Правильна підготовка до зберігання часнику

Для того, щоб зубчики часнику зберіг свою свіжість і смак, залишилися цілими і неушкодженими під час зберігання, необхідно головки часнику правильно підготувати до тривалого зберігання. Для цього потрібно дотримуватися певні канони підготовки часнику до зберігання. У даній статті буде докладніше розказано про всіх етапах і правила підготовки часнику.

Правильна підготовка до зберігання часнику -

Одне з найголовніших правил: часник повинен гарненько просохнути після того, як його викопають з грунту.

Для цього необхідно залишити плоди, очищені від ґрунту на свіжому повітрі на пару днів. А потім помістити їх в добре провітрюване місце не менше, ніж на два тижні, так як часник досить довго просихає.

Правильна підготовка до зберігання часнику -

Сортування часнику

Після того, як часник добре просохне, необхідно його ретельно перебрати, прибрати зайву лушпиння. Для зимової посадки краще всього вибрати більш великі і міцні плоди, з твердими і добре визрілими зубчиками.

Слабкі, м'які і дрібні головки часнику найкраще вжити найближчим часом або додавати в банки під час консервації, так як для тривалого зберігання вони не годяться.

Якщо серед плодів є ті, які мають ознаки хвороби розвивається, то їх потрібно негайно видалити, так як їх контакт зі здоровими головками часнику може призвести до масового зараження плодів.

Правильна підготовка до зберігання часнику -

Обрізка часнику

Обрізка є одним з найбільш важливих етапів підготовки часнику до зберігання. Неправильно обрізаний часник може втратити свої корисні властивості, гарний зовнішній вигляд, смак, характерний аромат і соковитість. Такі головки не зможуть зберігається довго, вони почнуть псуватися або проростати, що вкрай небажано.

Обрізання коренів. Довжина залишених корінців залежить від того, для яких цілей буде надалі використаний часник. На продаж можна зовсім обрізати коріння або навіть зробити невелику виїмку. Для зберігання необхідно залишити довжину стебла не менше п'яти міліметрів.

Правильна підготовка до зберігання часнику -

Коріння у часнику, який буде використаний в якості посівного матеріалу необхідно залишити не менше одного сантиметра. Загальне правило обрізки для всього часнику одне - акуратність.

Під час проведення обрізки головки і зубчики не повинні піддаватися пошкодження, або їх термін зберігання значно скоротиться, загубиться товарний вигляд. Інструменти повинні бути гострими і ретельно обробленими знезаражувальним розчином безпосередньо перед обрізанням.

Так само після обрізки необхідно провести обробку коренів. Але варто пам'ятати, що цибулини з оброблені і корінцями не годяться для посадки. Корінці часнику, який відібрані для зберігання і посадки необхідно акуратно обпалити, або вмочити в розтоплений віск. Така обробка значно збільшиться термін зберігання.

Правильна підготовка до зберігання часнику -

Обрізка стебел. Проводити обрізання бадилля потрібно тільки тоді, коли вона добре просохне. Існує три способи обрізки. Якщо часник буде зберігається у зв'язці, то необхідно залишати стебло завдовжки не менше п'ятнадцяти сантиметрів.

Якщо плоди зберігати в сітці, то потрібно складати живець не довше трьох сантиметрів. Іноді часник заплітають у коси, для цього проводити обрізання бадилля взагалі не потрібно. Але є такі сорти, які можна обрізати надто коротко, так як лусочки від головки переповзають на стебло.

Обрізку таких сортів необхідно проводити по-особливому і з обережністю, щоб не наробити помилок, які приведуть загнивання головки. Для такого часнику слід залишати стебло не менше п'яти-шести сантиметрів, така довжина стебла вважається найбільш підходящою для даних сортів.

Правильна підготовка до зберігання часнику -

Після того, як часник буде пересортирован і правильно обрізаний, необхідно дати йому ще трошки просохнути в прохолодному і сухому місці.

Якщо дотримувати всі правила підготовки часнику до боргом зберігання, то головки залишаться здоровими і міцними, а зубчики збережуть свій смак, запах і соковитість досить довгий час.

Правильна підготовка до зберігання часнику -
Дата публикации: 7.12.18