Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці?

Туя – одне з улюблених рослин у садівників. Коли восени майже зі всіх дерев уже опало листя, туя продовжує радувати око зеленою хвоєю. Вона може рости на ділянці поодиноко, в композиції з іншими рослинами або в якості живої огорожі.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Для останнього варіанту необхідно придбати багато саджанців цієї рослини, особливо якщо територія посадки велика. У цьому випадку особливо актуально стоїть питання про розведення туї своїми силами.

Способи розмноження

При насіннєвому розмноженні проходить досить тривалий період, перш ніж виростає доросле рослина. Цей спосіб забирає багато часу і сил. Ще один мінус – не зберігаються ознаки сорту.

Живцювання – більш поширений варіант розмноження туї, особливо для її декоративних видів. Вважається, що рослини, вирощені таким способом, найбільш витривалі.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Коли починати живцювання

У садівників немає єдиної думки з цього питання. Одні воліють починати живцювання в кінці зими, інші – в середині весни. Треті вважають, що найкращий час для цього – літо.

Головне, на що необхідно звертати увагу при виборі періоду посадки – припинився у дерева ріст молодих пагонів. Якщо так, можна починати процес розмноження туї.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Дерево, визначене для розмноження, повинне бути міцним, без ознак будь-яких захворювань. Гілки вибираються скелетні з верхньої частини рослини, добре розвинені.

Дво - або трирічний втеча зрізають ножем або зривають швидким рухом руки. Він повинен бути з шматочком головного стебла (п'ятою). Зірваний таким чином держак швидше пустить коріння за рахунок поживних речовин, накопичених в п'яті.

Використовувати для живцювання бічні гілки небажано, саджанець може зрости нерівним. Оптимальна довжина пагона – до 15 сантиметрів.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Підготовка живців

Глиця в субстраті може почати гнити, тому нижню частину живця необхідно від неї зачистити. При занадто пишному втечу хвоя злегка підрізують.

Вкорінювати гілочки необхідно відразу, інакше вони підсохнуть і не розвинуть потужну кореневу систему. Можна лише загорнути їх в змочену водою ганчірочку і покласти на нетривалий час в затінене місце.

Для того щоб на втечу швидше утворилися коріння, його необхідно на 12 годин поставити в розчин стимулюючого речовини (епін-екстра, гетероауксин).

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Підготовка грунту

Субстратом для укорінення може бути річковий пісок, обов'язково вимитий, або легка грунт. Її готують самостійно (перемішують листову землю, пісок і торф, узятих в рівних пропорціях) або набувають в садових центрах. Підготовлена суміш дезінфікується 3% розчином марганцевокислого калію.

Хороший субстрат для вкорінення – мох сфагнум, вбирає в себе багато вологи і утримує її. Володіє антибактеріальними властивостями. Внаслідок цих якостей живець не піддасться гниття і не висохне.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Процес вкорінення

В ємність з отворами для зливу спочатку насипається дренаж. Наприклад, керамзит, шматочки пінопласту або просто камінці. Зверху насипається підготовлений субстрат.

Гілочки, витримані в стимулюючому речовині, дістаються і висаджуються в грунт на глибину близько 2 сантиметрів. Для кращого утворення коренів втеча розташовують під кутом 45 градусів.

Грунт трохи утрамбовується і поливається. Контейнер з саджанцем накривається плівкою.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

При використанні моху сфагнуму їм загортають втеча, зверху обмотують бавовняною тканиною і укладають у пакет.

Ще один спосіб укорінення – в сирому картоплі. Поживні речовини і вологе середовище сприяють швидкому утворенню коріння. З чистою картоплини необхідно видалити вічка, проткнути цвяхом отвір і вставити в нього саджанець.

Коренеплід поміщається в ящик з грунтом і накривається пластиковою пляшкою без дна. Кришка періодично відкручується для провітрювання і поливу черешка.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Догляд за саджанцями

Пагони містять у теплому вологому місці. Світло має бути розсіяне. Полив - помірний, після висихання верхнього шару грунту. Зайва волога згубна для рослини. Допомогою пульверизатора можна делікатно полити рослину, не оголивши при цьому його п'яточку.

Як легко розмножити тую на своїй дачній ділянці? -

Ознакою вкорінення саджанців буде поява на них молодих зелених пагонів. Якщо укорінення проводилося в загальній ємності, живці необхідно пересадити в окремі горщики або відразу на грядки. Догляд полягає в поливі, прибирання бур'янів, підживлення.

В кінці осені саджанці у відкритому грунті необхідно укрити від зимових холодів. Знімати укриття тільки навесні при настанні теплої сонячної погоди.

Таким чином, якщо садівник бажає прикрасити ділянку цим вічнозеленим кущем, то живцювання допоможе здійснити цю мрію. Це простий і економічний спосіб одержати в домашніх умовах велика кількість саджанців.

Дата публикации: 7.12.18