Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії

Доброго всім часу, дорогі друзі! Ось і знову сьогодні ми ведемо розмову про вибір сортів вишні для різних регіонів нашої країни. Сьогодні обираємо сорти вишень для середньої смуги Росії, орієнтуючись на поради та рекомендації фахівців.

Зміст:

  1. Критерії вибору сортів
  2. Сорти ранньостиглі та середньостиглі
  3. Пізні сорти вишні для середньої смуги
  4. Самоплідні сорти вишні для середньої смуги

Критерії вибору сортів

Для початку необхідно виділити критерії, якими потрібно керуватися при підборі кращих сортів вишень для свого саду.

Серед найважливіших:

  • якість плодів;
  • врожайність сорту;
  • стійкість до морозів.

Також обов'язково враховуємо параметри опірності вишні до хвороб, терміни дозрівання. Середня смуга Росії – це регіон з досить складними кліматичними умовами, тому до підбору сортів плодових дерев потрібно підійти дуже ретельно.

Добре зарекомендували себе низькорослі сорти (не менше двох метрів), які простіше підготувати до зимовкам, а також самоплідні. Але тут потрібно врахувати, що навіть якщо сорт не потребує опылителях, врожайність буде більше, якщо поруч підсадити інші сорти.

За термінами дозрівання саме для середньої смуги наступна класифікація:

  • ранні сорти: середина-кінець червня;
  • середньостиглі: початок липня;
  • пізні: з середини липня по серпень.

І переходимо до характеристики сортів.

Сорти ранньостиглі та середньостиглі

Шпанка Брянська

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

Красиве дерево середньоросле, з овальною кроною. Відрізняється хорошою стійкістю до хвороб, середньою врожайністю. Ягоди красивого кремового кольору, мають дуже соковиту м'якоть, кисло-солодкий смак.

Цей сорт вишні відмінно переносить мінусові температури, тому його часто садівники вирощують у північних областях регіону.

Живиця

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

Цей сорт цінується за високу опірність хворобам, хорошу врожайність. Фахівці відзначають, що навіть при дуже несприятливих для вишні умовах Живиця стійка до кокомікозу та інших грибкових захворювань.

Зимостійкість досить висока, це теж важливо для середньої смуги. Ягоди великі, темно-червоного кольору, з соковитою м'якоттю. Плоди Живиці зазвичай використовуються у свіжому вигляді, але придатні і для переробки.

Радонеж

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

Непоганий сорт для вирощування на території Центрального регіону нашої країни. Вважається універсальним, добре переносить знижені температури, не боїться поворотних заморозків.

Відноситься до низькорослих сортів, відрізняється дуже високою опірністю до грибкових захворювань і, зокрема, до кокомікозу.

Урожайність хороша, ягоди красивого темного кольору, соковиті. Перші плоди можна зібрати вже в кінці червня.

Трудівниця Татарії

Високоврожайний сорт вишні з великими, майже чорними ягідками.

Кущ має висоту до двох-двох з половиною метрів, волотисте крону.

Це сорт вишні приваблює садівників своєї зимостійкістю, відмінною стійкістю до хвороб. «Плюс» сорти: підвищена стійкість до коккомікозу, який по-справжньому є «бичем» для плодових дерев у середній смузі.

Особливість вишні Трудівниця Татарії: слід контролювати полив, так як цей сорт не особливо добре переносить посуху. Потребує додаткового поливу.

Волочаєвкою

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

До сортів середнього строку дозрівання відноситься і такий популярний в середній смузі сорт вишні як Волочаєвкою. Цю вишню успішно вирощують в Підмосков'ї, Рязанської, Володимирської, Тамбовської та інших областях. Самозапильний.

Недолік: уражається коккомікозом, але якщо правильно і вчасно провести профілактичне обприскування, то особливих проблем в подальшому не виникне.

Дерево має кулясту крону, починає плодоносити вже на 4 рік, врожайність висока. Плоди невеликі, масою до 2,7 м, з кисло-солодкою м'якоттю.

