Ефективна підживлення під сад восени на зиму!

Обліпиха не пред'являє високих вимог до складу грунту. Культура добре росте на родючому грунті з нейтральним рівнем РН. Щоб обліпиха довго цвіла і радувала корисними плодами, потрібно правильно за нею доглядати.

Обліпиха. Особливості та догляд за нею -

Догляд навесні

У двадцятих числах березня треба виконати санітарну обрізку. Слід видалити сухі, ослаблені гілки. На початку квітня буде потрібно розпушити грунт, а в перших числах травня - полити деревце. Рослина має потребу у воді, особливо, якщо навесні немає дощів, а безсніжні зими. Обліпиха добре росте в місцевості, де дме легкий вітер. У безвітряну погоду потрібно запилювати рослина. Для цього беруть гілочку чоловічого дерева і трясуть над кроною жіночого.

Плодоносні дерева витрачають велику кількість сил, тому необхідно правильно і вчасно підгодовувати їх. Вона допомагає рослинам краще перенести зимові холоди, зміцнити імунітет і поліпшити зростання в наступному році.

Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -

Чим підгодовувати рослини?

Осіннє підживлення рекомендується починати в кінці літа і продовжують до жовтня. У цей період часу врожай вже зібрано.

Недосвідчені садівники часто переносять час добрива дерев на весну, що є великою помилкою. Дерева і кущі найбільше мають потребу в поживних речовинах саме в осінній період. Проводиться підживлення під час перекопування землі біля дерев після збору врожаю, діаметр перекопаному землі повинен відповідати діаметру крони. Це підвищує родючість землі і збагачує її мінеральними речовинами.

Деревах потрібні наступні елементи: фосфор, сірка, залізо, магній. В менших дозах слід додавати марганець, бор, мідь, молібден, кобальт.

Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -

Кількість та вид необхідних добрив багато в чому залежить від якості грунту. Найчастіше у рослин спостерігається дефіцит таких елементів, як калій і фосфор. Якщо на ділянці переважає піщаний грунт, то потрібно більшу кількість добрив. У глинистих ж грунтах корисні речовини зберігаються довше.

Як вносити добрива?

Після того як плоди зібрані, а зрізані сухі гілки, можна починати добриво рослин мінеральними і органічними речовинами. Дерева молодше восьми років удобрюються тридцятьма кілограмами перегною, а рослини старше дев'яти років – п'ятдесятьма кілограмами. Добрива вносяться в землю на глибину п'ятнадцять або двадцять сантиметрів, залежно від виду рослини.

Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -

Груші та яблуні додатково удобрюються суперфосфатом і сульфатом калію (за триста і двісті грам відповідно). Ці добрива закладаються з перегноєм і насипаються біля коріння дерева. Після цього проводиться полив грунту.

Для підгодівлі сливи вишні потрібно змішати три столові ложки суперфосфату і дві ложки сульфату калію, розвести їх в десяти літрах води і поливати рослини, близько чотирьох відер на дерево.

Для добрива ягідних чагарників також застосовується перегній. Під кущі аґрусу поміщають від восьми до п'ятнадцяти кілограмів перегною і сорок грамів сульфату калію. Максимальний ефект досягається шляхом внесення мікроелементів і органічних речовин. Деяка кількість органіки поміщається в землю, а інша частина потрібна для мульчування грунту біля коренів.

Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -

Смородина і малина вимагають до п'ятнадцяти кілограмів перегною під кожен кущ, а також шістдесят грамів суперфосфату і сорок грамів калійної солі. Добрива закладаються в борозенки до двадцяти сантиметрів глибиною, які викопують на відстані тридцять сантиметрів від кущів.

Полуниця вимагає більш ретельного догляду. Після збору плодів і обрізки сухих листя, потрібно розпушити землю на десять сантиметрів в глибину і внести спеціальний мінеральний комплекс, що містить фосфор, азот, калій, магній, сірку і аміачну селітру. На кожен квадратний метр потрібно використовувати до п'ятнадцяти грамів суміші. Добрива вносяться з перегноєм і торфом, після чого грунт необхідно полити.

Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -

Комплексні добрива

Дуже зручне рішення - використання комплексних добрив. Правильний вибір допоможе рослинам мікроелементів повноцінно харчуватися. Для плодових дерев рекомендуються спеціальні комплекси добрив.

Застосування цих добрив допомагає грамотно розрахувати дозування підживлення, все що потрібно - дотримуватися вказівки на упаковці. Підгодівля допоможе захистити рослини від багатьох хвороб і забезпечити прекрасний урожай.

Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -
Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -
Ефективна підживлення під сад восени на зиму! -

 

Дата публикации: 7.12.18