Як візуально збільшити ділянку

Ми часто мріємо про те, щоб дачну ділянку став хоч трохи просторіше. Але як розсунути його кордони, не пересуваючи паркан і не захоплюючи чужу територію? Виявляється, це можливо, якщо попрацювати з перспективою і використовувати деякі нестандартні прийоми організації простору. Результат перевершить всі очікування: доведеться навіть переконувати пильних сусідів, що кількість ваших соток не збільшилася.

Доглянутий газон розширює простір

Уявіть собі, що на вашій ділянці є газон, на якому траву довгий час не скошували. Вона сильно зросла, з'явилися купини-дернини, зацвіли набрали чинності бур'яни. Яким став ділянку? Він візуально зменшився. І ось газонокосарка пройшлася по газону, вигляд одразу змінився. Ділянка розширився, пропало відчуття скутості, відсунувся паркан. Точно так само зменшує площу огляду набула під кущами і деревами трава. Скосіть її, і стане набагато краще.

Як візуально збільшити ділянку-

© Hot Meteor

Поекспериментуйте і з формою газону. Лише для небагатьох ділянок підходить поперечно розташований газон. Зробіть галявину поздовжньої і надайте їй овальну форму, тоді здалеку вона здасться більш просторою. Ваш ділянку від такого планування сильно виграє. А якщо додати засіяні травою бічні кишені з декоративними чагарниками або кількома великими квітами, то галявина ще трохи «підросте». Можна посадити на газоні яке-небудь одиночна рослина, укласти на ньому валун або кілька великих каменів. Краще розміщувати ці об'єкти не в центральній частині, а змістити центр композиції трохи вбік. Коли мою увагу привернув газон, на якому цвіли білі гладіолуси. Всього кілька рослин, висаджених на достатній відстані один від одного, змінили вигляд зеленого простору. Немов хтось розстелив величезний смарагдовий килим, прикрашений прекрасними квітами.

Загущенность з'їдає простір

Розмір ділянки здасться набагато більшим, якщо на задньому плані висадити середньо-рослі чагарники, а ще далі за ними — високі дерева. Віддалену частину території можна зайняти під свій власний «ліс», нехай навіть маленький. Він також працюватиме на розширення простору. Засадити його краще такими традиційними деревами, як береза, ялина, сосна, горобина, клен та ін, адже саме вони пов'язані в нашій свідомості з образом лісу. Не потрібно боятися висаджувати дерева близько одне до іншого. Деякі виростуть, інші сильно відстають у рості. Але ж і в справжньому лісі існує своя ієрархія. Загущені посадки зорово зменшують розміри ділянки, тому потрібно регулярно видаляти нижні гілки дерев і формувати чагарники. Нехай гілки змикаються над нашою головою, а не на рівні тіла. У сосонок навесні можна наполовину вкорочувати молоді «свічки», щоб дерева ставали більш пухнастими і не прагнули вгору. Деякі деревця краще висаджувати букетом, адже в природі вони часто селяться на одному п'ятачку. А так як ми відтворюємо модель лісу, то варто залишити місця і для маленьких галявин. При такому плануванні у власника ділянки з'являється можливість гуляти в «лісовій зоні», рятуючись там від спеки, заряджаючись енергією, а якщо пощастить, то і збирати гриби. А як добре відпочивати в цьому «лісі» в шезлонгу! Дивно, але для такого щастя потрібно зовсім небагато місця.Нещодавно я звернула увагу на високу щільну живопліт «на ніжках». Вона прекрасно приховувала від сторонніх поглядів будинок з ділянкою. Всі нижні гілки були видалені на висоті близько 30-40 см від землі, тому вони не заважали бачити рівний ряд підстав стовбурів чагарників і доглянутий газон під ними. В результаті такого цікавого дизайнерського рішення досить вузький простір між дорогою і парканом візуально значно розширилося.

