Садимо плодові дерева і ягідники. Докладний опис. Від А до Я.

Наступає весна, а це означає наступ початку нового сезону садових робіт. Для здійснення яких, потрібно трохи вивчити теорію і спланувати майбутні деталі ходу виконання робіт.

Садимо плодові дерева і ягідники. Докладний опис. Від А до Я. -

Процес посадки плодових дерев і ягідників

Саджаючи плодові дерева або ягідні кущі необхідно створити ямку для посадки достатньої глибини, для створення простору здатного вмістити кореневу систему саджанців. Область щеплення повинна підніматися на 2-3 см над рівнем грунту – вона буде видима на протязі всього життєвого циклу дерева.

На дні створюється невеликий горбок з верхнього ґрунтового шару, і згодом саджанець садять саме в нього. Довгі коріння видаляти не потрібно, досить злегка повернути деревце для більш вільного фіксування їх стінок ямки. Засинаючи її землею ретельно трамбуем, але без ярого старанності, сприяє пошкодження рослин. Потрібно рясний полив - приблизно 20 л води.

Грунт при весняній посадці бажано замульчувати, а через кілька днів повторити полив, а далі поливати якщо буде потрібно на регулярній основі, приблизно раз на тиждень. У разі осінньої посадки, кращим варіантом буде підгорнути саджанець на висоту 30-40 см, це дозволить вберегти його від зимових несприятливих погодних умов, здатних послабити деревце або повністю знищити.

Під час посадки додавати добриво забороняється, без різниці, якими властивостями б воно не володіло. Інакше ви ризикуєте спровокувати опіки в кореневій системі, які стануть головною причиною посухи. Коли урожай дозріє, а саме деревце зросте за рік хоча б на 30 см – можна починати додавати всілякі добрива.

Садимо плодові дерева і ягідники. Докладний опис. Від А до Я. -

Готуємо потрібні місця заздалегідь

Зупинити свій вибір на конкретному і якісному місці, оскільки важливим для ефективної врожайності є доступ до світла. Також ділянку землі повинен бути з рівною поверхнею і досить вологим.

Не забуваємо про те, що всі плодові дерева досягають найкращого розвитку і плодоносять високою врожайністю на ретельно розпушеним, родючому грунті.

Найбільш раціональним способом підготовки буде вирити всі ямки заздалегідь. Восени робимо заготовки для посадки навесні, а навесні навпаки для осені. Для цього вириваємо ямки 1x1x1 м (0,5×0,5×0,5 м для ягідників), зверху на них розподіляємо родючий грунт, без грунтосумішей і будь-якого перегною, а після цих дій удобрюємо необхідною кількістю гною або перегною.

Таким чином кожне поживна речовина цілком і повністю підживлює ґрунтовий вбирний комплекс (ҐВК), і згодом поступово буде засвоюватися кореневою системою з нагоди необхідності, без якого-небудь виникнення опіків.

Садимо плодові дерева і ягідники. Докладний опис. Від А до Я. -

Посадка винограду

Для вирощування саджанців винограду нам потрібно вирити яму певного розміру для вільного занурення в неї коренештамба і кореневої системи (розмірами близько 30-40 см). Привитому винограду характерна область щеплення на 2-3 см над рівнем грунту протягом усього життєвого циклу куща вона повинна знаходиться в полі зору, разом з відрізком однорічної лози на якому 2-3 плюмулы. Аналогічним чином теж саме у кореневласних.

На дні ямки створюємо горбок з верхнього шару ґрунту і розміщуємо в ньому саджанець, коріння видаляти не потрібно, тільки трохи проворачиваем саджанець для їх природного розташування уздовж стінок.

В процесі засипання ями, верхній шар грунту, оскільки він є більш родючим розподіляємо внизу, а нагорі залишаємо - нижній. Землю ретельно утрамбовується, без заподіяння шкоди коріння, потім рясно поливаємо, на це буде потрібно приблизно 10 л води. Далі зверху створюємо горбок, цілком покриває рослина, а поблизу встромляємо кілочок – службовець для позначення місця посадки.

Садимо плодові дерева і ягідники. Докладний опис. Від А до Я. -

Якщо посадка була весняної, то через кілька днів повторюємо полив. Далі виконуємо цю процедуру регулярно, приблизно раз на тиждень. Приблизно в кінці весни – початку літа, зелений пагін сам проклюнеться крізь землю і зросте приблизно на 25-30 см, в цей момент наш горбок необхідно прибрати, важливо відзначити, що найкращою для цієї справи є похмура погода і пізній вечірній час, таким чином можна уникнути сонячних опіків для рослини.

Поруч встановлюємо опору, а молоду лозу підв'язуємо до неї. Вся особливість винограду в тому, що він зростає, коли йому є за що вчепитися.

У процесі посадки категорично заборонено вносити добриво, незалежно, органічне воно або мінеральне. В іншому випадку така дія завдасть опіки кореневій системі і природну засуху. Додавати концентрований ґрунтовий розчин допустиме виключно з моменту дозрівання врожаю і річного приросту мінімум в 30 див.

Садимо плодові дерева і ягідники. Докладний опис. Від А до Я. -
Дата публикации: 7.12.18