевищує 90-150 р. Забарвлення шкірки яблук зеленувато-жовтий з червоним рум'янцем пастельних тонів.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Технічна стиглість плодів сорту Північний синап припадає на жовтень, але знімають урожай після листопаду. При більш ранній прибирання яблука втрачають смакові якості і лежкість.

Яблука Північний синап соковиті, солодко-кислуваті з пряним присмаком і освіжаючим смаком. Щільність м'якоті середня, зеленуватого відтінку, дрібнозерниста.

Вміст цукрів у Північному синап 11%, сухих речовин 15,8%, аскорбінової кислоти 11,5 мг/100 продукту, Р-активних речовин, включаючи вітамін «Р» – 102 мг/100 г, середня кислотність – 0,48%.

Біологічна зрілість плодів сорти яблук Північний синап настає після 2-3 місячного зберігання.

Доросле дерево забезпечує врожайність до 150-170 кг

Особливості сорту Північний синап

Яблуні Північного синапу на карликовій підщепі формують урожай на 2-й рік, на звичайному – через 5-8 років. Крона на звичайному підщепі сильноросла, широка, середньої густоти.

Має здатність, при певних умовах, переносити осінні перепади нічних і денних температур.

Сорт Північний синап частково самоплідний. Може формувати зав'язі без перехресного запилення, але врожайність при цьому невисока. При високих врожаях якісні показники плодів знижуються.

Цінність сорту Північний синап

Швидкоплідність, середня стійкість до посухи, грибкових захворювань, включаючи паршу, борошнисту росу.

Урожай яблук Північний синап, прибране в оптимальні терміни, може зберігатися до початку червня. Перевагою сорту є його чудовий смак.

Сорт Північний Синап районований для Центрально-Чорноземного, Нижньо - і Средневолжского регіонів, Московської області. Можна вирощувати в стланцевой формі в Східно-Сибірському регіоні.

2. Богатир

Сорт яблуні Богатир – старий, перевірений часом сорт (створений у 1925 році) і сьогодні залишається затребуваним в приватному садівництві. Зимовий сорт, висока морозостійкість. Сорт стійкий до парші. Маса плоду 160-400 р.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Технічна стиглість яблук сорту Богатир настає у вересні, але збір урожаю проводять в жовтні до настання морозів. Доросла яблуня здатна дати більше 100 кг плодів чудової якості.

При зніманні врожаю плоди сорту Богатир жовто-зеленого кольору з дуже щільною (майже як камінь) м'якоттю. Біологічна стиглість з характерними смаковими властивостями настає при дозаривании у сховищах – до Нового року. Шкірка плодів набуває жовтого забарвлення, іноді з яскраво-червоним рум'янцем. М'якоть стає хрустким, дрібнозернистою, среднесочной.

У біологічній стиглості плоди сорту Богатир зберігаються більше 6 місяців.

Смак сорту Богатир кисло-солодкий, з яблучним ароматом. Сахарокислотный коефіцієнт середній – 20-25%. Вміст цукрів 10%, сухих речовин більше 12%, вітаміну «С» 13 мг/100 г продукту.

Особливості сорту яблуні Богатир

Сорт Богатир скороплідний, плодоношення настає на 4-й рік.

високі Дерева, крона широка, розлога. Плодоносять, в основному, 4-6 річні гілки.

Цінність сорту Богатир

Висока органо-лептическое якість плодів (тобто те, що сприймається нашими органами почуттів).

У сорту Богатир щорічне плодоношення. Врожайність стабільно висока. Транспортабельність висока, із збереженням товарності до 90%.

Державним реєстром сорт Богатир рекомендований для вирощування в Північно-Західному, Центральному і Центрально-Чорноземному регіонах. Плодоносить також у всіх регіонах з відповідним кліматом.

3. Мелба

Сорт Мелба (часто вимовляється як «Мельба») отримано в Канаді. Старий, випробуваний часом сорт (йому понад 100 років). У Росії росте повсюдно, де підходять кліматичні умови.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Сорт Мелба з хорошою зимостійкістю в середній смузі Росії. Північніше може піддатися подмораживанию і сонячних опіків.

Мелба формує позднелетние врожаї, які знімають з середини серпня до середини вересня. За високі смакові якості плодів увійшов у групу найбільш популярних сортів у населення.

Сорт Мелба скороплідний. Дозрівання плодів розтягнуте. Маса плодів залежить від регіону вирощування, 80-100, 100-150 р. Окремі плоди досягають 200 р.

М'якоть плодів Мелбы білосніжна, дрібнозерниста, соковита, хрустка з сильним конфетным ароматом, що нагадує цукеркову карамель). Смак плодів сорту Мелба солодко-кислий.

Відрізняється сорт ошатним забарвленням шкірки плодів. Основний колір шкірки світло-зеленуватого з переходом при дозріванні до білувато-жовтого. Покривний ніжно-малиновий з смугастим рум'янцем.