Як візуально збільшити ділянку-

© Roger Soh

Прямі доріжки — не для маленького ділянки

Доріжка може стати одним з найважливіших елементів садового дизайну навіть у тому випадку, якщо вона зроблена не з ретельно підібраних каменів або кругляка складної кладки. Для розширення простору важливіше не матеріал, а форма і напрямок. Краще всього діагональне розміщення стежок. Звивисті доріжки з найпростіших тротуарних плиток або щебінки теж здатні повністю змінити уявлення про розміри ділянки. Навіть невеликий вигин візуально збільшує простір. З цим завданням справляються і стежки, що складаються з коротких прямих ліній, які несподівано роблять різкий поворот. З'являється манливе відчуття очікування дива і бажання дізнатися, що ж ховається за поворотом. Безумовно, традиційні прямі доріжки дуже зручні. Але як бути з невеликою ділянкою, розмір якого вони крадуть? Можна створити цілу мережу з доріжок, які розіб'ють ділянку на функціональні зони. У цьому випадку робиться акцент на оформленні міні-ділянок. Прекрасне рішення, що дозволяє розширити простір, — створення так званих " зелених кімнат, відгороджених одна від іншої перголами, декоративними парканчиками з бутафорськими воротами, драбинками з 1-3 сходинками, горбатими містками, опорними стінками з каменів, арками і т. п. Увагу глядачів буде зайнято постійною зміною декорацій і такими чарівними деталями, як молодило, розрослося на плоскому камені опорної стінки, розпластані по землі гілки плакучої верби і т. п. Прогулянка по такому саду стане тривалим і захоплюючою подорожжю.

Як візуально збільшити ділянку-

© Linda N.

Як візуально збільшити декоративна водойма

Декоративна водойма чудово підходить для експериментів з зоровим збільшенням площі водної гладі і глибини. Вистеліть все дно неглибокого басейну камінням, особливо світлими, і він здасться ще більш дрібним. Приберіть камені з центральної частини дна — вийде «глибокий вир». Темна плівка або пластик також дадуть відчуття глибини. Недарма плівку і форми для басейну рідко виготовляють світлими або яскравими. Висаджені навколо басейну дерева і чагарники теж роблять його глибше. Працюють на розширення простору і деякі дизайнерські прийоми. Покладіть, наприклад, у якому-небудь кутку великий плоский камінь, що нависає над водою, — вийде грот або якусь подобу підводної печери. А тепер додайте інший з протилежного боку — і всі зрозуміють ваш натяк на наявність переправи. Невеликий дрібний декоративний басейн сильно виграє, якщо зробити перешийок з покладених впоперек дна каміння. Вони поділять басейн на дві частини, збільшуючи при цьому загальну площу.

Японці прекрасно відтворюють природу у своїх крихітних садках. У них є багато способів змусити людей змінити уявлення про скромних розмірах штучних водойм. Так, місток над водою найчастіше споруджується не з однієї дошки, а з декількох коротких, стикованих в изломанную лінію. Поздовжнє розташування такого містка над поверхнею води візуально збільшує розмір ставка.

Майданчик для споглядання водної гладі (лавку або альтанку) краще всього розташувати біля більш вузькій частині ставу. При такому варіанті погляд не буде відразу ж втикатись в протилежний берег.

Як візуально збільшити ділянку-

© dionhinchcliffe

Не варто перетворювати ставок в ємність, заповнену з біомасою водоростей. Невелика кількість водоростей і прибережних рослин виглядає краще і візуально збільшує розмір навіть маленької акваторії.

Хіба це не диво?

Припустимо, на вашій дачі зібралися гості. Діти шумлять і грають у рухливі ігри, дорослі веселяться по-своєму: спілкуються за столом і метушаться біля мангалу. Дивно, але ніхто не заважає один одному. Та й найближчі сусіди продовжують насолоджуватися тишею на своїх ділянках. Причому все це відбувається в звичайному садівничому товаристві. Фантастика, скажете ви? Зовсім ні. Просто знайдено геніальне рішення, що дозволяє перетворити ділянку у казковий світ з водними каскадами, гарними терасами, багатоярусними сходами і різноманітними перголами. Всі частини саду дивним чином поєднані між собою, тому з нього можна довго ходити різними «стежками». Така незвичайна планування дозволяє забути про розміри ділянки, розташованого на краю овражистого берега річки. А так як альтанка, в якій багато часу проводять всі члени сім'ї та їх гості, знаходиться трохи нижче основної частини ділянки, то виникає відчуття повної віддаленості від усього мирського. Мальовничий вид на річку з луками і мирно на ньому коровами, козами і доповнює цю пасторальну картину і стає частиною єдиного ансамблю. Тихе дзюрчання штучного водоспаду і сонячні відблиски на воді створюють курортний настрій. Ніякої метушні густонаселеного товариства, перепалок між сусідами, вихлопних газів машин. А ще на цій чудовій землі ростуть і цвітуть рідкісні екзотичні рослини в контейнерах, рясно плодоносять садові дерева. А який урожай збирають на добре обладнаному городі і в теплиці! Знайшлося місце навіть для спортивного майданчика. Творчий підхід і вміле поводження з простором дозволило перетворити невеликий за розміром ділянку у той райський куточок, про який тільки може мріяти будь дачник.

Як візуально збільшити ділянку-

© Wonderlane

Використовувані матеріали:

  • А. Анашев