Найбільш поширені захворювання огірків. Методи боротьби

Багато дачників і садівників вирощують огірки в теплицях або відкритому грунті. Але не завжди вдається досягти бажаного результату і отримати великий урожай, так як ці рослини дуже схильні до різних захворювань. Причини і способи позбавлення часто зустрічаються з них розглянуті в цій статті.

Найбільш поширені захворювання огірків. Методи боротьби -

Найбільш поширеною причиною появи захворювань огірків є неправильний догляд. Це може бути підвищена вологість грунту, недотримання температурного режиму, недолік світла і харчування.

Основні види захворювань:

  • борошниста роса
  • фузаріозне в'янення
  • сіра гниль
  • біла гнилизна
  • мозаїка польова.
  • Розглянемо більш детально кожне з них.

Борошниста роса

Виявляється появою сірого або білого нальоту на стеблах і листках рослини, який схожий на борошно. Потім плями покривають весь аркуш, із-за чого він жовтіє і засихає, плодоношення припиняється. Причини появи - холодна і сира погода, надлишок азотних добрив або ж нестачу вологи.

Найбільш поширені захворювання огірків. Методи боротьби -

Щоб уникнути появи даного захворювання необхідно поливати огірки тільки теплою водою, вчасно чистити грядку і рихлити землю, намагатися піднято температуру, наприклад, накриваючи грудку плівкою. Для лікування без застосування хімічних речовин можна обробляти содовим розчином - 50 грам харчової соди і 50 грам госп. мила розвести в одному відрі з теплою водою, обприскувати через 5-7 днів.

Обробляти потрібно не тільки хворе рослина, але й оточуючі, а також землю. Якщо ж поразка стала вже занадто сильним, потрібно використовувати хімічні засоби - фунгіциди або препарати, що містять мідь. Також можна використовувати 20% водний розчин колоїдної сірки.

Фузаріозне в'янення

Хвороба спочатку вражає верхівки, а потім і коріння рослини. Головною причиною є занадто підвищена вологість. А також хвороба швидко поширюється при високій температурі і нестачі води. Щоб уникнути захворювання необхідно обробити грунт розчином Триходерміну або Фітоспорину за один тиждень до посадки рослин в грунт.

Найбільш поширені захворювання огірків. Методи боротьби -

Сіра гниль

Головні причини появи і розвитку - надто висока вологість, низькі температури вночі і занадто часта посадка. Спочатку на плодах з'являється склизский сірий наліт, потім він покривається сірим пушком. Для попередження необхідно садити рослини далі один від одного, ретельно обробляти грунт після збирання врожаю і дотримувати правильний догляд. У разі хвороби потрібно припинити полив на пару днів, провітрити теплицю, прорідити посадку, зрізати всі хворі листя і плоди, і обробити зрізи золою.

Біла гнилизна

Огірки темніють і на них з'являється склизский білий наліт. Причина поширення - занадто сира погода або підвищена вологість грунту. Хворі частини рослини вирізають, залишки обробляють вапном. З хімікатів допомагають впоратися Хом і Оксихом. Після збору врожаю грядку необхідно обробити розчином мідного купоросу.

Найбільш поширені захворювання огірків. Методи боротьби -

Мозаїка польова

Переносником захворювання є попелиця. Листя покриваються жовто-зеленими плямами у формі мозаїки, потім засихають і відпадають. Для попередження можна обприскати огірки 50% розчином сироватки. Можна використовувати фітоспорин у разі захворювання. І обов'язково потрібно вчасно видаляти бур'яни.

У цілому, основними правилами догляду є: полив теплою водою, підтримання рівномірної температури, провітрювання теплиця і не занадто часта посадка. При дотриманні даних пунктів огірки будуть рости і радувати урожаєм.

Найбільш поширені захворювання огірків. Методи боротьби -
Найбільш поширені захворювання огірків. Методи боротьби -
Дата публикации: 7.12.18