Догляд за малиною

В даний час практично на всіх садових ділянках середньої смуги є малинники. Ягоди дуже смачні і корисні. Містять багато вітамінів і вважаються незамінним засобом при простудних захворюваннях. Для отримання плодів хорошої якості потрібно виконувати певні роботи.

Догляд за малиною -

Обрізка

Після того як в липні зібраний урожай необхідно, в першу чергу, зайнятися обрізанням чагарнику. Стебла, на яких були ягоди в цьому році, на наступний рік врожаю не дадуть. Їх треба вирізати як можна ближче до кореня, щоб не залишалося відростків, в яких можуть завестися хвороботворні мікроби. Прибираються слабкі та сухі гілки.

В результаті залишаються товсті молоді стебла, які потрібно відрізати зверху по висоті приблизно на величину людського зросту. Викорчовуються паростки навколо кореня. Залишаються кущі на відстані близько півметра один від одного. Обрізані гілки необхідно спалити для запобігання розповсюдження знаходяться в них шкідників.

Догляд за малиною -

Розмноження

Для збільшення кількості зростаючої малини в саду її розмножують діленням куща. Його треба викопати, розділити корінь на частини. Окремі стебла висаджуються у підготовлені ямки з добривом.

Якщо є міцна поросль, її треба відокремити від основної рослини і посадити де-небудь у вільному кутку саду для осінньої заготівлі живців. Їх треба в зимовий період укоренити в домашніх умовах, і в квітні – травні посадити в саду.

Відразу після збору врожаю треба провести обробку кущів проти хвороб і шкідливих комах розчином фуфанона або актеплика півтора літра на один кущ. Пізніше восени, коли буде прибрано листя, грунт навколо кущів треба обробити бордоської рідиною.

Догляд за малиною -

Полив

Малина вологолюбна рослина, і грунт на ділянці не може бути сухою. Потрібна регулярна поливання. Обсяг води на кущ невеликий, так як коріння розташовуються неглибоко, не більше однієї третини метра.

Якщо немає дощів восени, в кінці жовтня кущі потрібно рясно залити водою до шести відер на один кущ. Просочена вологою грунт не дасть замерзнути коріння в зимову мінусову погоду.

Догляд за малиною -

Можливість другого врожаю

На ділянці можна посадити ремонтантні сорти, які можуть постійно плодоносити протягом всього теплого сезону. Ягоди можуть давати пагони, вік яких один і два роки. Тому за літо можна двічі зібрати врожай. Кущі необхідно постійно підживлювати, ретельно поливати, так як їм треба набратися сил після першого липневого плодоношення.

Догляд за малиною -

Якість ягід до вересня завжди гірше, ніж у липні. Вони значно дрібніше і сухі. Все-таки, при кліматі середньої смуги, оптимальніше мати два сорти малини: звичайний і безперервно плодоносний.

Будь-який сорт малини звичайної дасть урожай в середині літа, а до серпня – вересня будуть солодкі соковиті великі ягоди у ремонтантної. У цьому випадку буде менш трудомісткий догляд.

Догляд за малиною -
Догляд за малиною -
Догляд за малиною -
Дата публикации: 7.12.18