Вирощування агрусу і червоної смородини на штамбі

Ягідні культури — незмінний атрибут саду. Питання тільки в тому, як їх вирощувати, щоб вони давали хороший урожай і, до того ж, прикрашали сад. Які сорти краще переносять хвороби? Як виростити агрус і червону смородину на штамбі? Сподіваємося, що відповіді на ці питання, наведені в цій замітці, допоможуть вам.

Аґрус, червона смородина — ягідні чагарники. Щоб виріс гарний, здоровий урожай, зручно їх вирощувати в штамбовій формі. Це красиво і зручно.

Вирощування агрусу і червоної смородини на штамбі- Аґрус,Смородина,на штамбі,як,виростити,формувати,Догляд,вирощування,штамб,Фото

Що стосується чорної смородини, то її можна вирощувати в такій формі. Її деревина функціональна близько двох років, тому кущі підтримуються з допомогою відновної підрізування, що для штамба неприйнятно.

Не рекомендується вирощувати на штамбі йошту, або золотисту смородину.

 • Вони не витримують морозів -25 — -30 °С.
 • Золотиста смородина дає кореневу поросль, що негативно позначається на розвитку ягід.

Як виростити свій штамб?

 1. У липні, з середньої частини пагонів червоної смородини, вирізують держак з п'ятьма очками і висаджують її у відкритий грунт. На рівні грунту, залишають одну тільки верхню бруньку.
 2. На зиму, саджанець прикривають опалим листям.
 3. Навесні наступного року нирка рушить в зростання. Наше завдання-виростити один пагін, тому бічні відростки видаляють.
 4. Щоб до кінця літа саджанець виріс до 80 – 100 см, його потрібно своєчасно поливати і регулярно підгодовувати.
 5. Робимо «крапельницю» – ємність місткістю 20 – 30 літрів. У ній на 2 – 3 см вище дна, проколюємо шилом отвір, діаметром товщі сірники. Навколо саджанця робимо лунку.
 6. Ємність заповнюють розчином з добривами і ставимо біля дерева, щоб вода повільно витікала в лунку.
 7. Підживлення має бути на початку літа азотна, а в кінці – фосфорно-калійна.
 8. Навесні наступного року виріс втеча зрізають на висоті 75 – 85 см, залишаючи 3 – 4 верхніх нирки, а решта до самого низу видаляють.
 9. За літо з цих нирок утворюється 3 – 4 втечі довжиною 30 – 40 см
 10. На наступний рік ці пагони вкорочують, залишаючи по 3 – 4 нирки у їх підстави.
Вирощування агрусу і червоної смородини на штамбі- Аґрус,Смородина,на штамбі,як,виростити,формувати,Догляд,вирощування,штамб,Фото

Таким чином, за 2 – 3 роки формується красиве рослина в штамбовій формі. Це деревце починає плодоносити на третій рік.

Щоб виростити аґрус на штамбі, потрібно прикопати гілку маточного куща, а восени укорочений відводок відокремити і висадити на постійне місце. А потім все також, як для червоної смородини.

Які сорти агрусу краще вирощувати на штамбі?

Для штамбової форми агрусу краще використовувати сорти, стійкі до борошнистої роси і віддавати переваги крупноплодным сортів, наприклад, сорту Неслухивский.

Які сорти червоної смородини вирощувати на штамбі?

Для штамбової форми червоної смородини використовують сорти з довгими китицями: Рондом, Виксне, Голандская рожева, Баян, Наталі, Троїцька та інші.

Вирощування агрусу і червоної смородини на штамбі- Аґрус,Смородина,на штамбі,як,виростити,формувати,Догляд,вирощування,штамб,Фото

Слідуючи цим радам, штамбові форми ягідних культур можна висаджувати на найпрестижніших ділянках садиби. Вони красиво виглядають як в рядових посадках, так і в будь-яких ландшафтних композиціях. Після виконаної роботи ви відчуєте себе професіоналом в садівництві і вам будуть заздрити багато сусіди та знайомі. Успіхів вам!

Дата публикации: 8.04.17
https://ivkseo.com днепропетровск создание сайтов недорого.