Подвійна обрізка та проріджування малини - застава багатого врожаю

З малинових ягід готують смачний джем, варення, компот і йогурт, додають у випічку. На жаль, зібрати хороший урожай малини вдається не завжди. Тільки досвідчені садівники отримують з одного куща більше 3 кг ягід за сезон, решті ж доводиться задовольнятися набагато меншою кількістю.

Секрет гарного врожаю криється в правильному догляді за рослиною. Це і вибір субстрату, і добриво, і полив, обрізка. Малина вкрай невибаглива до складу ґрунтів і того, як за нею доглядають, але і вона потребує певної уваги з боку садівника. Просто уткнуть гілочку малини десь у саду і отримувати кілька жмень ягід за літо звичайно можна, але куди приємніше з цієї гілочки зібрати 1-2 невеликих відерця.

Подвійна обрізка та проріджування малини - застава багатого врожаю -

Правильна обрізка

Плануючи отримати урожай в подвійному або навіть потрійному обсязі, багато садівники користуються методом подвійного обрізки, запропонованим А. Р. Соболєвим. Основа цього методу – постійне прищипування і обрізання молодий прагне вгору порослі заради збільшення числа бічних пагонів. Для цього:

  • В травні-початку червня всі пагони малини, які досягли висоти 0.8 метрів обрізають на 5-10 см. Це дозволяє прискорити набухання нирок і призупинити ріст верхівки. Рослина всі життєві сили після такої обрізки віддає бічних гілках. Восени на кущі з'являється 6 і більше бокових приростів, заввишки до 50 див Щоб молоді пагони не замерзли, на зиму їх пригинають до землі і вкривають ялиновими лапами. Велика їх кількість ускладнює цю задачу, але надії на майбутній багатий урожай того варті.

Подвійна обрізка та проріджування малини - застава багатого врожаю -
  • Навесні в момент утворення смугової листя бічні пагони обрізають на 15 див. Друга обрізка стимулює рослина до утворення додаткових плодових гілочок на основному стеблі і бічних приростках. Тривалість плодоношення і кількість ягід збільшуються.

Важливо! Завдяки подвійний обрізанні звичайні сорти малини стають ремонтантными, плодоносить з липня і до кінця вересня. Подвійну обрізку практикує більшість сучасних садівників.

Боротьба з загущенностью

Надмірна загущенность шкодить урожаю. Кущі малини повинні знаходитися на відстані 1.5 метрів один від одного. На кожному з них залишають не більше 4 плодоносних стебла і 8 пагонів заміщення. При правильному догляді з розташованих на 50 квадратних метрів кущів вдається зібрати понад 100 кг ягоди. Якщо на кущі залишити більше пагонів, приблизно 10-15, то кількість зібраних ягід скоротиться вдвічі і втричі. Малина не любить густоту.

Подвійна обрізка та проріджування малини - застава багатого врожаю -

В заростях малиннику заводяться шкідники, дістатися до захованих десь в глибині його ягід стає неможливо. Якщо планується вирощувати рослину для отримання дійсно хорошого врожаю, то щадити молоду поросль, яка з року в рік покриває кущі, не варто. озброївшись секатором або звичайними ножицями, треба без жалю прорідити посадки, і вже наступним літом очікувати помітного збільшення кількості і якості зібраних ягід. Плоди стають великими, соковитими і м'ясистими.

Подвійна обрізка та проріджування малини - застава багатого врожаю -

Для отримання великих врожаїв рекомендується регулярно обробляти кущі малини від шкідників, періодично проріджувати і удобрювати насадження. Як і будь-яке інше рослина, малина любить увагу і турботу. Залишені без нагляду кущі швидко дичавіють і вироджуються. Зеленій порослю вони будуть радувати з року в рік, а от спробувати ягід не вдасться.

Подвійна обрізка та проріджування малини - застава багатого врожаю -

Здичавілі рослини потрібно кардинально прорідити і обрізати. Регулярно застосовуючи подвійну обрізку, садівники збирають колосальні врожаї. Малини стільки, що вистачає не тільки на споживання у свіжому вигляді, але на закрутки і навіть на продаж.

Дата публикации: 7.12.18