Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти?

Суть методики grow biointensive полягає у створенні довгострокових сприятливих критерій для безперервного росту рослин. Частково це виражено в концепції, відомої під назвою «сніданок – обід – вечеря», якої дотримувався Алан Чэдвик.

Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -

Розсаду часто вирощують в дуже доброму грунті, як за змістом поживних речовин, так і з механічною структурі, а потім пересаджують її в грунт з поганим складом і низьким вмістом поживних речовин.

Рослина відчуває свого роду стрес, коли його пересаджують з ящика для розсади, і, потрапивши в «збіднену» ґрунт, через брак харчування воно уповільнює своє зростання. Тому підсумки будуть краще, якщо пікірувати розсаду з шухляди з доброю ґрунтовою сумішшю («сніданок») в ящик зі свіжої грунтовою сумішшю («обід»).

У цьому випадку рослина «забуває» пережиту «травму» при пікіровці і набуває нові живильні присадки, так що шоковий стан зсувається до мінімуму, а зростання навіть поліпшується.

Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -

І нарешті, під час останньої пересадки рослини на грядку, воно потрапляє в чудову садову грунт («вечеря» grow biointensive)! Такий уважний догляд і хороше стимулювання росту здорових рослин знижує ймовірність ураження їх хворобами та комахами-шкідниками. Метод grow biointensive не уповільнює ріст рослин, а стимулює його під час пікіровки і пересадки.

Паростки, що з'явилися із насіння, посіяних врозкид, готові до пікіровці після того, як з'являються їх сім'ядолі (перші «насіннєві листя», хоча вони й не є справжніми листками), але до того, як їх коріння стануть занадто довгими і з ними буде важко впоратися. Другу пікіровку потрібно провести (якщо є необхідність), коли листя паростків починають стикатися.

Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -

Для пікіровки паростків заповніть грунтом для розсади ящик глибиною 8 або 16 див. Насипте грунт «гіркою», не забудьте заповнити і куточки скриньки. Використовуйте садовий або кухонний ніж для розпушення грунту під паростками так, щоб можна було підняти росток (кожен по черзі), притримуючи його за сім'ядолю, залишаючи при цьому якомога більше землі на корені.

Потім застроміть ніж під невеликим кутом у грунт іншого ящика трохи позаду місця, де має розташуватися росток і нахиліть ніж на себе, щоб утворився отвір.

Опустіть коріння паростка в отвір трохи глибше, в порівнянні з тим, як він ріс у першому ящику. Для багатьох культур, особливо для салату і сімейства хрестоцвітних, буде оптимально, якщо росток буде посаджений досить глибоко, так, щоб сім'ядолі були на рівні верхнього шару землі. Будьте уважні, не закапуйте в землю зростаючу частину.

Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -

Вийміть ніж, і нехай земля опаде навколо паростка. Не витрачайте часу на акуратне ущільнення грунту навколо паростка – при поливі грунт сама осяде навколо стебел та коренів. Якщо ж землю все-таки необхідно додати у заглиблення, куди ви посадили росток, акуратно присипте її землею з допомогою ножа без зайвих рухів.

Проростки потрібно розташовувати зі зміщенням або по кутах шестикутника, щоб максимально використовувати площу і отримати оптимальний мікроклімат, який буде створюватися по мірі росту рослин.

Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -
Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -
Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -
Пікіровка розсади. Що це і як її виробляти? -
Дата публикации: 7.12.18