Нехай ростуть в саду

Поляника – Княженика – Мамура

Невисоке (25-30 см) багаторічна трав'яниста рослина (Rubus areticus L.) з родини розоцвітих. Листки трійчасті з черешками і двома прилистками з яйцевидними зубчатонадрезанными листочками. Квітки частіше яскраво-малинові, але можуть бути і блідо-рожевими, а іноді і майже білими, залежно від форми і місця зростання. А плоди зовні схожі на ягоди малини (поляника відноситься до роду малини)— збірна кістянка з 25-50 плодиків. Відтінки забарвлення плодів теж різні: від червоних до більш світлих тонів. На інтенсивність забарвлення впливає освітленість.

Нехай ростуть в саду-

В дикому вигляді княженика зустрічається на Сахаліні, Курильських островах і на Далекому Сході. Любить сирі, але сонячні місця, тому росте біля боліт, біля берегів річок і озер, на узліссях розріджених вільхових та березових лісів. Повзучий шнуроподібне корінь залягає глибоко — в 10-15 см від поверхні грунту.

Рослина поки ще цілком не вивчений і не введено в культуру, тим не менш представляє великий інтерес і насамперед своєю морозостійкістю — може рости навіть в межах полярного кола,— а також високими біоактивними властивостями солодких ароматних плодів. З літератури відомо, що вони містять 200— 300 мг% вітаміну С, а в листках — майже 400 мг%. Флавоноїди, сапоніни, антодианы, лимонна і яблучна кислоти, дубильні речовини — все це міститься в плодах княженики і в її листках, чому їх і використовують для чаю.

Княженика може добре рости і розвиватися повсюдно, але урожай дає невеликий, тому важливо відбирати більш врожайні форми і займатися гібридизацією. У Фінляндії порівняно недавно отримали гібрид княженики і малини, так звану нектарную ягоду і вивели сорт Хейя.

За останній час виявлено, що на підвищення врожаю княженики впливає мікориза. Мій досвід вирощування цієї ягоди це підтверджує. Висаджую княженику на сонячне місце в багату гумусом, добре удобрений грунт, що складається з перепрілого гною, компосту, отриманого з перепрілих листя і трави з додаванням піску (всі в рівних кількостях). З мінеральних добрив додаю суперфосфат і сульфат калію, відповідно 100 та 40 г на 1 м2. Поляника добре розвивається на легкій повітропроникною грунті, якщо підтримувати її помірну зволоженість.

Нехай ростуть в саду-

© Käyttäjä:kompak

Розмножується княженика-поляника кореневими відростками і насінням. Насіння треба посіяти в ящик, і помістити його під сніг або посіяти відразу після збору плодів і постійно підтримувати вологе стан грунту, прикривши її мохом. При сухому зберіганні насіння втрачає схожість.

Наземна частина рослини щорічно відмирає, всихає, а багаторічний корінь, розростаючись, дає нащадків, поширюються навколо щільним трав'янистим масивом. Княженика-поляника дуже декоративна. Тому її можна використовувати для бордюрів доріжок і клумб, в рабатках і інтер'єрах саду. Але не забувати про те, що харчові властивості ягід дуже цінні, і в цьому сенсі треба відчувати це цікава рослина, спостерігати за ним.

Красника

Цей багаторічний чагарник з сімейства брусничних (Vaccinium praestans L) росте в основному на Сахаліні, а також на Курильських островах, Камчатці, в Примор'ї і на півночі Японії. Його розпростерті стовбури висотою 8-10 см покриті щільними блискучими листям широкоэллиптической або оберненояйцевидної форми (2-2,5 см довжини і 1 -1,5 см ширини). Причому, в різні фази свого розвитку вони міняють відтінки забарвлення. На Сахаліні у рослин листки більші, восени вони не опадає і йдуть під сніг зеленими, але навесні після танення снігового покриву відмирають, а на місці всохлі ви розтануть молоді свіжі листочки.

Нехай ростуть в саду-

Квітки краснікі ніжні, прозорі, з красивими біло-рожевими вінчиками, витончено зігнуті плодоніжки. Плоди нагадують журавлину — червоні, округлі, 8-12 мм в діаметрі. На місці відпалого віночка — маленька коло з обідком. На смак ягоди, що містять багато вітаміну С і бензойної кислоти, кисло-солодкі зі своєрідним специфічним ароматом. При дозріванні вони припадають вниз, як би ховаючись серед листя.

Квітки краснікі дводомні. Їх люблять відвідувати бджоли, але зав'язуються плоди навіть під ковпачком-ізолятором, так як красника — рослина самозапильна.

її можна Розмножувати насінням, або стратифицируя їх, або висіваючи під зиму в грунт і прикриваючи грунт мохом. Діленням кущів розмножувати краснику погано, тому що вона довго оговтується, відстає в рості і розвитку від контрольних неделеных рослин.

Досвід показав, що краснику можна поселити в аматорський сад. Агротехніка досить проста, вона полягає в тому, щоб створити умови, близькі до природних, тобто підбирати освітлені місця, вологу слабозакисленную, гумусний і повітропроникну грунт.

Нехай ростуть в саду-

Це цікаве красиве рослина, що має харчову і лікувальну цінність, заслуговує того, щоб ввести його в культуру. Місцеві жителі тих місць, де росте красника, роблять з ягід сік і варять варення. Як вважають, красника сприяє зниженню артеріального тиску.

Автор: А. Фролова

Подробная информация купить бизнес в украине у нас.