27 червня 2018 року за місячним календарем – пора обрізати вуса у полуниці

Навіть початківець садівник знає, що у садової полуниці і суниці потрібно видаляти зайві вуса. Але не всім відомо – для чого і як правильно це робити. Щоб не нарікати згодом на поганий урожай, важливо знати, коли і як проводити обрізку.

27 червня 2018 року за місячним календарем – пора обрізати вуса у полуниці -

Не до «обличчя» вуса суниці

Вуса – це майбутні молоді «розетки», нові кущики. Вони починають з'являтися біля кущів полуниці і суниці, як тільки рослина навесні прокинеться і піде в зростання. До середини липня кущ настільки обросте, що здатен заполонити всю грядку своїми молодими «розетками».

Вуса потрібні для розмноження кущів, омолодження ягідних плантацій, але в період цвітіння і плодоношення вони забирають у рослин багато поживних речовин для свого розвитку, і ягоди будуть дрібними. Для доброго врожаю в першій половині літа вуса у полуниці краще видалити.

27 червня 2018 року за місячним календарем – пора обрізати вуса у полуниці -

Як вибрати найкращий час? Багато садівники орієнтуються за Місячним календарем. Про те, що Місяць впливає на рослини, відомо давно. Виходячи з фаз місячного циклу, щорічно складаються календарі, дотримуючись яких, можна вплинути на врожайність саду.

Якщо виходити з цих рекомендацій, кращим часом у червні для обрізування вусів у суничних кущів є 27 червня. Обрізка дозволить отримати великі і соковиті ягоди, а вуса суниці в цей час ні до чого.

5 правил правильної обрізки полуниці

Будь-яка садова маніпуляція має свої особливості. Не дотримуючись правил обрізування вусів, можна не тільки втратити урожай, але і погубити весь кущ.

Правила обрізки садової полуниці:

  • Не дозволяйте кущу заростати вусами. Навіть якщо у вас в планах омолодити кущі, під час плодоношення вуса слід видаляти.
  • Обрізати вуса не можна занадто близько до материнського куща: зазвичай залишають 8-10 см молодого пагона.
  • Вуса слід обрізати секатором або садовими ножицями: обриваючи, ви можете пошкодити кореневище куща або висмикнути кущ цілком.
  • Найкращий час для видалення вусів – прохолодний день без опадів.
  • Не варто займатися «стрижкою в жарку сонячну погоду. Навіть якщо ви вирішили дотримуватися рекомендацій Місячного календаря, а надворі стоїть спека, проведіть маніпуляції рано вранці або ввечері, коли спека спаде.

27 червня 2018 року за місячним календарем – пора обрізати вуса у полуниці -

Якщо ви плануєте омолодження ягідної плантації, міцні і сильні кущі, які дають хороший урожай великих ягід, в період плодоношення потрібно позначити. У них можна залишити кілька гарних кущів, дати їм укоренитися, щоб до кінця літа отримати гарні здорові «розетки».

Можна не обрізати вуса?

Другу обрізування вусів проводять у серпні, коли рослина перестало плодоносити. У цей період вуса видаляють максимально близько до кореня . Залишають розвинені «розетки», щоб навесні можна було замінити молодими кущами загиблі або хворі рослини. Коли у молодого відростка з'являться 2-3 листової розетки, його відокремлюють від материнського куща і пересаджують на нове місце.

27 червня 2018 року за місячним календарем – пора обрізати вуса у полуниці -

Деякі садівники взагалі не роблять обрізку вусів, дозволяючи їм заростати. Материнський кущ пускає всі сили на розвиток молодих рослин і не дає гарного врожаю. У цих випадках, як правило, ягідні посадки повністю оновлюють не рідше ніж через 3-4 роки.

27 червня 2018 року за місячним календарем – пора обрізати вуса у полуниці -
Дата публикации: 7.12.18