Плоди Мелбы покриті світлою восковим нальотом, що сприяє гарною лежкістю.

Плоди містять 10-11% цукрів, органічних кислот 0,75-0,8%, пектину 9-10%, вітаміну «С» 13-15 мг/100 г продукту. Кількість Р-активних речовин становить 297 мг/100 г продукту, що надає плодам Мелбы здатність до збереженню вітаміну «С».

Особливості сорту Мелба

Дерева Мелбы не вище 2,5 - 3,0 м. На карликовій підщепі – 1,6-2,0 м висоти і в перші роки нагадують колоновидні. З часом формують розлогу крону середньої загущеності.

Самоплідність Мелбы обмежена. Високі врожаї формує за додаткове запилення.

У міру старіння, дерева переходять від щорічного до періодичного плодоношення. Можуть уражатися паршею.

Цінність сорту Мелба

Урожайний. Тривала лежкість (в оптимальних умовах до листопада-грудня). Высокотранспортабелен.

Сорт Мелба районований для всіх регіонів, крім Уральського, Північного і Далекого Сходу.

Якщо Мелба не дуже підійде за описом, зверніть увагу, що на базі Мелбы або з її участю виведені нові сорти і отримані клони, які за своїми якостями перевершують батьківські пари.

Клон Мелба Ред більш стійкий до парші. Формує чарівні плоди практично повністю малиновою забарвлення з більшою масою. Клон Дочка Мелбы за своїми показниками повторює клон Мелба Ред. Більш морозостійкий.

Сорту Мелба і Дочка Мелбы при спільних посадках – чудові запилювачі. З сортів, виведених з участю Мелбы, виділяються якісними показниками Заповітне, Раннє алое, Червоне раннє, Каравела.

4. Братчуд

Сорт яблуні Братчуд відноситься до групи карликових форм плодових культур (2,0-2,7 м). Сорт скороплідний (перший врожай отримують на 3-й – 4-й рік). Високоврожайний.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

При своїх мініатюрних габаритах доросле дерево сорту Братчуд формує врожай до 120 кг з дерева. Відноситься до среднезимним сортам. Прибирання плодів у кінці вересня.

Лежкість сорти Братчуд висока, складає 4-5 місяців (січень-лютий).

Братчуд потребує опылителях. Кращі сорти для запилення Чудне, Пролісок, Соколівське, Приземлене. Сорт Братчуд виносить морози до -40°С.

У спекотне літо сорт знижує смакові якості і зовнішній вигляд плодів. Маса плоду сорту Братчуд середня 110-160 м, окремі плоди сягають 200-250 р. Плоди мають шовчик і помітну ребристість. Забарвлення шкірки зеленувато-жовта з червонувато-пурпуровим рум'янцем, приємна. Шкірка глянсова. М'якоть біла, грубозерниста, соковитість середня.

Смак сорти Братчуд кисло-солодкий. В плодах сухих речовин 14,1%, цукрів 10,2%, титруемых кислот 0,4%, пектинових 1,5% на 100 продукту. Вміст вітаміну «С» 18,8 мг/100 р.

До парші помірно стійкий.

Особливості сорту Братчуд

Сорт зимостійкий. Необхідні запилювачі.

Цінність сорту Братчуд

Природний карлик. Сорт, що використовується в селекційній роботі.

Малі габарити, висока врожайність і якість плодової продукції.

Висока морозостійкість і лежкість плодів.

Сорт Братчуд рекомендований до вирощування у всіх зонах РФ, в тому числі в Уральських і Сибірських регіонах.

5. Коваленковское

Сорт яблуні Коваленковское – чудовий зимостійкий сорт, виведений в Білорусії. Володіє відмінною морозостійкістю.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Коваленковское відносять до позднелетнему або раннеосеннему сорту. Дозрівання охоплює період з середини серпня до першої декади вересня.

Дивом селекції називають сорт Коваленковское любителі яскравих плодів. У біологічній стиглості забарвлення плодів з-за суцільного рум'янцю – яскраво-червоний.

Сорт Коваленковское скороплідний. Урожай формує з другого року. Плоди великі 150-200 р. Але дозрівання плодів поетапне, тому прибирання розтягнута у часі.

М'якоть яблук сорту Коваленковское помірно щільна, соковита, дрібнозерниста, з яблучним ароматом. Відрізняється дуже солодким смаком плодів. Сахарокислотный індекс від 25%. Плоди містять 13,6% сухих речовин, 11% цукрів, 0,2% вільних титруемых кислот. В 100 г продукту міститься 12,2 мг аскорбінової кислоти, 107 мг Р-активних речовин.

Термін зберігання плодів яблуні сорту Коваленковское становить 1,5-2,0 місяці.

