Як захистити черешню і вишню від птахів?

Перебираючись жити в заміський будинок, я мріяла поставити на своїй ділянці шпаківня. Так хотілося чути спів птахів, знати, що вони допомагають тобі в городі, поїдаючи гусениць і жучків, і платити їм добром, давши житло і забезпечивши на спекотний період поїлкою з водою. Однак активізувалися клопоти, так і тривале вирішення: який тип пташиного будиночка вибрати (адже від розмірів шпаківні залежить яка пташка в ньому оселиться), не дозволили вчасно здійснитися бажанням. І весна пройшла. Але виявилося, що в даній місцевості птахів багато і без мого шпаківні, і всі вони знайшли де жити, співали вранці, общипувати молоду зелень з грядок, а потім... потім вони вирішили з'їсти мою черешню...

Як захистити черешню і вишню від птахів?- Захист,птиці,ягоди,урожай,черешня,вишня,полуниця,методи,фото

Тепер я вже не мрію про шпаківні, але міркую: як же захистити свій урожай від милих пернатих ненажер, та так щоб і їм не нашкодити, і собі простіше. Пошукавши на просторах інтернету, поцікавившись у друзів, я накидала список можливих варіантів, один з яких, можливо стане в нагоді і вам.

Як захистити врожай від птахів?

На жаль від скворцов воробйов доводиться захищати не тільки черешню і вишню, але і суницю, ожину, обліпиху. Словом, боротьба може затягнутися до глибокої осені, тому, якщо є що захищати — можна і поекспериментувати, щоб в наступному сезоні точно знати кращий метод збереження плодів своєї праці. А поки, ось основні способи відлякування птахів.

Як захистити черешню і вишню від птахів?- Захист,птиці,ягоди,урожай,черешня,вишня,полуниця,методи,фото

1. Одним з найбільш старих дідівських, методів порятунку врожаю є застосування шелестких предметів. Тут підійдуть шматки целофану, і целофанові пакети, та (якщо така знайдеться) плівка від старих касет. Головне, щоб ці предмети було зручно закріпити на гілках і щоб вони, розвиваючись на вітрі, видавали незвичний для птахів звук.

2. Можна відлякати пташину братву і поблескиванием. Новорічний дощик, зіпсовані комп'ютерні диски, світловідбиваюча плівка, пластинки фольги, ломлячи сонячні промені будуть лякати пернатих, змушуючи триматися від вашого саду подалі.

3. Досить надійним засобом служить укриття молодих дерев нетканим покривним матеріалом, що залишилися від укриття грядок, плівкою, або просто старими простирадлами, закріпленими за краї прищіпками.

4. Дуже часто сучасні садівники рекомендують накинути на дерева дрібнопористі сітки. При цьому існують варіанти тимчасової та стаціонарної їх установки, а також вибору матеріалу для їх виготовлення.

5. Спираючись на те, що відлякує птахів білий колір, непоганим рішенням виступають білі смужки тканини або плівки, закріплені на периферійних гілках крони. А в питанні полуниці – біле полотно, натягнуте вздовж грядки.

6. Деякі рекомендації стверджують, що птахам не до вподоби і синій, і червоний колір. Тому можна спробувати розвісити або встановити в городі прапорці заданої забарвлення.

7. Досить цікавим рішенням виступають саморобні вертушки, виконані з пластикових пляшок. Млини, крутилки, пташки – рухаючись під поривами вітру відлякують воробйов, проганяють скворцов, а заодно і прикрашають сад, розбиваючи одноманітність спекотних літніх днів своїм веселим трепетом.

8. Відлякуючим дією володіє запах цибулі. Нарізані головки можна, періодично оновлюючи, розвішувати на гілках молодих дерев.

9. Нововведенням останніх років є звукові електронні відлякувачі і громпушки, що видають звуки хижих птахів, які відлякують пернатих шкідників повторюваними ударами або звуком сирени, що лякають їх яскравим світловим спалахом.

10. Існують і спеціальні гелі, виконані з екстрактів неприємних для птахів рослин, виділяють неприємний для них запах.

Ось, мабуть і все, що знайшлося. Однак і цього не мало. Почнемо експериментувати!

Як захистити черешню і вишню від птахів?- Захист,птиці,ягоди,урожай,черешня,вишня,полуниця,методи,фото

Трошки статистики в захист пернатих

Наше ставлення до пернатим сусідам коливається від позитивного до негативного не випадково. Будучи помічниками навесні і на початку літа, горобці, шпаки, так і синиці стають шкідниками у період дозрівання врожаю. Однак, якщо оцінити їх добрі справи, то виявиться, що без птахів нашим садам буде складніше, ніж з ними.

Так воробей, плекаючи потомство, за день збирає від 500 до 700 комах, велика частина з яких є шкідниками сільськогосподарських культур. В їхній список входять: яблонный квіткоїд, листовійка, хлібна черепашка, травневий жук, гусениці нектарного шовкопряда та інші неприємні мешканці наших садів та городів. Крім цього, в зимовий період, горобці, харчуючись насінням рослин, знищують велику кількість насіння бур'янів.

Як захистити черешню і вишню від птахів?- Захист,птиці,ягоди,урожай,черешня,вишня,полуниця,методи,фото

Не менш працьовиті і шпаки. За один світловий день всього одна пара птахів з'їдає близько 300 г комах і їх личинок. Таким чином, для того, щоб сад був здоровий, за підрахунками вчених, в ньому повинні працювати від 2-х до 4-х пар воробйов, 1 – 2 родини скворцов мінімум 2 пари синиць, які знищують до 400 шкідників в день на одну дорослу пару.

Дата публикации: 8.04.17
https://mcsite.ua почему вам нужно заказать поддержку сайта.