Садова суниця (полуниця). Яка ягода краще всього росте в саду?

Полуниця – це сама улюблена ягода в дітей і дорослих. Вважається, що її непросто вирощувати, тому на садових ділянках її зазвичай небагато.

Садова суниця (полуниця). Яка ягода краще всього росте в саду? -

Як правильно вибрати розсаду?

При покупці розсади садової суниці краще не економити. Адже поганий посадковий матеріал не принесе гарного врожаю, він може не прижитися.

Рекомендується купувати однорічні саджанці в окремих склянках. На кожному саджанці повинно бути 2-3 розвинених листки і коріння не коротше 5 сантиметрів.

Не потрібно купувати хворі рослини або з відкритими корінням.

Садова суниця (полуниця). Яка ягода краще всього росте в саду? -

Висадка розсади в грунт

Місце для висадки обов'язково має бути на сонці, так як полуниця - світлолюбна рослина. Грядки краще всього розташувати по напрямку з півночі на південь, тоді суниця буде давати багато врожаю.

не Можна висаджувати розсаду на ділянки, де раніше ріс картоплю чи помідори, а також поряд зі сливою. На таких ділянках полуниця може захворіти або заразитися попелиць. Дуже добре, якщо до висадки суниці на ділянці росла цибуля, часник, горох, кріп, редька чи овес.

Перш ніж висаджувати розсаду в грунт, потрібно щоб вона добре засвоїла водою.

Грядки краще підготувати з осені. Якщо грядка робиться навесні, то її потрібно добре удобрювати гноєм, перегноєм або компостом. Тоді суниця дасть ранній урожай. Грунт потрібно обов'язково рихлити.

Садова суниця (полуниця). Яка ягода краще всього росте в саду? -

Відстань між кущами має бути не менше 50 см, між рядами – до 70 див. Ще краще, якщо кущі в рядах будуть зміщуватися в шаховому порядку. Оптимальна ширина грядки – 80-100 див. Тоді рослинам буде світло, вони будуть добре провітрюватися, а значить, ризик заразитися хворобами буде мінімальний. Також зручно збирати врожай і проводити обрізку «вусів».

Важливо: при висаджуванні розсади у відкритий грунт коріння не повинні загинатися! Тому потрібно на кожному кущику підрізати кореневу систему на 10 сантиметрів. Інакше будуть гнити коріння, і рослина може загинути. При висадці корінець потрібно добре зафіксувати землею, щоб не залишалося порожнеч.

Для цього всередині лунки потрібно зробити горбок і поставити на нього кореневу систему, розгладити корінці по горбку або пролити водою, щоб вони распрямились, після чого поступово присипати. Також потрібно врахувати, щоб серцевина кущика залишалася на рівні грунту, інакше вона або закисне в землі, або засохне на суші.

Садова суниця (полуниця). Яка ягода краще всього росте в саду? -

Як доглядати за полуницею?

При висадці розсади навесні перші квіточки на рослинах потрібно видаляти. Перший рік рослині важливо зміцнитися і наростити листя. Раз на тиждень потрібно підгодовувати рослини – обприскувати листя спеціальними засобами: «Сяйво-1», «Здоровий сад», «Гумістар» або «Экоберин».

При висадці розсади восени потрібно стежити, щоб рослини перезимували і не загинули. Можна накрити грядки на зиму агроволокном. У таких рослин навесні видаляти квіточки не потрібно.

Садова суниця (полуниця). Яка ягода краще всього росте в саду? -

На другий рік потрібно провести підгодівлю до настання тепла. Можна використовувати ті ж препарати, тільки не обприскувати, а полити рослини. Така обробка прискорить появу врожаю.

Всього за сезон бажано проводити три підгодівлі до появи зав'язі і ще одну після збору врожаю. Ремонтантні сорти потрібно підгодовувати щотижня весь сезон.

Садова суниця (полуниця). Яка ягода краще всього росте в саду? -
Дата публикации: 7.12.18