Секрети врожайності томатів

Томати – друга за поширеністю після картоплі культура, яку можна зустріти на присадибних ділянках. Якщо дозволяють клімат, погодні умови, кущі висаджують у відкритий ґрунт, але більш поширений спосіб вирощування томатів у теплиці.

Урожайність залежить не тільки від погоди, правильного вибору сорту, але і від вирощування здорової, міцної розсади.

Секрети врожайності томатів -

Подаруйте томатам... вентилятор

Роботи починаються ранньою весною, коли насіння майбутніх кущів потрапляють в землю. Росте розсада помідорів швидко, при посадці відразу потрібно розраховувати на те, що паросткам знадобиться багато місця.

Томати люблять світло – яскраве, прямо спрямований. В кінці зими-початку весни на підвіконні в квартирі природного денного світла паросткам буде недостатньо, краще застосовувати штучне освітлення не менше 14-18 годин на добу. Лампи денного світла тримаєте в декількох сантиметрах від рослин.

Секрети врожайності томатів -

Молодим паросткам і дорослим кущах необхідно рух повітря. Так вони стануть міцнішими. В квартирі створити «вітер» можна, направляючи на розсаду вентилятор. Інший спосіб – щодня злегка погойдуйте верхівки розсади.

Як виростити томати «догори ногами»

Не тільки традиційним, але і досить оригінальним способом можна вирощувати томати: розміщуючи рослини корінням вгору. Це дає можливість одержати багатий урожай.

Секрет простий: коренева система краще прогрівається, отримує більше світла, на пагони не тисне їх вагу. Результат – рослина стає сильнішою, збирати врожай теж простіше – не потрібно нахилятися. Хорошою перевагою методу є те, що коріння не піддаються гниттю, шкідники залишають кущі «в подиві». Та й виглядають такі рослини оригінально, прикрашають собою ділянку, економлячи притому і місце на грядці.

Секрети врожайності томатів -

Особливості поливу

Томати примхливі у плані поливання. Помідори люблять вологий грунт і сухе повітря. Як поєднати це в теплиці? Влітку там жарко, волога з грунту швидко випаровується. Щоб її зберегти, можна використовувати різні способи: мульчування або крапельний полив.

Мульчувати можна різними матеріалами. Найчастіше використовують:

  • сіно, солому, підсушену траву;
  • тирсу, кору або листя дерев;
  • картон або дрібно нарізаний папір, яку доведеться часто міняти.

Секрети врожайності томатів -

Можна організувати в теплиці краплинний полив, розташувавши труби ближче до землі, щоб вода не потрапляла на листя. Для крапельного поливу можна використовувати пластикові пляшки з виконаними в них отворами.

Не викидайте бадилля!

Примхливі, вимогливі до складу грунту томати відмінно ростуть на своїй бадиллі. Використовують її для мульчування інших грядок. На наступний рік перевірте самі – помідори в теплиці будуть рости краще.

Оригінальний і ефективний спосіб вирощування томатів – в «шарування». Її роблять, знімаючи верхній шар грунту і укладаючи «сендвіч»: шар сіна, шар землі, знову сіно і грунт. Між шарами можна внести суперфосфат або золу. Дачники кажуть, що на такий «шарування» повітря добре проникає до коренів, а сіно виконує роль мульчі.

Секрети врожайності томатів -
Дата публикации: 7.12.18