Ягода-малина. Секрети гарного врожаю

Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -

Малина — невибаглива ягода, але вимагає постійної уваги і регулярного догляду. Якщо не стежити за чагарником, то на листках малини можуть з'явитися плями, що знизить урожай і погубить всі інші рослини на ділянці. Плямистість пов'язана з різними захворюваннями малини. До них відносяться:

1. Іржа. Цієї хвороби схильні пагони і листя. З настанням весняних днів на листках малини утворюються маленькі горбки жовтуватого кольору. У літній сезон, під нижньою частиною листка з'являються нерівності іржавого відтінку. У них поступово розвиваються спори грибка, які в майбутньому можуть заразити посадки.

Міцелій поширюється досить глибоко — кореневище, де перечікує зиму. Спори можуть витримати сильні морози і зберегти свою життєздатність до весни. Тоді і з'являються перші ознаки хвороби.

Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -

Боротьбу з неприємними іржавими плямами ведуть допомогою бордоської рідини, яку потрібно довести до 1% розчину. Кропити малину необхідно до періоду цвітіння і через 2 тижні від початку цвітіння. До того ж можна використовувати розчин вапна або сірки. Хороші результати дає мульчування проблемних ділянок гноєм.

2. Біла плямистість. Хвороба неважко обчислити за наявності некрасивих білих плям, розташованих на листках малини. Спочатку хвороби схильні тільки листя, але потім, плямистість переходить на стебла чагарнику. Підсумком стане лущення кори, стебла і пагони почнуть відмирати. У зимові місяці, малина, ослаблена боротьбою із захворюванням, може загинути. Однак грибок буде жити ще 2 роки, отже, весь цей час на ділянці не можна нічого садити. Заходи профілактики та лікування схожі вищеописаними методами.

Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -

3. Антракноз. Хвороба характеризується коричневими плямами з краями пурпурного кольору. Листя починають сохнути, а на пагонах утворюються сірі виразки. Пагони неодмінно гинуть, разом з ними пропадуть ягоди. Цієї напасті не страшні морози, антракноз легко протримається до весни. Бурхливий розвиток відбувається після розпускання бруньок, при вологому кліматі це особливо помітно.

Профілактика полягає в посадці стійких до хвороб сортів малини, повному видаленні всіх заражених ділянок. Також при посадці варто тримати певну дистанцію між рядами кущів, що дозволить в подальшому їм провітрюватися. Лікування складається з обприскування бордоською сумішшю.

4. Мозаїка малини. Переноситься вірусом, виражається у вигляді опуклих ділянок на листках, біля яких йде тканину жовтого кольору. Плодоносні кущі мають дрібні листки, слабкий ріст пагонів. Ягоди висихають і стають непридатними для вживання в їжу. Рослина не гине, але від хвороби не може повністю оговтатися. Переноситься захворювання личинок попелиць.

Для лікування зараженої малини вдаються до видалення хворих і ослаблених рослин. Проти попелиці використовують хімічні склади, обприскуючи ранньою весною анабизин-сульфатом у дозуванні, зазначеної в інструкції.

До захисних заходів можна віднести придбання перевіреного садивного матеріалу в спеціальних розсадниках. Добре допомагає щорічний огляд рослин на виявлення перших симптомів хвороб.

Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -
Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -
Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -
Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -
Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -
Ягода-малина. Секрети гарного врожаю -
Дата публикации: 7.12.18