Біологічні особливості та види багаторічної цибулі

Багаторічний цибулю, належить до родини лілійних. Це холодостійкі рослини, які сіють повсюдно. Сіють цибулю заради зелені, відрізняються високим вмістом вітаміну С.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -

Наявність у ньому великої кількості активних біологічних речовин, збільшує опірність організму людини до більшості інфекційних захворювань.

Посіявши на садовій ділянці багаторічний цибулю, вже по весні можна отримати багаті вітамінами продукти.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -

Біологічна особливість багаторічної цибулі:

Багаторічний цибуля відрізняється від ріпчастої тим, що формує не справжню цибулину, а складну, яка при відповідних умовах, постійно зростає і створює листя. У 1-ий рік з насіння з'являється рослини з 1 – 3 гілочок, а вже на 2-ой рік воно дає три стрілки, які закінчуються кулястими суцвіттями.

На 3-4 рік життя, багаторічні луки сильно розростаються і утворюють велику кількість стрілок. Листя грубіють, втрачають свою смакову і харчову цінність. На одній грядці цибулю краще вирощувати не більше 3 років.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -

Першим з багаторічних луків виростає багатоярусна цибуля. Слідом шнитт-лук-батун. Трохи пізніше виростають листочки у слизуна і запашного цибулі, вони зберігають ніжність і добрий смак до пізньої осені.

Здатність багаторічних луків безперервно зростати, застосовують для одержання свіжої зелені, навіть у зимовий час. Кущі батун, шніт-цибулі, запашного, слезуна викопують, ділять на частини і висаджують в ящики, глиняні горщики, після ставлять на підвіконня. У багатоярусного цибулі для цих цілей вживають повітряні цибулини.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -

Види багаторічної цибулі:

Лук - батун має подібні трубчасті листочки, як у ріпчастої цибулі, але набагато потужнішими, за що його ще називають дудчатым.

Шніт-цибулю широко відомий під назвою різанець, а також лук - скорода, у нього трубчасті шилоподібні вузькі листочки. Рослини можна використовувати не тільки в їжу, але і як декоративне. Існують два типи шніт-цибулі, Європейський і Сибірський. Сибірський тип виділяється зимостійкістю, більш великими листям, але меншим числом гілок.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -

Багатоярусна цибуля за своїми ознаками схожий на ріпчаста, але його підземні цибулини більш виражені, ніж у батун і мають сухими лусочками, шийки він не формує. Відрізняється від ріпчастої цибулі також структурою квіткової стрілки, на якій замість квіток і насіння утворюються повітряні цибулинки (бульбочки). Листочки багатоярусного лука огрубеют істотно пізніше, ніж листочки батун, шніт-цибулі.

Лук – слизун це кремезна рослини з товстими густими листям лилейного типу зеленої забарвлення. Це салатний цибулю приємного слабо-гострого присмаку, з різким часниковим запахом.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -

Запашний цибуля має насичені лілейні листочки з темною, зеленою забарвленням і восковим нальотом. Вживають в їжу і суцвіття, вітаміну С в них приблизно у два рази більше ніж в листочках.

Лук-порей відноситься до багаторічним рослинам, але культура його ведеться всього два роки. На 1-ий рік розвиває неправдиву цибулину, яка потім переходить в несправжнє стебло зеленої забарвлення заввишки 10 - 80 сантиметрів. На другий рік розвиває квіткову стрілку і дає насіння.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -

У їжу застосовують зелене листя порею. В основному, його обробляють заради білого помилкового стебла (ніжки). Цибуля-порей має слабкий гострий смак.

Багаторічні луки непогано ростуть на родючих, досить зволожених, добре заправлені добривами грунтах, чистих від бур'янів особливо кореневищ. Найбільш підходящі для них легкі, середні суглинисті грунти з нормальною кислотністю.

Біологічні особливості та види багаторічної цибулі -
Дата публикации: 7.12.18