Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд

Більшість садівників прагне розмістити на своїй ділянці, як можна більше плодових дерев. Але рано чи пізно дерева виростають, і більшість з них стають високими і широкими, займаючи великий простір.

Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -

Існує вид яблунь та груш, які займають мінімум місця. Вони низькі і компактні, але кількість врожаю нічим не поступається великим деревам. Такі сорти називаються колоновидными.

Колоновидні яблуні і груші поділяються на два види:

  1. Насіннєві – готові карликові дерева. У них переважає ген, відповідальний за їхній ріст. До такого виду відносяться яблуні сортів Валюта і Арбат;
  2. Щеплені – отримують з допомогою щеплення. Для того, щоб виростити такий вигляд, відмінно підійдуть сорти яблунь Брусничне і Орлинка.

В якості підщепи для вирощування яблунь підійдуть Дусен і Парадизка, а для груш – айва.

Цвісти карликові дерева можуть починати з першого року, але зазвичай на другий. Плодоносять вони добре, але тривалість життя таких дерев не перевищує 10 років. У порівнянні з звичайними деревами на один квадратний метр карликові дерева дають в 3-4 рази більше плодів, за умови правильного догляду. Тому періодично доведеться оновлювати сад.

Колоновидні дерева прийнято обрізати, але якщо цього не зробити, вони досягнуть заввишки до 2,5 метрів. Товщина стовбура більше, ніж у звичайних сортів дерев і на ньому розташовуються плодові гілки.

Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -

Основні сорти

Популярністю користуються такі яблуні:

  • «Валюта». Висота може варіювати в межах 2 метрів. Плоди мають середній розмір, вагою до 250 р. Яблуко жовтого кольору з червоними боками. Плоди м'які і соковиті, наділені хорошим ароматом. Дерево добре зимує і спокійно переносить морози. Яблука достигають в кінці вересня і здатні зберігатися всю зиму, при сприятливих умовах зберігання;
  • «Арбат». Плоди яскраво-вишневе забарвлення і вага їх становить 100-120 р. Достигають у кінці серпня. Яблука не розраховані на тривале зберігання;
  • «Президент». Морозостійка. Вага плодів може досягати 250 г, забарвлення їх біло-жовтий. Дозрівають на початку осені.

Колоновидні груші представлені такими сортами:

  • «Декору».Плоди червоного кольору, на смак солодко-кислі, з гарним ароматом. Плоди дозрівають в серпні-вересні, їх вага варіює в межах 200-250 р. Груша не підлягає тривалому зберіганню;
  • «Сапфіра». Яблуко зеленувато-жовтий відтінок, з червоними боками. Груша очна і ароматна, може лежати до зими. Дерево зимоустойчиво.

Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -

Посадка дерев

Висаджуючи карликові дерева, потрібно відступити один від одного щонайменше 40 см, так як у них практично немає відгалужень. Грунт важливо удобрити, перед посадкою. На відро гною або компосту використовується 5-6 ям. Яму краще викопати за півроку до посадки. Садити дерева рекомендується в другій половині весни, так як дерево легше і швидше приживеться. У разі необхідності висадку дерев можна зробити на початку осені. Але є ймовірність різкого похолодання, яке негативно позначиться на незміцнілому дереві.

Місце для висадки краще вибрати захищене від вітру, як правило, це уздовж огорож або стін.

Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -

Догляд

Догляд включає в себе:

Турбота в перший рік життя. Якщо дерево зацвіте, квітки бажано обірвати, щоб вся енергія пішла на зміцнення дерева.

Видалення суцвіть. На другий рік життя дерево може виростити до 5 плодів. Щороку кількість квіток буде зростати. І щоб плоди були великими, в кожній ланці має бути не більше двох квіток.

Догляд за корінням. Коріння колоновидна дерев розташовані у верхньому шарі ґрунту, тому під час очищення від бур'янів області навколо дерева, можна пошкодити коріння. Щоб цього уникнути, навколо стовбура можна висадити злакові рослини або замульчувати стовбурову область. Висадивши в саду мелісу або кріп можна захистити дерева від деяких шкідників.

Полив. Поливати дерева потрібно 2 рази в тиждень при помірній температурі. Якщо ж на вулиці спекотно, полив здійснюється кожен день, як тільки ґрунт буде сухою. Що б затримати рідину в ґрунті, пристовбурних область мульчується з використанням соломи.

Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -

Обрізка. Обрізати дерева краще в квітні або серпні. Дана процедура дозволяє регулювати і підтримувати форму дерева. Але переборщувати не варто, так як чим більше гілок обрізається, тим більше дерево галузиться. При обрізанні важливо рахувати кількість залишаються нирок, їх повинно бути у межах від трьох до п'яти. Якщо гілки погано ростуть і розвиваються, обрізати їх немає необхідності. Потрібно толь щеп кінець гілки.

Можливо, що після обрізки з'явиться багато бічних гілочок з квітками. У такому разі їх слід обов'язково прорідити, інакше врожай буде нижче.

Деякі садівники вважають, що колоновидні дерева потребують спеціального догляду. Але розібравшись, можна зробити висновок, що він досить-таки простий. Посадивши один раз таке дерево можна переконатися в його високій врожайності. Тому обов'язково слід спробувати виростити карликове дерево у своєму саду.

Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -
Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -
Колоноподібні яблуні і груші. Посадка і догляд -
Дата публикации: 7.12.18