Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду

Одним з ефектних і живописних прийомів оформлення садового простору по праву вважається міксбордер. В перекладі з англійської на зрозумілий – це змішаний квітник вільних обрисів, створений шляхом групової посадки різних по висоті і термінів цвітіння рослин. У ландшафтному дизайні застосовується в якості бордюрного оформлення схилів, садових доріжок, огорож і вхідної зони будинку.

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

За пейзажній природністю міксбордера вгадуються не тільки навички досвідченого садівника, але і певний смак по розташуванню вибраних рослин в майбутній композиції. Не дивлячись на досить вільний стиль формування змішаного бордюру, тут все ж присутні деякі правила і рекомендації, якими не слід нехтувати.

Для початку потрібна хоча б приблизна схема міксбордера, яка дає уявлення про те, які саме рослини і в яких місцях треба буде посадити.

Планування міксбордера

При плануванні бордюрного квітника необхідно враховувати кілька основних моментів:

  • видовий міксбордер формується відносно основної точки огляду, і його ширина для найкращого візуального ефекту не повинна перевищувати висоту самого рослого рослини більш ніж в півтора-два рази;
  • перед безпосередньою розбивкою міксбордера на ділянці слід скласти основний список підходящих рослин і ескізний план їх посадки з урахуванням рельєфу місцевості;
  • підбір рослин в змішаному бордюрі відбувається з урахуванням їх сумісності, а так само спільності уподобань до складу грунту і освітленості;
    Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-
  • чарівність змішаного квітника — в природному збалансованості всіх його елементів; створення неповторної картини міксбордера полягає в певної ритмічності групових посадок рослин і ефектною розстановці акцентів;
  • чітка геометрія рядів і симетрія посадок в змішаному бордюрі не вітаються — невеликі групи рослин висаджують в шаховому порядку, приділяючи особливу увагу чергування кольору і структур учасників композиції;
  • оскільки міксбордер з багаторічників набуває свою найкращу форму не раніше, ніж на другому-третьому році після посадки, для підтримки його безперервної декоративності і заповнення неминучих на перших порах «залисин» використовують яскраві літники і цибулинні;

Склад міксбордера

Класичний міксбордер візуально виглядає, як ярусна композиція груп рослин, плавно переходять одна в іншу.

На задньому плані традиційно мають високі чагарники з числа декоратівноліственних (барбарис, бузок ряболиста) і красивоцветущих (жасмин, паркові троянди, дерен білий і т. д.) Саме їм відводиться роль основних декорацій, тому фасад цього видового квітника повинен бути надійним і довговічним.

Центральна частина міксбордера може бути представлена досить високими цибулинними (іриси, лілейник, лілії) і квітучими в середині літа астильбою, роджерсией і волжанка. Тут же для розстановки привабливих акцентів використовують пірамідальні або стрижені «під кулю» хвойники, повітряні злаки, декоративні луки і ажурні папороті.

Для візуальної щільності квітника додають рослини «наповнювачі», що утворюють об'ємні кущі, такі, як гіпсофіла волотиста, вероніка австрійська, манжетка м'яка, лихнис корончатий.

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-


В партері пейзажного квітника розташовують видовищні рослини, цвітіння яких в ідеалі повинно змінювати один одного на протязі всього сезону. Бегонія вечноцветущая, тюльпани Кауфмана, флокс шилоподібний, чебрець повзучий, різноманітні сорти вересу, гармонійно чергуються з декоративнолиственными багаторічниками — хостами, гейхерой, стахисом шерстистим і полином Людовика вигідно підкреслять декоративний за стилем і колористиці передній план миксбродера.

Міксбордер на тлі садової решітки

Абсолютно будь бордюрний квітник починається з посадки рослин на задньому плані. Куліси міксбордера – це його структурна основа, так званий скелет, від висоти якого буде залежати масштаб всієї композиції. Використовуючи садові грати з цілком конкретними габаритами можна створити ось такий мальовничий елемент садового дизайну, який створить затишний куточок в зоні відпочинку на дачній ділянці.

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

Схема багатоярусного квітника

Для бажаючих випробувати свою майстерність у складанні квіткових аранжувань, пропонуємо скористатися готовою схемою міксбордера.

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

Рослини для міксбордера

Перелік необхідних рослин ми наводимо нижче. Втім, дотримуватися його чи ні – справа виключно добровільна, оскільки процес створення пейзажного багатоярусного квітника дає широкий простір для реалізації будь-яких творчих експериментів.

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

Клематис рожевий і білий – 1, Лаватера багаторічна – 2, Ехінацея пурпурова — 3

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

Астильба Арендса – 4, Полин Людовика – 5, Самшит – 6

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

Вербена буенос-айресская – 7, Котовник гібридний – 8, Декоративний лук – 9

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

Деревій Птармика – 10, Лихнис корончатий – 11, Кореопсис багаторічний – 12

Як зробити декоративний міксбордер у вашому саду-

Герань чудова – 13, Манжетка м'яка – 14, Герань Эндресса — 15

Мистецтво складання квіткових міксбордерів, безумовно, приходить з досвідом. Навіть невдало, на перший погляд, оформлений квітник легко підкоригувати, замінивши в ньому ті чи інші елементи з настанням чергового сезону. А натхнення, ідеї і необхідні навички можна почерпнути у професійних флористів і ландшафтних дизайнерів.

Сподіваюся, що ця стаття дала вам сміливості і натхнення для експериментів з оформлення свого дачного ділянки.

Діліться посиланням на статтю в соціальних мережах та підписуйтесь на нашу розсилку, щоб не пропустити нові статті про ландшафтному дизайні та інших дачних справах.

Тетяна Соболєва

Дата публикации: 13.09.18