Що являє собою сорт вишні Россошанская чорна

Привіт, постійні читачі нашого самого дачного сайту. Ця стаття буде особливо цікава жителям Центрального і Центрально-Чорноземного регіонів Росії, адже саме для них була районована вишня Россошанская чорна, опис сорту з фото якої я представляю на сторінках свого сайту. Хоча її з успіхом культивують садівники Уралу та Західного Сибіру, а значить вона стійка до морозів, що є великим плюсом, але далеко не єдиним.

Опис

Що являє собою сорт вишні Россошанская чорна-

Сорт отримали шляхом запилення вишні Форма № 2 батьківським сортом Ширвжиток чорна. І хоча це тільки припущення, підтвердженням виступає цілий ряд характерних ознак. Висота дерева становить 3-4 м, крона має форму широкої піраміди, а загущенность слабка або середня.

Для кори характерний сірий колір, хоча у старих дерев він вже з чорним нальотом. Лиття овальної форми, верхівка яких різко загострена. Бруньки великі, яйцевидної форми, відстають від пагонів.

Суцвіття складається з двох, рідше однієї або трьох квіток білого кольору, які перед обпаданням набувають рожевого відтінку. Плоди мають шкірку темно-вишневого, майже чорного кольору і таку ж однорідної забарвлення м'якуш – густу і м'ясисту, з якої отримують приємний кислувато-солодкий темно-червоний сік з багатим хімічним складом.

Кісточка становить 7,3% від маси ягоди. Від м'якоті, судячи з відгуків садівників, відділяється погано. Плодоніжка добре відділяється тільки у зрілих плодів, а у недозрілих відривається разом з м'якоттю.

До достоїнств чорної вишні цього сорту відносять:

Що являє собою сорт вишні Россошанская чорна-
  1. Середню зимостійкість дерев. Вони легко переносять морози в межах від -30 до 35 ᵒС.
  2. Ранню споживчу стиглості ягід. Урожай можна збирати вже в кінці червня, причому ягоди дозрівають практично одночасно.
  3. Кисло-солодкий смак з високим вмістом цукру. Фахівці оцінюють його на 4,5 бали.
  4. Універсальність. Ягоди хороші як в чистому вигляді, так і у складі компотом, морсів, джему, варення та ін. Є і досвід сушіння цієї вишні.
  5. Яскраве і ніжне післясмак, яке зберігається ще кілька хвилин.

Даний сорт відносять до частково самоплідних, і якщо ви хочете отримати великий урожай, подбайте про опылителях. Першими ягодами ви зможете ласувати вже на 3-4 рік після посадки, і хоча деревце нарощує врожай порівняно повільно, у найбільш сприятливі роки можна зібрати 20-25 кг великих, досягають 5 г у вазі ягід з одного куща.

Особливості вирощування

Що являє собою сорт вишні Россошанская чорна-

Посадка і догляд за вишнею цього сорту не представляють труднощів, головне – знайти відкрите сонячне місце, яке було б захищене з північної сторони від холодних вітрів. Вишня не любить надто вологий грунт, а от її кислотність повинна бути близькою до нейтральної.

Краще всього відчуває себе в супіщаних або суглинному ґрунті. При укоріненні саджанця не забудьте збагатити землю органічними добривами, хлористим калієм і суперфосфатом. Надалі грунт потрібно періодично підживлювати, раз в 5-6 років вносити вапно.

Поливайте своє молоде деревце, своєчасно обрізайте його, захищайте від шкідників та хвороб, особливо цей сорт, який володіє слабкою стійкістю до грибкових інфекцій, і рекомендуйте цей сорт друзям і знайомим в соцмережах.

Удачі!