Хочете скуштувати солодкої винної ягоди? Доведеться потрудитися

Стиглий соковитий виноград сьогодні вирощують не тільки в південних районах країни: звичайно, там, де сонце світить більшу частину року, і не буває заморозків, більше шансів виростити великі грона солодкої винної ягоди, але багато сортів пристосовані до життя і плодоношення в середній смузі Росії. Навіть на Уралі і в Сибіру наполегливі садівники отримують непоганий урожай.

Хочете скуштувати солодкої винної ягоди? Доведеться потрудитися -

Винна ягода любить сонце

Виноград – культура південна, і без сонця виростити солодку ягоду не вийде. Тому місце для посадки потрібно вибирати сонячне, захищене від вітру. Це може бути ділянка з південної сторони будинку, біля паркану, зверненої на південь.

Якщо на ділянці є хоч невеликий ухил, висаджуйте виноград на пологому схилі, орієнтованому на південь або південний захід. Садити потрібно:

  • в траншеї, якщо грунт на ділянці піщана;
  • на грядки (їх у старовину називали «творила») – на глинистому грунті або суглинку.

Хочете скуштувати солодкої винної ягоди? Доведеться потрудитися -

Планувати посадки потрібно в залежності від призначення сорту. Від цього буде залежати відстань між кущами:

  • між соко-винними сортами – 80 см;
  • між столовими сортами – 150 см;
  • міжряддя – 2-2,5 метра.

«Дитячий садок» для винограду

Молоду лозу відразу на постійне місце проживання не рекомендується висаджувати. У північних районах Росії бажано тримати саджанці в невеликих ємностях, які можна легко перемістити. Влітку їх тримають, наполовину закопаними в землю, на зиму прибирають в підвал, а пізньої весни їх можна буде висадити в грунт.

Хочете скуштувати солодкої винної ягоди? Доведеться потрудитися -

Щеплені саджанці, куплені в південних розплідниках, не рекомендується затиснути вертикально: їх розміщують під максимально можливим кутом, практично пригнувши до землі, поступово піднімаючи.

Приступимо до водних процедур

При посадці винограду бажано продумати систему підземного поливу. Для цього роблять дренажні канали і ставлять труби на відстані 30-50 см від кущів. Якщо система не була облаштована, можна навколо кожного куща зробити кілька лунок по 20-25 см, залити в них воду, засипати землею і розпушити її. Молоді кущі-перволітки влітку поливають кожну тиждень, у вечірній час після того, як сонце перестане пекти. На кожен кущ знадобиться 5-20 літрів води. У серпні полив припиняють. Тільки восени, готуючи лози до зимівлі, поливають всі кущі.

Хочете скуштувати солодкої винної ягоди? Доведеться потрудитися -

Виноград не любить дощування: воно може спровокувати захворювання. Примхлива ягода не любить мокрого листя, вологого грунту. Для захисту від дощу над кущами роблять козирки.

Завітайте на стрижку!

Догляд за виноградом передбачає обов'язкову обрізку, інакше ягоди будуть дрібними. У перший рік обрізку не роблять, тільки восени видаляють незрілі пагони. Пасинки прищипують, залишаючи 1-2 аркуша.

У серпні потрібно проводити карбування верхівки. Робити їх одночасно не можна, інакше нирки взимку «прокинуться» і рушать в зростання. Обрізку треба проводити восени, на початку листопада.

Хочете скуштувати солодкої винної ягоди? Доведеться потрудитися -

Готуємося до сну

На зиму пагони укладають на лапник або дошки, а зверху їх закривають спанбондом або гофрокартоном і плівкою. Під таким «ковдрою» виноградні кущі будуть спати до весни.

Хочете скуштувати солодкої винної ягоди? Доведеться потрудитися -
Дата публикации: 7.12.18