Всім схожа на малину

Ожина володіє такими ж лікувальними властивостями, як і малина. Ще грецький лікар Діоскорид (I ст. н. е..) застосовував примочки з відвару плодів і подрібненого листя, що володіють бактерицидними властивостями, для лікування лишаїв, екзем, виразок і гнійних ран.

В ожині містяться вітаміни А, С, В1, В2, К. За змістом нікотинової кислоти вона значно перевершує багато інші плоди і ягоди. Завдяки біологічно активним речовинам ожина має капилляроукрепляющим, протисклеротичну та протизапальну дію.

Всім схожа на малину-

© Fir0002

Свіжі плоди, настої, відвари з сухих ягід застосовують при пневмонії і гострих респіраторних захворюваннях як жарознижувальний і освіжаюче пиття. Перезрілими ягодами можна скористатися як легким проносним, а недостиглі використовувати в якості закріплює кошти. Відвари листя можна рекомендувати при простудних захворюваннях, а відвари коренів – як сечогінний і протизапальний. Чай з ягід і самі ягоди служать загальнозміцнюючу і заспокійливим засобом при істерії, неврозах.Листя ожини, а також відвар як свіжих, так і подрібнених сухих містять до 14% дубильних речовин, тому їх використовують, щоб ліквідувати кровохаркання, шлункові крововиливи, проноси, дизентерію. Настій листя допомагає при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, а також як відхаркувальний і заспокійливий при підвищеній збудливості і безсонні. Крім того, його вживають при гастриті, холециститі, задишці, грипі. Чай з листя покращує обмін речовин при цукровому діабеті.

Всім схожа на малину-

© steve lodefink

Листя і їх настої вживають також при лікуванні атеросклерозу і гіпертонії.

Настоєм (50 г на 1 л киплячої води, витримують 15-20 хв, потім проціджують через марлю) полоскати рот і горло при стоматитах і ангінах.

Є повідомлення народної медицини про те, що ожиною можна лікувати катари кишок та інші кишкові недомагання, в тому числі і проноси з кров'ю. Спостерігалося благотворну дію напару листків ожини разом з квітками нагідок (2:1) по 2/3 склянки тричі на день. Напар тільки з листя ожини (50 г на 1 л окропу) застосовують зовнішньо при запаленні шкіри, екземі і для полоскання горла.

Всім схожа на малину-

© Wikimol

При підготовці матеріалу використана література: Д. К. Шапіро «Плоди і овочі у харчуванні людини»; матеріали Інституту екології Міжнародної інженерної академії госкомчернобыль Росії «Протирадіаційні лікарські рослини»; Ю. П. Лаптєв «Рослини від А до Я».  Присадибне господарство №8-2000.