Весна прийшла. Підсніжник.

Навесні з першими сонячними промінчиками пробивається з-під снігу ніжна квітка. Квітка, який дарує радість і надію, квітка який говорить нам: «весна прийшла». Звичайно, ви його впізнали – це пролісок.

Весна прийшла. Підсніжник.-

© Radomil

Після тривалої зими так і хочеться зібратися і поїхати в ліс за пролісками і привезти шматочок весни собі додому. Але не забувайте, що деякі види пролісків внесені в Червону Книгу як рідкісні та зникаючі види. Це такі проліски, як пролісок вузьколистий, підсніжник Борткевича, пролісок кавказький, пролісок лагодехський, пролісок широколистий, пролісок, підсніжник Воронова.

Весна прийшла. Підсніжник.-

© garryknightДавайте краще спробуємо виростити пролісок у себе в саду або в горщику на підвіконні. Пролісок розсаджують від цибулини, можна і від насіння, але тоді перші листочки ви побачите через 3 – 4 роки. Період висадки цибулини з липня місяця по вересень місяць. Цибулини необхідно помістити у вологий, пухкий грунт. Якщо в ґрунті міститься багато глини, обов'язково додайте в грунт пісок. Висаджуємо цибулини групками, поглиблюючи в ґрунт на 5 див. Цибулина повинна бути цілісною, щільною і твердою, без цвілі і будь-яких відростків. Якщо ж цибулина вже випустила пагони, значить, таку цибулину необхідно терміново висаджувати. Проліски необхідно висаджувати так, що б частину дня вони перебували в тіні. Для квітки досить буде знаходитися пару годин під весняним сонечком. Щоб створити весняну галявину посадіть поруч з пролісками крокуси, нарциси, медунки.

Весна прийшла. Підсніжник.-

© swimboy1

По догляду проліски невибагливі, пересаджувати їх не треба. Досить підтримувати вологий грунт і проліски будуть пробиватися кожен рік, без вашої участі. Якщо ж вирішили пересадити пролісок в інше місце, то робіть пересадку не чекаючи закінчення цвітіння квітки.

Весна прийшла. Підсніжник.-

© SiGarb

Проліски, або галантус(и) нараховують близько 18 видів. Пролісок досягає в довжину 10-15 см І він необов'язково білосніжний і у формі дзвіночка, яким ми звикли його бачити. Проліски бувають різних кольорів і форм, є, наприклад, жовті проліски, у формі кулі. Це тому, що ростуть проліски не тільки в лісах, але й у горах, вздовж річок, на луках. В залежності від виду проліска, місцевості, де він росте, змінюється його форма і колір.

Весна прийшла. Підсніжник.-

© amandabhslater

Але в будь-якому випадку пролісок – це перша весняна квітка. Зробіть собі подарунок: посадіть у себе вдома або на дачі цей чудовий квітка, і ви перші дізнаєтеся про прихід весни.

Дата публикации: 10.04.17