У які терміни і де краще садити саджанці яблуні?

Ця рослина росте в багатьох садах. До того ж їх садять не по одному дереву, а за кілька для отримання хорошого врожаю. А для отримання великого урожаю потрібно не тільки правильно вибрати саджанець, але також здійснити посадку за правилами. Крім цього потрібно вести догляд за деревом.

У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -

Коли можна починати висаджувати дерева

Садити рослину можна протягом усього сезону, але більш досвідчені дачники рекомендують висаджувати рослину або ж ранньою весною або восени. У кожного сезону є свої переваги.

Головний плюс весняної посадки полягає в тому, що рослина вже відчуває себе більш впевнено і зможе перенести холодну зиму. Навесні для висадки відмінно підійде кінець квітня і травень, грунт тільки починає прогріватися, а на деревах ще не починає розпускатися листя. Висаджений саджанець потрібно рясно поливати, щоб коріння добре росли і саме дерево нормально розвивалося.

У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -

Якщо ж рослина садити восени його коріння встигнуть відновитися під час зимівлі та уростуть в грунт, а з настанням весни у деревця почнеться швидке зростання. Найкраще це робити в жовтні, за місяць до того як почне знижуватися температура, в іншому випадку коріння просто не встигнуть вкоренитися. Також після висадки потрібно забезпечити захист дерева від різних гризунів. Для цього можна скористатися мішковиною. А пристовбурне коло можна закидати старої малиною або ялиновим гіллям. Взимку навколо дерева повинно бути багато снігу, а якщо зима безсніжна потрібно дерево утеплити з допомогою тієї ж мішковини.

Іноді дерево можна садити і влітку, в цьому випадку потрібно дотримуватися правил висадки і збільшити полив і кількість добрив.

Також час висадки залежить від віку саджанця. Молоді дерева, які досягають 2 років найкраще висаджувати весною, а більш дорослі, близько 4 років зможуть добре перенести осінню посадку. А ще більш дорослі можна пересаджувати пізньою весною і навіть взимку, тільки вони повинні перебувати в стані спокою.

У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -

Підбір місця для посадки

Так як дерева садять на тривалий час потрібно більш ретельно поставитися до вибору місця, де вони будуть рости. Найкраще для цього підійдуть ділянки зі схилами. При цьому в районах з теплими зимами і посушливим літом варто вибирати північні схили ділянки. А в місцях, де зима і літо, досить прохолодні - краще вибрати південний схил.

Не варто висаджувати дерева в низинах. А все із-за того що навесні в них застоюється холодне повітря, який небезпечний для молодих рослин. Також не слід вибирати місця з заболоченим грунтом і високим проляганням грунтових вод.

У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -

При висадці рослин потрібно взяти до уваги майбутні розміри яблуні. Також навколо дерево повинно бути достатньо простору. Не варто садити дерева близько один до одного, з-за цього вони будуть страждати, у них будуть погані крони і поганий урожай.

Не слід також садити їх поруч з садовими доріжками, так як достатньо розвинена крона може перекрити прохід по цих стежках.

У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -

Техніка посадки

Треба викопати ямку, в яку можуть поміститися вільно коріння саджанця. Грунт з цієї лунки потрібно скласти поруч. Після у центр лунки треба вбити три кілочка, які будуть підніматися над землею на 60 см. При висадці потрібно орієнтуватися на сторони світу. Прищеплена гілка повинна бути повернута на південь. А якщо вона розташована по центру потрібно на південь звернути самий товстий корінь. Якщо дерево розмістити не правильно він довше буде приходити в норму і пізніше почне давати плоди.

У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -

Після того як рослина буде виставлено потрібно лунку рясно полити водою і після присипати відкладеної раніше землею. По проходженню 10 хвилин грунт можна утрамбувати, ось тільки біля стовбура це потрібно робити злегка, а по краях посильніше, щоб дрібні коріння добре прилягали до землі.

Потім деревце підв'язують до кілочків. Після його потрібно ще раз полити, до тих пір, поки грунт повністю не просочиться водою. Найчастіше на полив молодого рослини йде близько 60 літрів води. Коли грунт осяде можна зробити мульчування пристовбурового кола. І після проходження тижні саджанець потрібно рясно полити і якщо земля просіла досипати потрібну кількість грунту.

У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -
У які терміни і де краще садити саджанці яблуні? -
Дата публикации: 7.12.18