Обрізка клематисів за групами цвітіння

Клематис (Clematis) або ломонос – дуже красива багаторічна ліана, родини Жовтецевих, часто звана квітучим дивом, і ця назва цілком виправдовує.

Обрізка клематисів за групами цвітіння-

3 група

Пишна зелень листя, ажурні лінії, великі дивно красиві квіти незвичайної забарвлення перетворюють ліану в чарівну і декоративну садову красуню.

Це пояснюється не тільки пишністю кольорів, але і тривалістю їх цвітіння. Навіть плоди надають йому неповторну чарівність. Гнучкі витончені пагони з легкістю увивають яку-небудь опору, наповнюючи сад святковим настроєм і витонченістю з весни до пізньої осені.

Таким тривалим періодом цвітіння протягом як мінімум трьох місяців можуть похвалитися лише деякі сорти троянд і однолітні культури. Величезна різноманітність сортів і видів клематисів для вертикального озеленення дозволяє квітникарям вибрати ту ліану, яка більше підходить для його саду.

Обрізка клематисів за групами цвітіння-

Як всі «незвичайні» рослини, клематиси вимагають уважного специфічного догляду та вирощування, повною мірою компенсуючи всі витрачені зусилля своєю красою і декоративністю. Зазначимо, що більшість ліан віддають перевагу легку тінь, родючу землю, регулярний полив і мульчування грунту, що захищає рослину від високої річної температури, а грунт від пересихання.

Правильна обрізка клематисів

Самим складним у догляді за клематисами є обрізання. Навіть при виконанні всіх вимог до умов догляду, особливо за примхливими гібридними видами, успіх у вирощуванні не гарантований.

Обрізка ліан – процедура не проста, і досить часто пишність цвітіння і здоров'я самого рослини залежать від своєчасної і правильної обрізки. Іноді рослина краще не обрізати зовсім, ніж провести цю процедуру не за правилами.

Обрізка клематисів за групами цвітіння-

Групи обрізки клематисів

Всі клематиси діляться на додаткові 3 групи, залежать від періоду цвітіння, а це залежить від термінів закладки квіткових нирок. Тому при обрізанні потрібно враховувати особливості різних груп клематисів, щоб не пошкодити квіткові бруньки і стимулювати їх утворення.

  • До першої групи відносяться сорти, які зазвичай зацвітають навесні, в травні.
  • До другої групи – види, що зацвітають на початку літа і восени.
  • До третьої - цвітуть усе літо.

Визначивши відповідну групу, можна правильно обрізати ліану і забезпечити омолодження рослини на довгі роки.

Обрізка клематисів за групами цвітіння-

Обрізка клематисів першої пейзажній групи

До клематисам першої групи відносяться пейзажні види: крупнолепестковый, гірський, альпійський, їх ще називають «дикими». Відрізняються вони невеликими, міцними, численними, досить милими квітками, зацвітає в травні, густо розташованими і утворюють щільний килим.

Квіткові бруньки закладаються після цвітіння, тому обрізка цих видів дуже небезпечна. У здорових і молодих ліан її не проводять зовсім, і дозволяють рослинам рости без формування, як у дикій природі. Допускається обрізка після цвітіння лише слабких і хворих пагонів.

Омолоджуючу обрізку проводять лише у випадку, якщо рослина велике чи старе. Процедуру поєднують з вирізкою висохлих і пошкоджених гілок. Зазвичай це припадає на червень місяць (не пізніше). При цьому довгі гілки вкорочують на третину, а бічні відгалуження, загущають рослина, видаляють повністю.

Обрізка клематисів за групами цвітіння-

Обрізка повторно квітучих клематисів другої групи

Клематиси другої групи мають здатність цвісти повторно. До них відносяться гібридні сорти, що зацвітають в період травень-червень. Після невеликого спокою бутони знову з'являються в серпні-вересні. Представникам цієї групи потрібна легка регулярна обрізка.

Зацвітають вони на торішніх пагонах, тому при осінньої обрізки гілля лише злегка вкорочують, зрізуючи їх до найближчої пазушной нирки, розташованої біля верхнього листа. Повністю вирізують тільки слабкі, усыхающие або витончення пагони. Якщо рослина кардинально підрізати восени, то воно не встигне підготуватися до зимівлі, що, безсумнівно, приведе його до загибелі.

Обрізка клематисів за групами цвітіння-

Обрізка летнецветущих клематисів третьої групи

До летнецветущим клематисам відносяться всі сорти з тривалим періодом цвітіння, приблизно рівним трьом місяцям. Це все трав'янисті сорти: клематис техаський, фіолетовий і великоквіткова гібридний. Цвісти вони починають з липня, випускаючи розкішні квіти лише на молодих пагонах. Такі ломоносы обрізують восени, через два-три тижні після цвітіння.

Клематиси цієї групи обрізають радикально, вкорочуючи старі рослини до півметра, а молоді на 20 см від землі. Виняток становлять лише ті, які ростуть біля кущів або дерев, їх пагони тільки злегка вкорочують. У рівних опор (решіток, стін) ліани обрізають практично повністю, залишають лише пагони висотою не більше долоні.

Обрізка клематисів за групами цвітіння-

Дата публикации: 16.09.18
https://zgemchug.ru золотые Браслеты с фианитами.