Як зробити високі врожаї малини. Збираємо подвійний урожай!

Дуже часто люди, які розводять на своїй ділянці малину, скаржаться на те, що вона вироджується, стає дрібної, і приносить менше ягід. Що ж у цьому випадку радять робити досвідчені садівники?

h

Як зробити високі врожаї малини. Збираємо подвійний урожай! -

найголовніша умова. Малину потрібно вирощувати рядами, встановивши стовпи з дротами (шпалери), і в цьому випадку малина буде плодоносити в кілька разів більше, порівняно з широкими посадками.

Наступне важливе зауваження. Дуже часто ділянки з малиною розростаються настільки, що стають важкопрохідними. Природно, при такій купчастості кущики малини слабшають і починають хворіти. Значить необхідно розмітити ряди, вбити стовпчики і натягнути на них шпагат. Всю непотрібну поросль необхідно прибрати, а залишеним рослинам забезпечити належний догляд.

Якщо необхідно пересадити гарні, здорові кущі в вичищені місця. Необхідно щороку перевіряти ряди, і додавати нові пагони через кожні сімдесят сантиметрів, а все непотрібне нещадно знищувати.

Як зробити високі врожаї малини. Збираємо подвійний урожай! -

Підсилюючи розвиток потрібних, здорових пагонів і підтримуючи в хорошому стані ряди, урожай малини повернеться до колишніх показників, а якість ягід покращиться. Водночас поліпшиться доступність збору ягід, вони будуть все на виду.

Ще потрібно звернути увагу на ширину рядів. Вона не повинна перевищувати тридцяти сантиметрів, і обов'язково між сусідніми кущами в ряду обов'язково потрібно залишати незайняте рослинами простір. Часта помилка в тому, що малина росте широкої плантацію, на якій робочі кущі густо перемішані з порослю малини.

Як зробити високі врожаї малини. Збираємо подвійний урожай! -

Особливість малини полягає в тому, що біля центрального пагона росте безліч відростків, які кожен рік з'являються самостійно. Поросль пригнічує робочі кущі, і є для них шкідником, тому що відбирає понад п'ятдесят відсотків поживних речовин, які видобуваються всім кущем.

Коли малина позбавляється порослі, всі пагони отримують достатню кількість світла, починаючи від нижньої частини у землі і до верхівки. Тому ягоди розташовані не тільки по верху куща, але і по більшій частині пагона. Маючи хороший доступ до світла, і перебуваючи на вітрі, рослини набагато менше схильні до грибкових хвороб та навали шкідників.

Малина дуже любить органічні добрива, тому для підвищення якості ягід не завадить внести на ділянку компост, торф або іншу органіку, а також бажано підсипати шар мульчі.

Якщо дотримуватися всі вищенаведені умови, то хороший урожай малини не змусить себе довго чекати, і неодмінно, вже в наступному році результати кропіткої, але необхідної роботи приємно здивують Вас!

Як зробити високі врожаї малини. Збираємо подвійний урожай! -

Як зробити високі врожаї малини. Збираємо подвійний урожай! -

imagehere

Дата публикации: 7.12.18