Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю.

Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю. -

Не секрет, що різні ягідні чагарники, здавна славляться як прикраса дачної ділянки. Вони не тільки перетворюють сад, але і можуть служити в якості огорожі, і радувати соковитими ягодами сусідських дітей.

Розведенням різних плодових чагарників, в даний час, нікого не здивувати, але вирощування жимолості — це рідкість, серед садівників.

Жимолость — невисокий декоративний чагарник, швидко зростаюча зелень і красиве цвітіння у весняний період, прекрасно підходить для прикраси дачної ділянки. Рослина невибаглива, морозостійка, і при правильному догляді порадує садівників не тільки зовнішнім виглядом, але і соковитими плодами. До кінця літа з'являються темно-сині ягоди, трохи терпкі, мають кислуватий смак.

Жимолость багата вмістом вітамінів і корисних речовин, не поступається багатьом садовим рослинам. Допомагає впоратися з такими захворюваннями, як авітаміноз, відновлює проблеми з тиском, травної та серцево-судинної системи.

Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю. -

Посадка

При виборі місця для розташування жимолості, треба враховувати, що ця рослина любить освітлені, безвітряні місця. Грунт повинна бути не піщана. Оптимально висаджувати відразу кілька кущів, можна різних сортів — це буде сприяти запиленню і збільшення врожаю. Для посадки, потрібно вибирати відповідний чагарник з добре розвиненими кореневищами.

Яма для посадки риється 40х40, а проміжок між ними повинен складати 2 метри. Спочатку, коріння саджанця треба розправити і присипати пухкої удобреному грунтом, так щоб шийка перебувала над землею на 5 див. Далі, ґрунт як слід утрамбувати, полити і замульчувати. Підрізати рослина не бажано.

Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю. -

Догляд

Жимолость не переносить висушування. При неналежному поливі, рослина, може загальмувати в розвитку, і ягоди набувають гіркий смак. Перші 4 роки кущ росте повільно, не варто цього боятися, так як розвиток пов'язаний з коротким терміном вегетації.

Допомогти рослині можна підгодівлями у весняний період з великим вмістом азоту, в осінній, калію і фосфору. Після трьох років, рослина вже досить сильний для обрізки, і пошкоджені, засохлі гілки акуратно зрізують. Проріджування таким чином, сприяє омолодженню куща. Процедуру краще проводити пізно восени, після листопаду.

Жимолость, як будь садова рослина може страждати різними захворюваннями, грибками. Піддатися нападу комах і кліщів. У боротьбі за здоров'я чагарнику на допомогу садівникові приходить величезна кількість засобів як народних, так і промислових.

Все вище перераховане стосується будь-якого садового рослини, але при правильному догляді і турботі, жимолость буде радувати господарів весняним, ароматним цвітінням, і корисними плодами протягом 15-20 років.

Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю. -
Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю. -
Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю. -
Жимолость. Посадка і догляд для великого врожаю. -
Дата публикации: 7.12.18