Багата вітамінами і білком сочевиця на ваших ділянці. Популярні сорти

До сочевиці нарешті повертається колишня популярність. У наш час все частіше можна побачити на садових ділянках. Незвичайна форма насіння, їх правильніше називати бобами. Вони не схожі на квасолю або сою, у різних сортів сильно відрізняються за кольором, формою, розміром. Для обробітку виведено близько 60 сортів.

Багата вітамінами і білком сочевиця на ваших ділянці. Популярні сорти -

У дорослої рослини формується невисокий кущик з вузькими парними листям і ромбовидними бобами. Подібно гороху, сочевиця збагачує землю азотом: синтезують його з повітря і накопичують у білих клубеньках на коренях. Кущики сочевиці не вимогливі до поливу і дають хороший урожай.

Всі кольори веселки

Сочевиця вражає різноманітністю. Виведені сорти з різною формою і кольором бобів.

Чорна. Початковий сорт був виведений в Канаді. Російський сорт Чорний Білуга, стабільної продуктивності, кущ досягає 70 см, стійкий до вилягання, морозостійкий. За змістом білка перевершує інші, плоди зовні схожі з чорною ікрою: дрібні (2-3 мм), блискучі. Пігмент шкірки містить антиоксиданти.

Багата вітамінами і білком сочевиця на ваших ділянці. Популярні сорти -

Червона. Поширена в країнах Сходу. Зерна стандартної форми, без лушпиння. Швидко розварюються без замочування. Поизрастает в жарких регіонах нашої країни.

Зелена. Боби великі, плоскі, забарвлення від насичено зеленого до світло-оливкового, відмітна особливість – боби зберігають форму при приготуванні.

Жовта. Завезена з Мексики, популярна в Індії. Плоди плоскі, матові, з горіховим присмаком, швидко розварюються, легко перемелюються.

Багата вітамінами і білком сочевиця на ваших ділянці. Популярні сорти -

Коричнева. Поширена в Іспанії. Зерна пузаті, блискучі, з тонкою оболонкою, вимагають замочування перед варінням, майже не розварюються.

Обробіток

При виборі ділянки для посіву слід врахувати, що сочевиця не любить кислі, щільні, мізерні грунту, погано росте в тіні. Дає відмінний урожай на пухких суглинках, супесках. До посіву у землю вносять азотні і фосфорно-калійні добрива. Суперфосфат краще вносити при осінній перекопуванні з розрахунку 30-40 г/м2. Норма калійних добрив – 6-10 г/м2, азотних 10-20 г/м2. Грунти з підвищеною кислотністю вапнують.

Перед посівом насіння замочують на 3-4 години. Для підвищення врожайності у воду додають стимулятори росту. Висівають сочевицю, в ранні терміни, при підвищенні температури ґрунту до + 6°С. Відстань між рядками 15-20 див. Посадочні роблять борозенки глибиною 4-5 см, рясно поливають. Зверху засипають перегноєм. Знову поливають. На ранньому терміні вегетації сочевиці потрібно багато вологи, після формування куща вона спокійно переносить посуху.

Багата вітамінами і білком сочевиця на ваших ділянці. Популярні сорти -

До стадії куща сочевицю регулярно розпушують, прополюють. Вона росте повільно протягом 2-3 тижнів. Коли на грядці виростає зелений килим заввишки до 70 см, догляд за сочевицею зводиться до поливу і захист від шкідників. Від поразки комахами у вечірній час кущі обприскують слабким мильним розчином і обробляють тютюновим пилом. При ураженні грибковими захворюваннями – протигрибковими засобами. Хімічні препарати використовувати не рекомендується, вони негативно впливають на харчові якості бобів.

Збір врожаю проводиться в кілька етапів, стручки визрівають нерівномірно. До лущення їх підсушують на сонці або в провітрюваному приміщенні.

Популярні сорти

  • Світло-жовтий Любава. Середньостиглий, перші боби визрівають через 70-75 днів, висота куща 50 см. Це самоопыляющийся сорт, що вирощується в багатьох регіонах Росії. З хорошими смаковими якостями і високими товарними. Стійкий до захворювань. Форма бобів округло-плоска, довжина стручка 7-10см, в бобі 1-2 насінини. Догляд полягає в розпушуванні міжрядь, боротьбі з бур'янами.
  • Зелений Анфия, широко використовується в кулінарії. Період вегетації 81-96 день, стійкий до вилягання і осипання, добре переносить посуху. Невибагливий у вирощуванні, стійкий до грибкових уражень. Плоди середньої величини, округло-плоскі, з зеленим рубчиком,
  • Зелений де Пюї, французький сорт. Зерна відрізняються рябої чорно-зеленим забарвленням. Цінуються з-за прекрасних смакових якостей з перцевим прямим ароматом. Структура зерен щільна. Сорт погано переносить поворотні заморозки, Вимагає великих поливів в період 1 стадії росту, добре реагує на підживлення. Дає високий урожай.

Багата вітамінами і білком сочевиця на ваших ділянці. Популярні сорти -

Практики радять

  1. Урожайність сочевиці підвищується при удобренні ґрунту в період перекопування, вона активно відгукується на підживлення в період початку цвітіння.
  2. Технологія зростання сочевиці і гороху практично однакові, різниця у високій осипаемость бобів у період дозрівання. Щоб цього уникнути, рекомендується сощіпувати стручки через кожні 3-5 днів.
  3. Вибір якісних бобів для посадки – запорука гарного врожаю. Купуючи насіннєвий матеріал в магазинах, вибирайте відомих виробників і дивіться маркування.

Багата вітамінами і білком сочевиця на ваших ділянці. Популярні сорти -
Дата публикации: 7.12.18