Щоб яблука були соковитими та солодкими

Яблуневий сад гарний навесні, коли дерева усипані квітами, влітку, коли шумить зеленим листям, восени, коли радує багатим урожаєм. Але щоб милуватися плодовими деревами, необхідно подбати про їхнє здоров'я. Після посадки яблуні, як і інші плодові дерева, потребують великої кількості органічних і мінеральних елементів. Це підвищить опірність посадок до катаклізмів природи, комах-шкідників і різних захворювань.

Впливають правильні підгодівлі і на врожайність плодових дерев. Важливо тільки знати, скільки і яких добрив треба вносити в грунт, щоб рослини залишалися здоровими.

Щоб яблука були соковитими та солодкими -

Чим корисний калій для яблуні

Для всіх рослин головними елементами живлення є калій і фосфор. При недоліку фосфору знижується зимостійкість рослин, зменшується кількість плодових почому, а калійне голодування для яблунь та інших плодових дерев загрожує скороченням вмісту вуглеводів в плодах, при цьому не погіршується їх смак і блідне забарвлення. У рослини знижується здатність чинити опір хворобам.

Щоб яблука були соковитими та солодкими -

Калій – головний каталізатор біохімічних реакцій, його дефіцит прискорює швидкість азотообменных операцій. Для усіх зерняткових і кісточкових рослин характерна велика потреба в калії, незалежно від періоду розвитку, але особливо – під час утворення плодів.

Яблуні менше страждають від нестачі фосфору, який вони можуть накопичувати з запасом на кілька років, а недолік калію позначиться на розвитку плодового дерева і його плодоносінні. Калійне голодування призводить до зниження вмісту іншого важливого елемента – азоту, тому визначити його відразу можуть не всі садівники: часто недолік калію приймають за брак азоту.

Щоб яблука були соковитими та солодкими -

При несприятливих для яблуні умовах проводять додаткові підживлення – сечовиною і сульфатом калію. Останній використовують при ознаки калійного голодування – пожовтінні листя, пожовтінні або почервонінні пагонів. При нестачі калію у рослин з'являється некроз листя:

  • листки зморщуються і закручуються, а потім відмирають на середньої частини пагона або ближче до його основи;
  • тканини втрачають еластичність.

Дерево навесні цвіте, як зазвичай, але плоди дрібнішають, часто зазнають ураження паршею. Знижується зимостійкість яблуні.

Щоб яблука були соковитими та солодкими -

«Сніданок» для яблуні

Калій міститься в комплексних мінеральних добривах або мінеральних солях, в органічних добривах. Багато калію в попелі, золі, низинному торфі. Їх застосовують у якості мульчуючих матеріалів, покриваючи ними пристовбурові круги або смуги.

Підгодівлю яблуні проводять сезонно, вносячи навесні перепревшую органіку, а влітку – мінеральні добрива – аміачну селітру і суперфосфат. При появі ознак калійного голодування вносять сульфат калію. Мінеральні добрива вносять у спеціально зроблені канавки, викопані навколо дерева.

Щоб яблука були соковитими та солодкими -

Якщо вчасно помітити ознаки нестачі важливих елементів і «нагодувати» яблуню мінеральними добривами – врожай яблук буде багатим, а самі плоди – смачними і соковитими.

Щоб яблука були соковитими та солодкими -
Дата публикации: 7.12.18