Живцювання хризантем, ефективний метод розмноження улюбленого сорту

З чого все починається

найякісніший матеріал для вкорінення отримують від здорових сильних рослин. Вибрані кущі після цвітіння обрізають на висоту приблизно 5 см над землею, викопують і переносять у холодне приміщення (підвал, холодна оранжерея). Зимівля куща в таких умовах не забезпечує повний спокій рослині. Протягом зими від кожного кореня відростають молоді пагони. Від одного маточного крупноквіткового куща реально отримати 10-15 живців для вкорінення, у сортів дрібноквіткових - до 30. Для цього достатньо підтримувати температуру трохи вище 0 градусів (температура підвалу) і буквально пару разів за зиму полити ці кущі.

Живцювання хризантем, ефективний метод розмноження улюбленого сорту -

У міру відростання молоду поросль відбирають на укорінення, коли гілочка досягне висоти хоча б 5 сантиметрів. Можна виламувати такий держак, якщо на ньому розвинулося 4 справжніх листків (2 міжвузля зі спареними листами).

Живцювання хризантем, ефективний метод розмноження улюбленого сорту -

Минитеплица для хризантем

Можна поставити живці у відстояну воду, заглибивши на 1-2 сантиметри у воду.

Однак хризантеми вкорінюються практично з 100 %-ною ймовірністю, тому можна відразу посадити живці в минитепличку. Обладнати її будинку, простіше всього з глибокого садивного скриньки (в таких зазвичай сіють розсаду помідорів, наприклад). Наповнюють ящик наполовину легким рихлим грунтом для розсади і на відстані 5 сантиметрів один від одного на половину висоти встромляють живці. Заливати водою живці немає необхідності. Головне, накрити ящик плівкою або склом. Особливе тепло для розсади не треба, щоб рослини не витягувалися. Найважливіше умова - це освітлення, зелені пагони повинні активно використовувати фотосинтез для розвитку здорового сильного рослини.

Парничок збереже вологу і мікроклімат. Періодично треба провітрювати декілька хвилин і поливати, але дуже помірно. Коли з'являться нові листочки, це головна ознака того, що все вийшло, можна підгодувати живці комплексними добривами для квітів. На цій стадії розвитку розсади плівку або скло з парничка можна зняти.

Живцювання хризантем, ефективний метод розмноження улюбленого сорту -

Загартування потрібна і саджанцям

Навесні, коли настануть плюсові температури, розсаду можна виносити для загартовування рослин. Якщо вночі температура не переходить мінусовій кордон, через тиждень загартовування ящик з живцями можна залишати на заскленому балконі або в теплиці.

В кінці квітня живці можна висаджувати на постійне місце.

Живцювання хризантем, ефективний метод розмноження улюбленого сорту -

Скільки прищипов, стільки бутонів

Якщо держак відноситься до мелкоцветковым сортам, формування куща починають, коли рослина досягає висоти 20-25 сантиметрів начин. Для цього просто прищипывается верхівка рослини. А потім у міру відростання не скільки разів прищіпують гілки другого і третього порядку.

В результаті, вчасно цвітіння кущ хризантеми найбільше схожий на штамбовое рослина - невисокий кущ у формі кулі, вкритого квітами.

Крупноквіткові сорти прищіпують інакше. Прищіпку, фактично, регулюється кількість бутонів на стеблі. Зрозуміло, що якщо на гілці залишиться тільки один бутон, то розкрився квітка буде набагато більше звичайного.

Живцювання хризантем, ефективний метод розмноження улюбленого сорту -

Кущ хризантеми вподобаного сорти цілком реально отримає навіть укоренивши аналогічним чином не одревесневшую частина стебла квітки з подарованого букета. Зрозуміло, що в цьому випадку необхідно більше уваги приділити до черешку - можливо навіть застосувати стимулятор коренеутворення (наприклад, гетероауксин по інструкції) - і все вийде.

Дата публикации: 7.12.18