Якщо немає порослі: розмноження обліпихи живцями

Обліпиху, як правило, розмножують порослю, на яку ця рослина зазвичай не скупиться. Але буває, що її утворюється дуже мало (найчастіше у хороших, не колючих сортів), і тоді постає питання альтернативного способу розмноження, наприклад здеревілими живцями, як у чорної смородини. Правда, у обліпихи вони окореняются дещо гірше, але якщо на живці брати сильні пагони, однорічні, діаметром не менше підлозі сантиметри, а не тонкі бічні гілочки або верхівки, то відсоток укорінення буває цілком пристойний. Встигнути треба заготовити черешки до початку набрякання бруньок. Зрізані прирости зберігають у сніговому бурти, а ріжуть на частини (живці) довжиною п'ятнадцять – двадцять сантиметрів вже перед самою посадкою.

Якщо немає порослі: розмноження обліпихи живцями- обліпиха,розмноження живцями,укорінення,розведення,виростити обліпиху,Садити краще «бруд» ранньою весною, коли земля вже розмерзлася, але ще не встигла підсохнути. Для кращого укорінення живці перед посадкою тримають чотири – п'ять діб сніговий талій воді (10-20 С), на 2/3 довжини зануривши. Воду слід щодня міняти. На відміну від смородини живці обліпихи садять бажано вертикально, можна тільки з невеликим нахилом — в іншому випадку стовбури у майбутніх рослин будуть криві.

Якщо немає порослі: розмноження обліпихи живцями- обліпиха,розмноження живцями,укорінення,розведення,виростити обліпиху,

Хороші результати дає посадка в прорізі темної плівки, розстеленому на грядці. Але треба стежити за тим, щоб плівка була щільно придавлена до землі, не підводилася відростаючими живцями або вітром. Для живців важливо, дуже важливо в перший місяць як їх посадили, щоб повітря і грунт були вологими, а зовнішня температура не перевищувала тридцяти градусів. На постійне місце добре розвинені рослини можна висаджувати вже наступної весни.

Якщо немає порослі: розмноження обліпихи живцями- обліпиха,розмноження живцями,укорінення,розведення,виростити обліпиху,