Особливості сорту Коваленковское

Дерево середньоросле, крона не займає велику площу при вирощуванні.

Врожайність сорту Коваленковское стабільна, щорічна. Плоди не осипається з дерев.

Цінність сорту Коваленковское

Сорт Коваленковское районований для центральних регіонів. Висока морозостійкість дозволяє успішно вирощувати Коваленковское в умовах середньої смуги, регіонів Сибіру і Далекого Сходу.

6. Яблучний спас

Сорт Яблучний спас відноситься до літніх сортів культури, легко адаптується в різних кліматичних умовах. Один з кращих ранніх сортів для дачних і присадибних ділянок.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Сорт Яблучний спас скороплідний, формує урожай на 3 рік. Стабільно урожайний. Дозрівання врожаю в середині серпня, рідше – на початку вересня.

Сорт морозостійкий. Володіє високою стійкістю до комплексу захворювань, включаючи паршу. Навіть у роки з эпифитотийным поразкою яблунь паршею, сорт Яблучний спас практично не хворіє.

Плоди сорту Яблучний спас великі, соковиті, хрусткі з яблучним ароматом. Маса плодів не нижче 200 р.

Основне забарвлення плодів сорту Яблучний спас жовтий з легким пастельним зеленуватим відтінком. Відрізняються плоди яскравою покривної забарвленням, у вигляді вертикальних смужок від червоних до малинових відтінків, що надає яблук ошатний вигляд.

Щільність м'якоті плоду сорту Яблучний спас середня, з часом її структура і щільність не змінюються. За кольором м'якоть світла. У плодах міститься 12,7% сухих речовин, 10,5% цукрів, 15-17 мг/100 г продукту вітаміну С, 1% вільних кислот, Р-активних речовин 68,9 мг/100 г продукту.

Особливість сорту Яблучний спас

Сорт Яблучний спас вважається самоплідних, але збільшує врожаї при спільне вирощування кількох сортів.

Цінність сорту Яблучний спас

Сорт імунний до парші і высокоустойчивый до цілого комплексу захворювань і шкідників.

Сорт Яблучний спас районований для Середніх і Центральних регіонів Росії, але успішно росте і плодоносить і в інших регіонах, включаючи Урал і Сибір.

7. Московське намисто

Сорт яблуні Московське намисто відноситься до колоновидному типом культур. Природний полукарлик, до 1,8-2,5 м висоти, практично не має гілок. Основний урожай розташовується на центральному стовбурі.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Сорт Московське намисто морозостійкий і болезнеустойчивый. Витримує морози до -42°С Високоврожайний. Скороплідний. У перший рік висадки на постійне місце вже формує врожай кілька плодів. З віком врожайність збільшується до 10 кг з дерева.

Сорт Московське намисто пізньоосіннього, плодоношення настає у вересні-жовтні.

Яблука зберігаються при оптимальних умовах до 7 місяців. У сорту на період біологічної стиглості яблука змінюють зелене забарвлення темно-червоний.

Шкірка плодів сорту Московське намисто тонка, щільна, глянцева з легким восковим нальотом. Дуже ошатні плоди із забарвленою м'якоттю. Великі, масою 130-250 г, соковиті, солодкі з кислуватим присмаком.

За смаковими якостями відносяться до десертному типу. Вміст сухих речовин до 25%, харчових волокон 1,8%, органічних кислот до 0,8%, цукрів 9,7%, сахарокислотный коефіцієнт від 25%.

Особливості сорту Московське намисто

Колоновидна яблуня Московське намисто плодоносить близько 15 років і підлягає заміні молодим саджанцем.

Сорт самобесплоден і потребує запилювачів. Кращими з них вважають сорти Васюган, Президент.

При зберіганні плоди сорту Московське намисто не уражаються хворобами і не втрачають смакових якостей.

Цінність сорту Московське намисто

Природний полукарлик, простий у догляді. Плодоношення щорічне. При зимовому укритті плодоносить навіть у суворому кліматі.

Районований для Середньої смуги Росії, але може успішно вирощуватися і в Сибірських регіонах.

8. Президент

Сорт яблуні Президент ставиться до колоновидным полукарликам. Висота до 2,0 м. Кращий позднелетний вітчизняний сорт. Плоди дозрівають в період з третьої декади серпня до другої декади вересня.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Сорт Президент скороплідний. У перший рік висадки на постійне місце формує врожай кілька яблук.

Плоди сорту Президент масою від 150 до 250 р. Основне забарвлення плодів ошатний жовто-білий з ніжним рум'янцем рожевого кольору фіолетових відтінків. Шкірка плодів сорту Президент тонка, але щільна, блискуча. Смак плодів десертний, кисло-солодкий з яблучним ароматом. М'якоть дрібнозерниста, біла, середньої щільності, дуже соковитий.

