Вишневий сезон

останнім часом вчені приділяють особливу увагу цілющим властивостям вишні (cerasus hill). Зокрема, нещодавні висновки дослідників Мічиганського і Аризонського університетів (США) підтвердили потужні протизапальні властивості вишні — як плодів, так і відварів з листків, черешків, якими оздоровлюється серцево-судинна система та органи. Наприклад, непогані результати при лікуванні таких складних для терапії захворювань, як васкуліт, червоний вовчак, облітеруючий ендартеріїт, різні види пурпури, інші капілярні крововиливи в шкіру та під шкіру, слизові оболонки.

Вишневий сезон-

© Tomasz Sienicki

Крім того, завдяки вишні нормалізується жировий обмін (сприяє схудненню), кровотворення, виводяться солі сечової кислоти, навіть у формі піску і каменів, измельчающихся під впливом певних її речовин. Усуває вишня і так зване відкладення солей у кістках і суглобах.Однак це рослина лікарських вважала ще св. Хильдегарда (1098-1179), яка рекомендувала його плоди, сік, відвар живців для лікування гастритів, запорів, печії. Що стосується останнього — такий парадокс: здавалося б, кисла вишня уповільнює утворення пепсину (соляної кислоти шлунка), діючи, як нещодавно з'ясувалося, за принципом інгібітора (від лат. inhibere — затримувати, уповільнювати) «протонного насоса», тобто є ефективним антацидним засобом, не гірше препаратів типу омепразол, ранітидин. Цілителька також вважала, що кожна людина, перш за все жінки, має з'їдати за сезон не менше 5 кг вишень. Сучасні ж біохіміки і дієтологи рекомендують споживати щодня хоча б 200 г стиглих ягід. Живці також, як мовиться, підуть у справу.

Вишневий сезон-

© böhringer friedrich

Ось рецепт, особливо корисний при діатезі, подагрі, запаленні нирок, крихкості судин (пурпура). 30-50 г живців залити 0,5 л води, після закипання варити 10 хв. на помірному вогні, настояти півгодини, процідити, пити відвар теплим або прохолодним з лимонним соком і медом протягом дня незалежно від прийому їжі.

Вживати не більше місяця. Після кожного прийому полоскати чистою водою ротову порожнину, щоб не псувалася зубна емаль.

Вишневий сезон-