Пам'яті Єнікєєва

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

Вишня цього сорту успішно вирощується в садах Володимирській, Смоленської, Тульської, Калузької, Московської, Іванівської областях.

Високоросла дерево, має кулясту крону. Ягоди великі, до 4-7 м, овальної форми з широкою серцевиною, колір – червоний. Смак – чудовий.

При сприятливих умовах перші ягоди дозрівають вже в кінці червня.

Зимостійкість середня, але як свідчать відгуки досвідчених садівників, навіть морозні зими сорт переносить добре.

Брюнетка

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

Ще один сорт середнього строку дозрівання, ягоди якого найчастіше використовують для переробки.

дерево Середньоросле, вступає в плодоношення на 6 рік. Радує рясними врожаями, плоди середнього розміру, мають красивий темно-бордовий колір.

Переваги: висока опірність до хвороб, стійкість до кокомікозу. Ягоди при дозріванні не обсипаються, довго тримаються на плодоніжках.

Пізні сорти вишні для середньої смуги

Тамарис

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

За багатьма показниками цей сорт вишні можна вважати справжнім лідером. Його цінують за високу врожайність, добру зимостійкість і стійкість до хвороб. Це самоплідний сорт.

Тамарис є низькорослою вишнею, має пірамідальну крону. Ягоди середнього розміру, соковиті, смачні, мають невелику кислинку.

Вирощується практично по всій середній смузі Росії.

Игрицкая

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

Темно-червоні плоди вишні дозрівають приблизно на початку серпня.

Сорт характеризується середньою врожайністю, високою зимостійкістю. Добре переносить морозні зими, при правильному агротехнічному догляді дає рясні врожаї щороку.

Плодоношення настає на 4-5 рік, ягоди темно-червоні, дуже щільні, соковиті. Смак приємний, плоди використовуються у свіжому вигляді, а також для компотів, приготування варення, джемів.

Журавка

Ще один сорт вишні пізнього строку дозрівання. Це низькоросла вишенька, але відрізняється непоганою врожайністю.

Має волотисте крону, ягоди в більше ступеня з'являються на однорічних пагонах (це треба враховувати, проводячи обрізу вишні).

Плоди дуже великі, красиві, рівної форми.

Особливість сорту: схильна до захворювання коккомікозом. До переваг потрібно віднести дуже високу зимостійкість.

Рясна

Які сорти вишень найкраще вирощувати в середній смузі Росії-

З сортів кустовидного типу слід відзначити й вишня Рясна, яка добре прижилася в садах середньої смуги.

Кущик має невелику висоту (лише до півтора метрів), красиву крону у формі кулі.

середня Врожайність, плодоношення настає вже на третій рік після посадки. Ягоди дрібні, м'якоть рожева, з кислим смаком. Збір врожаю – кінець липня-початок серпня.

Переваги сорту Рясна: чудова опірність до кокомікозу.

Самоплідні сорти вишні для середньої смуги

Увага багатьох садівників середньої смуги Росії спрямована на сорти, які є самоплодни. Пояснюється це тим, що при посадці такий вишні можна обійтися без сортів-запилювачів, тим самим, заощадивши місце на ділянці.

Але тут потрібно пам'ятати, що врожайність навіть самоплодних сортів буде вище, якщо до них підсадити запилювачі. Але тут вже вирішувати вам: що краще і зручніше.

Отже, до самоплідних сортам, які успішно вирощуються в цьому регіоні, відносяться Шпанка Брянська, Пам'яті Єнікєєва, Брюнетка, Волочаєвкою, Тамарис. До частково самоплідних – описаний вище сорт Радонеж.

Також з самоплодних сортів вишні для середньої смуги потрібно відзначити Гірлянду (низькорослий сорт нової селекції, відрізняється високою врожайністю і зимостійкістю), Шоколадницу, Малинівку.

Дорогі читачі! Дуже сподіваюся, що інформація цієї статті та опис сортів з фото буде вам корисна. Ну а якщо вибір буде зроблено правильно, то і ви обов'язково будете з урожаєм!!