сорт Плодоносить Президент регулярно 10-15 років. З падінням врожайності підлягає заміні на новий саджанець. У дорослому стані формує 10-16 кг плодів з дерева. Мінімальний термін зберігання плодів 1,5 місяця. При створенні оптимальних умов плоди можуть зберігатися без втрати якості 3-5 місяців.

За хімічним складом сорт Президент близький до сорту Московське намисто.

Зимостійкість висока культури. Якщо при більш сильних морозах промерзне верхівка, можна провести весняну санітарну обрізку. Відновлюється сорт Президент після обрізки швидко. Володіє хорошою стійкістю до шкідників і хвороб.

Особливість сорту Президент

У сорту Президент міцна і тверда деревина, яка не ламається під вагою врожаю.

Цінність сорту Президент

Виняткова зимостійкість. Здатний витримувати морози до -38..-40°С.

Володіє хорошою приживання при пересадці саджанців. Відмінний запилювач.

Сорт Президент районований для середньої зони Росії. Можна обробляти в чорноземній і нечорноземній зонах РФ, країн СНД.

9. Болотовское

Сорт Болотовское порівняно новий (2002 р), але дуже перспективний для приватного садівництва.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Сорт Болотовское ранньозимовий, урожай знімають у вересні. Дерево високоросла, розріджена крона. Сорт імунний по відношенню до деяких грибкових, включаючи паршу. Морозостійкий (-30..-38°С). При -40°С. молоді пагони пошкоджуються.

Сорт Болотовское среднеплодый. Перші врожаї формуються на 5-6-8 рік. Самобесплодный. Запилювачі – осінні сорти яблунь.

Сорт Болотовское формує щорічні врожаї. Маса плодів 100-150 м, але не рідше можуть бути і 200 грамові плоди. У біологічній стиглості плоди жовтуваті або білувато-жовті, з розмитим рум'янцем без воскового нальоту. М'якоть плоду щільна, соковита, з зеленуватим відтінком, соковитий.

Смак плодів сорту Болотовское солодкий з приємною послевкусовой кислинкою. У плодах – цукрів 10,5%, титруемых кислот 0,31%, вітаміну С 14,2 мг/100 г продукту, пектинових речовин 17,1%, Р-активних речовин 451 - 477 мг/100 р. Сахарокислотный коефіцієнт на рівні 25%.

Плоди сорту Болотовское володіють високою лежкістю (до лютого). Зберігання при зниженій температурі покращує смак і не знижує якісних показників плодів.

Особливість сорту Болотовское

При несвоєчасній прибирання плоди осипаються з дерева.

Цінність сорту Болотовское

Иммунность до парші плодів і листя.

Десертний сорт.

Рекомендований для півдня Московської області, але добре росте і плодоносить і на північ. Придатний для вирощування в Центрально-Чорноземних районах.

10. Медуниця

Сорт Медуниця – незважаючи на великі розміри крони– улюблений літній сорт дачників.

Кращі 10 сортів яблунь для середньої смуги- Яблуня,яблука,сорти,кращі,вибір,опис,назви,список,фото,Північний синап,Богатир,Мелба,Братчуд,Коваленковское,Яблучний спас,Московське намисто,Президент,Болотовское,Медунка

Сорт Медуниця формує ранній урожай дивного медового смаку з хорошою тривалої, для літніх яблук, лежкістю, яка складає 1,5-3,0 місяця. При оптимальних умовах плоди зберігаються до новорічних свят.

Сорт Медуниця среднеплодный, перші врожаї формує на 4-6 рік. Середня маса плодів і не перевищує 90-110 р. Яблука встигають за липень-серпень визріти на дереві. Неодночасне дозрівання, але плоди не обсипаються.

За якісними показниками сорт Медуниця відносяться до десертних дієтичним плодам. Вміст цукру – близько 14%, вітаміну «С»7,8 мг/100 г продукту, вільних кислот 0,12%, пектинових 10,1%, Р-активних речовин 297 мг/100 г продукту. Сахарокислотный коефіцієнт наближається до 200 (так!).

Зовнішній забарвлення плодів сорту Медуниця зеленувато-жовтий з червоним розмитим рум'янцем, що складається з червоно-коричневих смужок. Шкірка гладка, щільна. М'якоть жовтувата, дуже соковита. Зимостійкість культури вище середньої, витримує морози до -25..-28°С.

Особливості сорту Медуниця

На формування врожаю та його якість погодні умови практично не впливають.

При зберіганні плоди сорту Медуниця набувають більш виражений солодко-пряний смак і аромат.

Цінність сорту Медуниця

Сорт Медуниця стійкий до парші і плодовим гнилей.

Цінність сорту визначається врожайністю, оптимальним хімічним складом плодів. Рекомендований для середньої смуги Росії, а також районів з відповідними кліматичними умовами.

Дата публикации: 9.04.17