Як виростити шикарні кабачки?

Кабачки — культура теплолюбна. У південних широтах їх можна вирощувати у відкритому ґрунті. У середній смузі з червня. Чим ближче до півночі, тим менше шансів виростити повноцінний урожай у відкритому грунті. Тому доцільно садити кабачки під плівкою або в теплиці.

Як виростити шикарні кабачки? -

В будь-якому кліматі ця культура вдячно відгукується на посадку в напівперепрілий компост. В ньому ще триває розкладання, він пухкий, вологий, а головне, поступово віддає тепло. Це саме те, що потрібно кабачків. Теплу грядку з таким грунтом можна влаштувати і просто неба, і в теплиці, і просто під плівкою.

Якщо ви хочете, щоб кабачковий сезон тривав якомога довше, і у вас є можливість захистити рослини від холодів, то саджати кабачки можна ще і в кінці липня.

Як виростити шикарні кабачки? -

В кожну лунку кладуть по дві насінини, на випадок, якщо одне не зійде. Але коли стане зрозуміло, який росток сильніше, не скупіться і обов'язково приберіть найслабший. Інакше він буде віднімати сили у свого побратима. Кабачки, як ніяка інша культура, чутливі до присутності на грядці бур'янів. Але від них можна дуже просто позбутися.

Просто постеліть навколо чорну плівку. Укладати насіння в лунки треба не плазом, не сторч, а обов'язково на ребро. І присипають їх лише злегка тим же компостом, так, щоб шар над насіниною був не більше 1 сантиметра.

Як виростити шикарні кабачки? -

Полив. Незважаючи на те, що кабачки люблять вологу, поливають їх рідше, ніж огірки. У кабачків досить потужні коріння, вони самі добувають собі питво. Саме тому їх не поливають під корінь, а роблять навколо поливальну канавку.

В дощі кабачки зовсім не потребують поливу. Деякі особливо просунуті дачники навіть встановлюють над ними старі парасольки. Від надмірної вогкості ця культура дуже легко підчіплює грибкові захворювання.

Як виростити шикарні кабачки? -

Запилення. Щоб у кабачка зав'язалися плоди, необхідно наявність чоловічих і жіночих квіток. Але буває, що через негоду або інших причин на рослинах не з'являється жіночих квітів або не з'являється чоловічих. Щоб стимулювати рівноцінне цвітіння, варто влаштувати кабачків стрес: не поливати їх деякий час, щоб навіть листочки подвялі. А потім дуже рясно полити.

Таким чином, можна стимулювати цвітіння багатьох рослин. Справа в тому, що квіти – це інструмент розмноження. Природою влаштовано, що після стресу всі механізми для продовження життя активізуються. Тому рослини починають набагато рясніше цвісти.

Як виростити шикарні кабачки? -

А якщо у вас на кабачках недостатньо чоловічих квіток, або комах навколо літає мало, то вам доведеться самим запилювати рослини. Просто зірвіть чоловічий квітка і струсіть пилок з нього на жіночий квітка.

В такому випадку восени до вас на стіл потраплять найніжніші кабачки.

Як виростити шикарні кабачки? -
Як виростити шикарні кабачки? -
Дата публикации: 7.12.18