Весна і картопля. Секрети вирощування картоплі

Весна і картопля. Секрети вирощування картоплі -

Однією з головних умов одержання високих врожаїв «другого хліба» є його правильна підготовка до посадки. Розглянемо це питання детальніше.

Зазвичай картопля, вибраний для посадки спочатку зазеленяют. Тобто викладають в кілька шарів у світлому приміщенні недоступному для прямого сонячного світла залишають на строк до 10 днів. Можна виставити ящики з покладеним картоплею на вулицю і закрити їх плівкою.

За цей час в бульбах виробляється достатньо велика кількість солонина, речовини, що виконує захисні функції. З'явилися за цей час паростки не будуть обламуватися при посадці. Цей метод дозволяє збільшити врожайність на 14-15 %.

Після цього слід оглянути бульби для виявлення хворих і слабких примірників. Можна провести відбраковку наступним чином. У приготовлений розчин з розрахунку 1, 5 кг карбаміду на десять літрів води покласти картоплю.

Весна і картопля. Секрети вирощування картоплі -

Придатні для посадки бульби осядуть на дно. Їх потрібно промити, висушити і розділити на три групи. 80-100 р. великі, 50-80 р. середні і 25-50 р. дрібні. Що дає подібна сортування? Вона дає можливість отримання однакових сходів на різних грядках. А за однаковими картопляними кущами легше доглядати і підгортати.

Після цього поверхню бульб рекомендується обробити фунгіцидами. Це необхідно робити для профілактики хвороб картоплі. Таких як фитофториоза, парші або альтернаріозу. Можна використовувати різні препарати. Наприклад «Планриз» (обробка за тиждень до посадки), «Баксис», «Алирин» або «Нетоспорин» - цими препаратами бульби обробляються відразу перед садінням.

Ще для цих цілей застосовують «Биоран» або «Агат-25К». Ними картоплю слід обробити двічі. За п'ять днів до посадки та безпосередньо перед нею. Препаратом «Альбіт» бульби обробляються за добу до посадки.

Весна і картопля. Секрети вирощування картоплі -

Для зниження ризику пошкодження насіннєвої картоплі при посадки і кращого проростання бульби необхідно обігріти і дати їм завять. Краще всього для цього підходить теплиця. Приблизно за два тижні до посадки картопля розсипають в ній рівним шаром. При заморозках його накривають плівкою. Цього часу достатньо, щоб бульби прогрілися і позбулися надмірної вологи.

Після цього картоплю необхідно проростити. Для цього його переносять в тепле і вологе приміщення і залишають на три-чотири тижні. Регулярно бульби потрібно обережно, щоб не пошкодити паростки, повертати. При цьому необхідно підтримувати відповідну температуру.

У світлий час оптимальна температура повинна становити 12-18 градусів, а вночі не менше 6 градусів. Якщо дозволяють умови, то перший тиждень картоплю треба витримувати при температурі до двадцяти двох градусів з наступним її зниженням до восьми градусів. Такий режим сприятливо впливає на пробудження нирок і одночасно не дає сильно витягатися паросткам.

Весна і картопля. Секрети вирощування картоплі -

Треба тільки не забувати, що при пророщуванні картопля потребує підвищеної вологості. Її рівень повинен бути не нижче 85-95 відсотків. Бульби проростуть швидше, якщо використовувати тирсу. Це можна зробити двома способами. Можна просто покласти насіннєву картоплю на вологі тирсу і зверху прикрити бульби ними ж приблизно на 3-4 див. Інший спосіб трохи складніше.

Спочатку потрібно приготувати спеціальний розчин. На десять літрів окропу покласти шістдесят грамів суперфосфату, перемішати і настоювати дві доби. Отриманий розчин перелити в інший посуд, додати тридцять грамів хлористий калій , два грами борної кислоти , стільки ж мідного купоросу і півграма марганцівки або перманганату калію.

Перемішати, змочити тирсу, покласти на них бульби верхівками вгору. Все це окупається тим, що пророщену картоплю швидше вкорінюється і раніше (до 12 днів) дає сходи.

І останнє. Найкраще добриво для картоплі це зола, оскільки її застосування сприяє більш високому вмісту крохмалю в бульбах.

Весна і картопля. Секрети вирощування картоплі -

Весна і картопля. Секрети вирощування картоплі -
Дата публикации: 7.12.18