Вирощуємо грушу: посадка і догляд. Легко і просто, прості правила!

Вирощуємо грушу: посадка і догляд. Легко і просто, прості правила! -

Груша – класичне фруктове дерево, без якого складно уявити собі сад. Культурна форма з'явилася давно. Вже в середні віки вона була відома й активно вирощувалася. З тих пір груша поширилася не тільки по всій Європі, але також з'явилася в Азії і північних регіонах Африки. Плоди груші смачні і ароматні. Їх їдять сирими, використовують для заготовок і приготування різних страв і напоїв.

Посадити і виростити грушу в саду зовсім не складно. Найголовніше підібрати потрібний сорт. Він повинен бути районований, тобто підходити для вирощування в конкретному регіоні. Сорти відрізняються розмірами дорослого дерева. З низькорослих сортів зручніше збирати врожай, за ними простіше доглядати.

Вирощуємо грушу: посадка і догляд. Легко і просто, прості правила! -

Вибір місця

Для груші на ділянці потрібно особливе місце. Воно повинне добре освітлюватися сонцем протягом більшої частини дня. Не менш важлива захист від вітру. Ідеальним варіантом можна назвати місце поруч з будинком, розташоване з сонячної сторони. Груша любить глинистий грунт, переважно суху.

Висаджувати придбані саджанці краще в осінній час. Краще посадити відразу два дерева різних сортів на відносно невеликій відстані. Наявність другого грушевого дерева покращує запилення і збільшує урожай.

Вирощуємо грушу: посадка і догляд. Легко і просто, прості правила! -

Особливості посадки

Після вибору найбільш підходящого місця, необхідно викопати яму для посадки. В неї додають компост, який перемішують з грунтом. Саджанець кладуть так, щоб коренева шийка в результаті опинилася над рівнем ґрунту. Грунт засипають в яму і злегка утрамбовують, щоб навколо коренів не залишалося порожнього простору. Відразу після посадки молоду грушу ретельно поливають.

Поруч встановлюють опору, яка підтримає дерево, якщо буде вітер. Опора потрібна і для того, щоб саджанець не нахилявся, а зростав прямо.

Молоді груші перші два роки рекомендується вкривати на зиму. Для цього підійдуть солом'яні мати або аналогічні матеріали.

Вирощуємо грушу: посадка і догляд. Легко і просто, прості правила! -

Потрібна підгодівля?

Якщо при посадці під коріння дерева було внесено достатню кількість перегною або компосту, то кілька років підживлення не буде потрібно. Потрібна вона буде після початку активного плодоношення. Але в будь-якому випадку невелика кількість гною або компосту можна розкласти навколо дерева. Таке добриво не завадить.

Як поливати?

Відразу після посадки груша вимагає досить активного поливу. Дереву потрібна волога, щоб укорінитися. Коли воно приживеться, то додатковий полив стає не потрібен. Груші достатньо води, що надходить з дощами. Але в посушливе літо її все ж краще поливати, щоб не нашкодити врожаю. При поливі намагаються воду розподіляти по всьому простору під кроною. Якщо лити тільки поруч зі стовбуром, то більшої частини коренів вологи не дістанеться.

Вирощуємо грушу: посадка і догляд. Легко і просто, прості правила! -

Обрізання груші

Регулярна обрізка потрібна груші, щоб урожай був стабільним. В процесі видаляються старі, хворі та пошкоджені пагони. Вони тільки заважають рослині, загущують крону. Важлива світлопроникність, щоб ні одна частина не була надмірно затінена. Вільне розташування гілок покращує їх розвиток.

Обрізку проводять пізно восени, коли сокорух зупинилося або на початку весни. Оптимальний час – початок березня. Весняна обрізка дозволяє прибрати підмерзлі гілки, пошкоджені снігом.

Вирощуємо грушу: посадка і догляд. Легко і просто, прості правила! -

Час збору врожаю

Конкретний час, коли треба збирати урожай, залежить від регіону і сорту. Найчастіше збір груші починається з кінця серпня і триває до початку жовтня.

Груша чутливіші яблуні до заморозків. Щоб плоди не пошкодилися, їх можна прибирати трохи недозрілими. Дозріти вони можуть і в приміщенні. Зберігаються груші кілька місяців, якщо їх покласти в прохолодне й сухе місце.

Дата публикации: 7.12.18