Як виростити персик з кісточки?

Всупереч розхожій думці про те, що вирощувати дерева з кісточки – пусте діло, персик, вирощений таким чином, дуже навіть не міф, а справжнісінька реальність. Звичайно, у цього підприємства є свої секрети, проте витрачений на такий експеримент працю і час окупаються сторицею. Давайте розглянемо, як же можна виростити персик з кісточки.

Як виростити персик з кісточки?- Персик,дерево,вирощування,догляд,як,посадка,з кісточки,аото

Відбір насіння

Для того, щоб посадити насіння персика її необхідно витягти з стиглого плоду. Найкращим варіантом був би насіннєвий матеріал від районованого сорту і з корнеспособного рослини, але чимало прикладів того, що садівники пробували вирощувати і зовсім незнайомий сорт з невідомого дерева, і все вдавалося вдало.

Вибрані кісточки персика необхідно просушити і відкласти до часу в прохолодне сухе місце. Восени, в кінці жовтня до середини листопада, починається час посадки.

Підготувати кісточку до висадки досить просто: протягом кількох днів її необхідно вимочити у воді, розбити і вийняти насіння. Однак можна піти й іншим шляхом – посадити цілком і відразу, безпосередньо після вилучення плоду. Це дозволить їй пройти період стратифікації самостійно, і прорости в свій час, зазвичай через 4 місяці.

Як виростити персик з кісточки?- Персик,дерево,вирощування,догляд,як,посадка,з кісточки,аото

Посадка кісточки персика

Місце для посадки персикового дерева необхідно вибирати на височині, там де немає холодних протягів і найбільше сонця. Якщо в саду є інші персики, то від них потрібно віддалитися на відстань не менше 3-х метрів. Це важливо з позиції перспективи, адже ваш "вихованець" буде рости і виросте в повноцінне дерево, і краще, якщо це відбудеться без пересадки.

Глибина посадки кісточки персика повинна складати не більше 8 див. Місце висадки необхідно полити, замульчувати і на всяк випадок помітити.

Догляд за сіянцем персика

Навесні, коли кісточка персика проросте, за нею потрібен догляд. Полягає він, у перший рік життя, у простих агрономічних прийомів, пов'язаних із весняним підживленням, поливами і обприскуваннями. Обрізати рослину на даному етапі не потрібно – його завдання вирости і сформувати стовбур товщиною в олівець.

Як виростити персик з кісточки?- Персик,дерево,вирощування,догляд,як,посадка,з кісточки,аото

На другий рік починається звичайна для персика формування. Вона полягає в обрізанні стовбура на рівні двох секаторів над землею та літньою очищення від загущающих крону гілочок. Далі, йде формування на чашу і класичний догляд за рослиною. Плодоносити персик з кісточки почне на 3 – 4 рік.

Особливості персик з кісточки

Однак, персик з кісточки не просте рослина – він буде мати особливості. По-перше, плоди його можуть дещо відрізнятися від вихідного сорту, по-друге, – він буде володіти більш високою стійкістю до температурних змін і хвороб. Це дозволяє застосовувати даний метод вирощування культури в районах невластивих для неї, наприклад у місцях, де середньорічна температура складає всього близько 7°С. Однак у такому випадку персик формують не у вигляді звичної для півдня чаші, а залишають рости кущем, що дозволяє вкривати на зиму рослина.

Незвичайний прийом «луговий сад»

Інший можливістю, що відкривається через вирощування персика з кісточки є технологія "луговий сад". На сьогодні вона більш популярна для посадок яблунь, однак перші експерименти в умовах півдня нашої країни, і досить успішні, були проведені саме на персику.

Полягає принцип лугового саду у висадці кісточок (хоча можна і саджанців, але це обійдеться дорожче, або щепленням на місці до самовыращенному підщепі) у вигляді грядок, на відстані 50 см один від одного і 2 м між рядами, і формуванні молодих рослин без штамба, за принципом плодового ланки. Урожай з одного персика при даному підході становить від 10 до 15 великих плодів, і що цікаво, такі посадки менше схильні до захворювань!

Як виростити персик з кісточки?- Персик,дерево,вирощування,догляд,як,посадка,з кісточки,аото

Що таке принцип плодового ланки?

Це коли перша обрізка дерева виробляється на висоті штамбика 10 см, і дозволяє залишити на рослині всього два втечі: один більш розвинений (для формування врожаю), інший укорочений на дві нирки. У наступному році, коли персик отплодоносит, плодящую гілочку обрізають, формуючи на другий знову два escape – втеча плодоношення і заміщення.

Ось такі перспективи відкриває проста кісточка з з'їденого персика! Тепер, коли ви про це знаєте, напевно, буде шкода викидати її в помийницю!

Дата публикации: 8.04.17